[F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez draz » poniedziałek, 16 listopada 2009, 20:36

WestBikers napisał(a):Nie mam niestety aparatu najwyższych lotów


Ja mam, a zdęcia jeszcze gorsze wychodzą, nim żem se go sprezentował. :twisted:
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez wuen » poniedziałek, 16 listopada 2009, 21:09

WestBikers napisał(a):Czepiasz się...
Nie mam niestety aparatu najwyższych lotów

Miałem na myśli inny sposób pokazania - np. taki
Obrazek
W zasadzie widać to samo - czyli i element i siatkę na macie - za pewne po to by pokazać wielkość elementu...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez michal.s » wtorek, 17 listopada 2009, 19:36

draz napisał(a):Ja mam

Kupiłeś coś nowego ? Czy swoje 500D uważasz za aparat najwyższych lotów razem z kitowym obiektywem :?: :P
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez Kazik » środa, 18 listopada 2009, 21:36

Bo jak wiadomo sam aparat to jeszcze nie sukces.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez waldesky » sobota, 9 stycznia 2010, 21:03

Przez przypadek tu trafiłem, bo konkursy jakoś specjalnie mnie nie interesują. Ferrari jednak interesuje mnie bardzo i z przyjemnością zauważyłem, że ferek tu sporo.
Robisz model F2007 w specyfikacji z GP Brazylii, a zestaw Revella tej specyfikacji nie odpowiada.
Poniżej kilka fotek, które zgromadziłem szperając w necie w poszukiwaniu dokumentacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po analizie zdjęć doszedłem do wniosku, że model odpowiada specyfikacji z prezentacji na torze, choć nie mam pewności czy i tam nie było już tych żaluzji przy wydechach (brak zdjęć na których można je zauważyć). Ze spoilerami Revell w miarę się postarał, ale i tak trzeba się posiłkować zdjęciami aby zdobyć pewność.
W przodzie kadłuba z pewnością trzeba wykonać wlot powietrza, ale trzeba też zlikwidować ten z górnej powierzchni przodu. Żaluzje w części silnikowej (te istniejące) też wymagają poprawek po lewej stronie, a te przy wydechach trzeba wyrzeźbić.
Górna część osłony wlotu powietrza do silnika wymaga korekty (przedłużenia) co doskonale widać na ostatnim zdjęciu. Trzeba też dorobić listwę łączącą pierwszy tylny spoiler z osłoną wlotu powietrza i ten "bąbel" pod tylnym spoilerem widoczny na pierwszym zdjęciu. Boczne płetwy przy wlotach powietrza też nie odpowiadają rzeczywistości (patrz zdjęcie).
Nie wspomnę nawet o tym, że na kalkomaniach zabrakło tych z "kodem kreskowym", które w GP Brazylii na bolidzie były.
Po zebraniu pełnej dokumentacji pewnie okaże się, że lista przeróbek rozciągnie się w nieskończoność.
Moje analizy spowodowały odłożenie modelu F2007 na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Nie po raz pierwszy Revell puszcza takiego "bubla" :evil: opatrując go kalkami i informacją o możliwości zrobienia modelu w specyfikacji z konkretnego GP, co nie odpowiada rzeczywistości. Tylko zamiłowanie do skali 1:24 i pewnie ukryty masochizm każe mi kupować te modele i męczyć się przy ich przerabianiu, ale można z nich coś "wyrzeźbić", czego i Tobie życzę :)
Pozdrawiam
Waldek
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez WestBikers » niedziela, 10 stycznia 2010, 13:36

Wielkie dzięki za odkop tematu i za tak przydatne informację, których - powiem Ci szczerze - nie brałem pod uwagę. To ma być model raczej prosto z pudełka, więc nie wgłębiałem się tak bardzo jak Ty. Poza tym został on pochowany do dużej ilości pudełek i odłożony przynajmniej o ten rok. Teraz na warsztacie pojawiło się pare innych fajnych modeli - Lotus Super 7, Ferrari F60 - Tamiya oczywiście. Revell`a więc pozostawiam na lepsze czasy :)
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez michaelo97 » wtorek, 7 grudnia 2010, 18:36

Jak zrobiłeś te świetne opony ??
michaelo97
 

Re: [F1] Ferrari F2007 /Revell 1:24/

Postprzez WestBikers » wtorek, 7 grudnia 2010, 20:43

michaelo97 napisał(a):Jak zrobiłeś te świetne opony ??


Opony mają rowki, wystarczyło zamaskować je tak, żeby jeden z rowków był odsłonięty. Psiknąłem to wszystko białym kolorem. Później dałem kalki i lekko psiknąłem wszystko "Smołkiem" Gunze.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości