Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » piątek, 8 lipca 2022, 18:52

Ponieważ jestem niepoczytalnym zbieraczem modeli Polikarpow I-16, nie mogłem przejść obok nowego modelu ClearProp w skali 1:72. Jest to I-16 w wersji wczesnoprodukcyjnej, którą cechują zamknięta kabina, długie lotki i wąskie koła. Jak dotychczas wyprodukowały go Amodel (Ukraina) i KaYuK (Rosja). Pierwszy to shortran (ci co z nim mieli do czynienia, długo będą "budzić się po nocach z krzykiem" :shock: ) Natomiast żywiczny KaYuK też nie grzeszył jakością wykonania, a teraz z powodu śmierci producenta jest po prostu nieosiągalny. Dlatego bez większych wahań zamówiłem dwie z trzech nowości. Cena, jak na ten modelik jest niemała - 77 pln plus dostawa, ale i tak cieszę się.
Seria wygląda na short-run, ale jakość odlewów jest wysoka, porównał bym z RS Models, bardzo dobre wrażenie robi oszklenie i kalkomania. Instrukcja na błyszczącym papierze, opracowana w stylu Eduarda, w języku angielskim. Kolorystyka podana w farbach MIG Jimenez. Opakowanie -błyszczący miękki karton. Otóż po kolei.

CP72023 "I-16 typ 5 w niebie Hiszpanii"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zwracam uwagę, że w pudełku znajdują się części do wczesnej i późnej wersji typ 5, prawdopodobnie należy oczekiwać kolejnych modeli . Malowanie dla szeregu wariantów lotnictwa Republiki i jednego frankistowskiego.
Obrazek

CP72024 "I-16 typ 5 wczesna wersja"
Obrazek
Obrazek
Plastik ten sam, ale malowanie sowieckie i chińskie.
Obrazek

CP72025 "I-16 typ 5 (1938-1941)"
Obrazek
Tu nacisk kładziony na wersję z grubszymi kołami i późnym oszkleniem
Obrazek

W przygotowaniu znajduje się model CP72029 'I-16 typ 5 wersja na nartach"
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Reklama

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 8 lipca 2022, 20:18

dymuwa napisał(a):Seria wygląda na short-run,


Bo modle CP to szortrany

dymuwa napisał(a):porównał bym z RS Models,


nie wiem, czemu postanowiłeś urągać modelom CP, ale jaki by ni9e był tego powód, to jednak niezbyt ładnie :>
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1424
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » piątek, 8 lipca 2022, 21:25

Recenzjemodeli.pl napisał(a):...nie wiem, czemu postanowiłeś urągać modelom CP, ale jaki by nie był tego powód, to jednak niezbyt ładnie :>

Czemu od razu urągać? Chciałem do czegoś się odnieść, a nie każdy ma z RS czy późną Pavlą złe skojarzenia. Wizualnie wypraski CP mnie się bardzo podobają. A jak " leżą w rysunkach" i będzie się je składać zobaczymy wkrótce.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 8 lipca 2022, 23:35

No proszę Cię...pomijając pierwsze koty za płoty, czyli Glostera Pioneera i Rejsa, to Clear Propy to zupełnie inna bajka niż RS czy Pavla. Jakieś odniesienie mogą stanowić nowsze Special Hobby jak np. rodzina Emili czy He 162 (zresztą przynajmniej niektóre pochodzą z tej samej manufaktury...).
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 9 lipca 2022, 09:01

dymuwa napisał(a):Cena, jak na ten modelik jest niemała - 77 pln plus dostawa, ale i tak cieszę się.


Gdzie za tyle kupiłeś?
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 953
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » sobota, 9 lipca 2022, 09:44

https://www.hobby.dn.ua/ru/sbornye-mode ... ent_page=1
Jest to sklep w Kijowie. Wysyłka Ukrposztą, czas dostawy do 3 tygodni od opłaty przez PayPal. W moim przypadku to już czwarty udany zakup.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 9 lipca 2022, 12:57

Jak tak na szybko patrzę po kursie to wychodzi jakieś 86zł. Podobnie na stronie producenta, z tym że da się płacić przelewem bankowym dodatkowo. Chyba spróbuję u producenta.
Bardzo ładnie wyglądają ramki na tych zdjęciach. Porównywałeś już może jak to w planach leży? Kupić i tak kupię bo mi się podoba, a na półce tylko jeden model ruski jak do tej pory stoi. Tak że przyda mu się towarzystwo :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 953
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » sobota, 9 lipca 2022, 13:27

Krzysiek Kowalik napisał(a):Jak tak na szybko patrzę po kursie to wychodzi jakieś 86zł...
Porównywałeś już może jak to w planach leży?

Płaciłem przy kursie 1:7, stąd moje wyliczenia. Wpasowaniem w rysunki zajmę się jutro, na razie mam inne prace.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » niedziela, 10 lipca 2022, 07:39

Zgodnie z obietnicą zamieszczam "włożenie w plany". Jako wzorzec wykorzystałem rysunki M.Masłowa z publikacji "Istriebitiel I-16" wydawnictwa Eksprint, M., 2005. "Jaki jest słoń każdy widzi" (c)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynym zastrzeżeniem jest położenie górnego zawiasu na ogonie i, zaznaczam, nie jest to kwestia perspektywy zdjęcia

Obrazek

A generalnie jestem bardzo zadowolony z jakości odlewów. Niby short-run, a są najdrobniejsze detale i szczegóły na nich, np. napisy znakowania na kołach

Obrazek

Na koniec jeszcze kilka zdjęć modelu "z pudła", zamieszczonych przez ukraińskiego Kolegę max223

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez djack » niedziela, 10 lipca 2022, 16:43

Chyba nie do końca z pudła. Zwróć uwagę, że na gęściej umieszczone żebra. Chyba nasz ukraiński kolega dodał coś od siebie do tego skądinąd fajnego modelu.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 10 lipca 2022, 18:05

djack napisał(a):Chyba nie do końca z pudła. Zwróć uwagę, że na gęściej umieszczone żebra. Chyba nasz ukraiński kolega dodał coś od siebie do tego skądinąd fajnego modelu.


To zależy od pudełka:
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... nt=4402091
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez dymuwa » niedziela, 10 lipca 2022, 21:45

caughtinthemiddle napisał(a):....To zależy od pudełka:
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... nt=4402091


A ja nawet nie zwróciłem uwagi, wstyd :oops:
Faktycznie, w pudełku "I-16 typ 5 w Hiszpanii" znajdują się dwa typy skrzydeł - wczesne i późne (wzmocnione)

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Kolejna nowość 1/72 od ukraińskiej ClearProp

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 11 lipca 2022, 09:29

Krzysiek Kowalik napisał(a):Jak tak na szybko patrzę po kursie to wychodzi jakieś 86zł. Podobnie na stronie producenta, z tym że da się płacić przelewem bankowym dodatkowo. Chyba spróbuję u producenta.
Bardzo ładnie wyglądają ramki na tych zdjęciach. Porównywałeś już może jak to w planach leży? Kupić i tak kupię bo mi się podoba, a na półce tylko jeden model ruski jak do tej pory stoi. Tak że przyda mu się towarzystwo :)


I o 1 za dużo. Osobiście bardzo się zawiodłem że po paru fajnych modelach następna ukraińska firma zaczyna produkować te ruskie gnioty. :cry: :cry:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości