Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

(...-08.04.2009)

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » niedziela, 22 lutego 2009, 18:19

Cztery osoby wystarczą. Termin zakończenia prac konkursowych upływa w poniedziałek, 4 maja o godzinie 24.00.
To już oficjalnie. W regulaminie poprawię niebawem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Artur Rzepka » środa, 11 marca 2009, 16:18

Ja mam normalnie szczęście. Najpierw musiałem zrezygnować z budowy Lancastera (w życiu bym się nie wyrobił), teraz prace ustały przy M.S. 406 (ale nie zamierzam wycofywać go z konkursu, być może skądś wytrzasnę vacu na ostanią chwilę). A teraz zgłaszam do konkursu swordfisha. To tyle.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Frosty » środa, 18 marca 2009, 00:15

Postanowiłem wreszcie dołączyć - zobaczymy, co z tego będzie :)

EDIT:

No tak, zapomniałem dorzucić link...

viewtopic.php?f=141&t=6222
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 4 maja 2009, 03:21

Ponieważ pojawiły się głosy, że zabrakło tygodnia by galeria konkursowa wypełniła się modelami autorytatywnie i odgórnie przedłużam termin zakończenia konkursu o ten tydzień. Zwyczajnie muszę zobaczyć jak maluje się model w trzy dni! Termin pojawienia się galerii na forum to przyszły poniedziałek, godz. 10.00.
Jednocześnie wprowadzam korektę w zasadach oceny. Dostosowuję je do realnego stanu konkursu.

Wszyscy sędziowie oceniają każdy model konkursowy i mają prawo przyznać mu punkty w skali od 0 do 100. O kolejności zadecyduje suma punktów. Obowiązuje zasada podoba się lub nie ale każda ocena MUSI być uzasadniona w odniesieniu do normalnych elementów modelarskiej sztuki, jak czystość klejenia, malowanie, umocowanie historyczne, zgodność z konstrukcją oryginału, wkład własny modelarza itd. Ocenie podlega takze relacja. Wartość poszczególnych elementów nie jest określana z góry i pozostaje w gestii sędziego.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » niedziela, 10 maja 2009, 16:33

W poniedziałek o godz. 10.00 zaczyna się praca sędziów. Sędzowie, niezależnie od tego czy fundują nagrodę specjalną (sami decydują kto ją otrzyma), czy wrzucają ją do puli nagród ogólnych, oceniają wszystkie modele, byśmy społem mogli ustalić kolejność. Nagrody z puli ogólnej będą wybierane przez uczestników według kolejności zajętych miejsc. Zwycięzca otrzymuje nagrodę główną (100 PLN do wydania w sklepie Martola) i pierwsze miejsce w kolejce do nagród z puli. I tak dalej do wyczerpania nagród. Fundatorzy nagród specjalnych, którzy związali je z modelami niewystępującymi w konkursie mogą oczywiście odstąpić od ich przydzielenia w glorii chwały, jednak z utratą praw sędziego. Wystarczy nie wziąć udziału w ocenianiu by wszystko było jasne.

Na ocenę sędziowie mają dwa tygodnie. Termin upływa 25.05.2009 o godz 10.00.

Wciąż można wstąpić do grona sędziów. Wystarczy zadeklarować nagrodę zgodnie z założeniami konkursu.

Ocena odbywać się będzie w oddzielnym wątku, który zaraz założę.

To tak organizacyjnie i ku przypomnieniu :D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 10 maja 2009, 19:15

Dobrze widzę, że w końcu mamy 3 modele gotowe jedynie?

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » niedziela, 10 maja 2009, 19:29

Niby czas jest do jutra do 10.00...ale dodając ten tydzień do terminu jakoś dziwnie nie spodziewałem się wysypu galerii konkursowych :P
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Frosty » niedziela, 10 maja 2009, 19:48

Początkowo nawet wydawało mi się, że ten tydzień mi pomoże, ale ciągle znajduję jakiś detal warty poświęcenia mu chwili pracy. Teoretycznie istniała możliwość żeby zdążyć, ale wydaje mi się, że model powstaje głównie dla mnie i jeżeli pójdę na skróty (i przestanę bawić się w detale), to to później nie da mi spokoju... A tak będę wiedział, że dałem z siebie max. Swoją drogą, już przystępując do konkursu (a zrobiłem to baaardzo późno) miałem pewne obawy, czy uda mi się skończyć na czas... No cóż, tak czy tak - prace trwają dalej bo Phantom naprawdę sprawia mi sporo radości. A konkurs zmotywował mnie do założenia pierwszej mojej relacji - dobre i to.
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » środa, 9 września 2009, 02:53

Jako, że jestem zainteresowany II edycją WKWG chciałbym się zapytać, czy odbędzie się ona i ewentualnie kiedy się rozpocznie. Myślę, że podanie daty startu konkursu z około miesięcznym wyprzedzeniem pozwoli zainteresowanym zakończyć rozpoczęte projekty i należycie przygotować się do konkursu, co w efekcie myslę, że zaowocuje większą liczbą uczestników niż np. w WWWG. (...)

Taki mail otrzymałem. Bardzo miły.
Ale merytorycznie to nie wiem. W ramach W.W.W.G. wystarczyło tylko dopisać skrót do dowolnej relacji, a pojawiły się raptem dwie. A co tam gadać o POWAŻNYM konkursie :lol: .
Mnie zabawa się podobała i chętnie ją powtórzę. Ale też nie ma co się ciskać jak nie ma woli ludu. To może poproszę kilka deklaracji o chęci przystąpienia do konkursu. Bez zobowiązań naturalnie. Nad sposobem walenia w pysk przy pomocy sieci dopiero pracuję, także nie ma strachu ;o) . Zasady bez zmian.

Przy okazji przypominam o prawie uczestników W.W.W.G. do pociągnięcia z puli dodatków modelarskich. Rzecz jest aktualna do otwarcia ewentualnej drugiej edycji konkursu.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Frosty » środa, 9 września 2009, 11:26

Litości! Dajcie najpierw dokończyć co zacząłem... :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Michał U. » czwartek, 10 września 2009, 18:04

Zgłaszam chęć przystąpienia do konkursu :)
Jest jeszcze kwestia, czy WKWG II nie będzie kolidował niektórym Forumowiczom z forumowym konkursem w kategorii lotnictwa.
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » czwartek, 10 września 2009, 18:28

Potraktujmy go jako dogrywkę w Wing Masters. Myślę, że Arkady pierwszą nagrodę w WM ma już w kieszeni. Niech inni też mają szansę :-> .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Deco » czwartek, 10 września 2009, 20:09

Ja również zgłaszam chęć przystąpienia do konkursu. :D
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Poprzednia strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości