Dauntless

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Dauntless

Postprzez cris » niedziela, 8 stycznia 2023, 15:32

Witam
Mam pytanie -czy ktoś z obecnych na forum kleił ,,późnego'' Dauntlessa SBD-4/5 z Hobby 2000 ???
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Reklama

Re: Dauntless

Postprzez tatatusi » środa, 11 stycznia 2023, 19:41

Sądzę, że wyrażę oczekiwania większości czytających ten wątek i poproszę Cię o zadanie konkretnego pytania w temacie SBD lub jego modelu. Wtedy - w miarę możliwości - spróbujemy pomóc.
tatatusi
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 10 listopada 2019, 14:18

Re: Dauntless

Postprzez cris » środa, 11 stycznia 2023, 23:01

Z racji tego, że Hobby 2000 pakuje do pudełek wszystkie części ,jakie Hasegawa zrobiła do wszystkich wersji Dauntlessa(czyli SBD 2/3 /4/5 ) ktoś kto skleił wersję SBD4/5 posiada niewykorzystane (bo niepasujące do tego typu ) części, a konkretnie śmigło na ramce ,,J'' (do wersji SBD2/3).
Jeśli by się ktoś taki znalazł, z chęcią porozmawiam o pozyskaniu od niego tegoż śmigła.
Na forum znalazłem jeden warsztat tego modelu robionego przez Kolegę ,,czesio" ,ale nie odpowiada na e-meile i pw.
Ot i cała ,,historyja''
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dauntless

Postprzez skusz » czwartek, 12 stycznia 2023, 12:05

Ot, Panie Kolego nie cała "historyja" :-| , bo pasowałoby zapodać skalę :?: bo jak siedemdwójka to może coś tam znajdę, ale jak inna to już nie.
P.S.
Uprzedzę, nie wiem i nie chce mi się szukać czy H2K wydał Dauntlessy i w jakich skalach. Sorry leniuch jestem 8-)
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Dauntless

Postprzez cris » czwartek, 12 stycznia 2023, 22:25

Sławku
Hobby 2000 pakuje do swoich pudełek z Dauntlessem ,wszystkie wypraski (niezależnie od wersji) firmy Hasegawa w 1/72
Czy to wypust SBD2/3 ,czy SBD4/5 w środku jest ten sam komplet wyprasek (wybiera się dedykowane części do danej wersji ,według instrukcji ) ,a te niepotrzebne zostają w ,,magazynku'' :P
SBD2/3 używał śmigła Hamilton Standard 3E50 ,a wersje późniejsze SBD4/5 Hamilton Standard Hydromatic (szersze łopaty ciut większa średnica)-ale Ty to pewnie wszystko wiesz ;o)
Ja potrzebuję z tego zestawu
Obrazek

śmigło z ramki ,,J'' te po prawej

Obrazek

Bo ono jest zbędne do budowy wyżej zamieszczonego zestawu ,a ja bym chętnie tą część pozyskał .
poz. cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości