In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Nowoczesne technologie, które wkraczają do modelarstwa

In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 3 marca 2023, 01:08

Po pierwszych zdjęciach na FB byłem sceptyczny, ale zamówiłem ten model i zostałem przyjemnie zaskoczony.
Zestaw 3D zawiera oprócz części drukowanych, osłony kabiny formowane próżniowo (nieco cienkie jak na mój gust, ale za to dodatkowo jest kopyto do własnych prób), maski na oszklenie i osłonę reflektora z przezroczystej żywicy. Nie ma kalkomanii i instrukcji, ale to raczej nie model dla dzieciaków.

Obrazek

druk jest bardzo ładny, "poziomice" widać tylko pod światło, występują pojedyncze przylepione grudki żywicy, nietrudne do usunięcia, troszkę większy problem jest na statecznikach poziomych, ale również do ogarnięcia.
Szczegóły konstrukcji są przyzwoite, do dyskusji jest, czy nity i linie nie są zbyt wyraźne, choć płytkie. Kwestia gustu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując- za przyzwoite pieniądze otrzymujemy przyzwoity model dotychczasowego marzenia miłośników lotnictwa II RP.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 3 marca 2023, 01:43

Naprawdę uważasz, że to jest dobrej jakości wydruk?
Jeśli tak, to ja się nie dziwię, ze eduard puszcza na rynek taką popelinę - jej nabywcy również musza być przyjemnie zaskoczeni
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1428
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 3 marca 2023, 03:13

Tak, nazwałem druk dobrym. Być może miałeś dostęp do ładniejszych zestawów, ja swoje doświadczenie opieram na wydrukach z Attack Squadron, GPM i FA Miniatures. Wszystkie one, mimo kilkakrotnie wyższej ceny, bez obróbki powierzchni obiektów nie nadawały się bezpośrednio do budowy modelu, z powodu widocznych warstw i wklęśnięc ścianek. W tym wypadku (pomijając kiksa na usterzeniu) można budować model bezpośrednio z pudełka.

Cum bajszpil
GPM (nie zachowałem fotek Bizona z tej firmy, tam dopiero było co robić szpachlą i papierem ściernym)

Obrazek

FA Miniatures

Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 3 marca 2023, 08:33

..zatem raczej lepsze od innych, z którymi miałeś do czynienia, a które trafiają na rynek bez poczucia obciachu ich producentów. Tak, czy inaczej - pytałem, bo próbuje zrozumieć fenomen raka wydruków 3D..
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1428
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Andzin » piątek, 3 marca 2023, 17:50

Piotrze, a możesz link podesłać?
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez wojtek michalik » piątek, 3 marca 2023, 18:16

wojtek michalik
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 12 kwietnia 2013, 08:06

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez sama_rama » piątek, 3 marca 2023, 22:53

Recenzjemodeli.pl napisał(a):..zatem raczej lepsze od innych, z którymi miałeś do czynienia, a które trafiają na rynek bez poczucia obciachu ich producentów. Tak, czy inaczej - pytałem, bo próbuje zrozumieć fenomen raka wydruków 3D..


Widzisz, dla ciebie to może i „rak”, a inni może się cieszą, bo mają nagle dostęp do modeli które wcześniej nie istniały.

Nawet przeciętny model i druk 3D jest lepszy niż wiele wcześniejszych modeli żywicowych.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Mecenas » piątek, 3 marca 2023, 22:57

sama_rama napisał(a):
Recenzjemodeli.pl napisał(a):..zatem raczej lepsze od innych, z którymi miałeś do czynienia, a które trafiają na rynek bez poczucia obciachu ich producentów. Tak, czy inaczej - pytałem, bo próbuje zrozumieć fenomen raka wydruków 3D..


Widzisz, dla ciebie to może i „rak”, a inni może się cieszą, bo mają nagle dostęp do modeli które wcześniej nie istniały.

Nawet przeciętny model i druk 3D jest lepszy niż wiele wcześniejszych modeli żywicowych.


Jest coś a mogło być nic.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Murek » sobota, 4 marca 2023, 00:15

Piotrze, kiedy warsztat? :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez marco2607 » sobota, 4 marca 2023, 13:22

Wygląda przyzwoicie. Może podasz cenę , będzie wiadomo czy zawracać sobie tym głowę.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Andzin » sobota, 4 marca 2023, 13:51

wojtek michalik napisał(a):Znalazłem:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078972321337

Dzięki, już zamówione :-)
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » sobota, 4 marca 2023, 21:07

sama_rama napisał(a): dla ciebie to może i „rak”, a inni może się cieszą, bo mają nagle dostęp do modeli które wcześniej nie istniały.


i w gruncie rzeczy nadal nie istnieją, biorąc pod uwagę walory merytoryczne większosci tego, co jest obecnie dostępne czy to w formie wydruków, czy plików do druku. Zdumiewa mnie, że z jednej strony jest batożenie pokrzywami producentów modeli wtryskowych za błahe w gruncie rzeczy niedociągnięcia (pomijam perwersje pokroju plasterkowania), a z drugiej wielka radość z miniatur które zazwyczaj głównie ilością łopat śmigieł czy też ilością kół przypominają rzekome oryginały. A w formie drukowanej przypominają z kolei budowle z minecrafta, bo na etapie produkcji żyłuje się do granic możliwości najbardziej ekonomiczne możliwości sprzętu. Tylko dlaczego za takie cebulowe brakoróbstwo obrywają wyłącznie duże marki, a jakieś pokątne manufaktury zbierają klakę? Umie mi to ktoś wytłumaczyć? Bo generalnie wygląda to trochę jak fascynacja drukiem 3d na poziomie zachwytu szklanymi paciorkami
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1428
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez cris » sobota, 4 marca 2023, 22:10

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Bo generalnie wygląda to trochę jak fascynacja drukiem 3d na poziomie zachwytu szklanymi paciorkami

Nic dodać ,nic ująć . To ostatnie zdanie jest ,,strzałem w dziesiątkę ''
Są tacy ,co to się im robi mokro w ... nooo powiedzmy -pod pachami :mrgreen: ,jak widzą ,,magiczne wydruki 3D"
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 5 marca 2023, 01:16

Po prostu, jak w każdej społeczności, są różne osoby. Jedne, wychowane na NOVO, vacu i Amodelu, czekając bezskutecznie przez lata na modele swoich ulubionych pojazdów, z radością powitają każdy model, choćby wymagał dodatkowej pracy, z którą są za pan brat, a inni, bardziej "rozpieszczeni" nowymi zestawami, będą psioczyć na nieprawidłowe wzierniki.
Dlatego swoje nisze znajdują różne modele.


Żeby nie było- nie przeciwstawiam starych młodym itp, to tylko takie przykłady.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » niedziela, 5 marca 2023, 01:46

piotr dmitruk napisał(a):[...]


No wiec własnie - truchła, które wymieniłeś były na swoje czasy dość przeciętne pod względem wykończenia, czy detali, ale cieszyły się choć (zazwyczaj, bo też nie zawsze) prawidłową sylwetką. Tymczasem mamy trzecią dekadę 21 wieku, a rozmawiamy o modelach, które sylwetką, detalami, a wreszcie poziomem wykonania plasują się w rejonach fanartu skrzyżowanego z owocami terapii zajęciowej..

cris napisał(a):Są tacy ,co to się im robi mokro w ... nooo powiedzmy -pod pachami ,jak widzą ,,magiczne wydruki 3D"


Najbardziej w tym wszystkim paradne jest to, że owe wydruki potrafią mieć jakość całkowicie słusznie uzasadniającą takie reakcje. Problem w tym, że te, o których mowa, nawet na zdjęciach obok tych dobrych nie leżały.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1428
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Następna strona

Powrót do Druk 3D i nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość