RWD-10 Monografie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

RWD-10 Monografie

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 21 listopada 2022, 01:06

Ostatnio na rynku pojawiły się prawie jednocześnie dwie pozycje poświęcone samolotowi akrobacyjnemu RWD-10:
"Single-Seat Aerobatic Aircraft RWD-10" autorstwa Zygmunta Szeremety, wydana pod szyldem Lotna Books oraz
"RWD-10" z serii "Samolot po polsku" wydawnictwa Stratus, której autorem jest Marcin Wawrzynkowski.

Książka Z. Szeremety liczy 48 stron formatu A4, zawiera 55 fotografii, 6 stron planów w skali 1/32, 2 strony planów w 1/48, 19 stron z ilustracjami barwnymi sylwetek samolotów RWD-10. Książka wydana jest w języku angielskim, ale zawiera wkładkę z polskim tekstem (12 stron).
Cena 48 PLN + 16 PLN wysyłka.

Wydawnictwo Stratus oferuje 18 stron (również w formacie A4) 23 fotografie, 1 stronę z planami w skali 1/72, 2 strony planów w skali 1/48, 3 strony barwne ze schematem malowania jednego samolotu SP-BLO.
Cena 35 PLN (łącznie z wysyłką).

W mojej, subiektywnej oczywiście, ocenie warto nabyć książkę wydaną przez Lotna Books. Nie tylko ze względu na korzystniejszy stosunek objętości do ceny. Jest wydana na lepszym papierze, ma też ładniejszą szatę graficzną, więcej zdjęć i sylwetek barwnych. Książka jest też bardziej obszerna, ukazuje historię samolotu na tle podobnych samolotów (UTI-1 i Bu-133 Jungmeister). Dodatkowego smaczku dodają kadry z filmu "Dziewczyna szuka miłości", na których pojawia się RWD-10. Wiem, że formuła książek z serii "Samolot po polsku" zakłada określoną niewielką objętość, ale jeżeli mamy do wyboru obie książki, to rozsądek nakazuje nabyć tę obszerniejszą.

Ja kupiłem obie książki, dlatego mogłem je porównać.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości