PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

(...-08.04.2009)

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:04

Na pewno pomoże pocienienie odkształconej połówki skrzydła.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Rafal » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:40

Slash napisał(a):Na pewno pomoże pocienienie odkształconej połówki skrzydła.


Swego czasu jak miałem jaką taką pokrzywioną od naprężeń część to posmarowałem ją od wewnątrz Tamiya Super Thin.

Byłem zaskoczony tym, że część ta wróciła do swojego właściwego kształtu sama.

Rafal
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 17:10

Rzecz w tym, że obawiam się iż przyklejenie takiej odkształconej do normalnej pociągnie tą drugą w dół i całe skrzydło się lekko wykrzywi.
Slash napisał(a):Na pewno pomoże pocienienie odkształconej połówki skrzydła.

Co masz dokładnie na myśli? Pocienić grubość plastiku w odkształconym miejscu?

Na razie spróbuję tricku z gorącą wodą. Poprzedzonego testami na złomie oczywiście :)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:11

Łatwiej chyba będzie ukształtować cieńszy kawałek plastiku. Z resztą jakby udało CI się go jakoś znaczniej pocienić to mógłbyś go po prostu przykleić do drugiej polówki i powinno trzymać fason. Ja bym tak zrobił :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:19

Nie chodzi o szybkie sklejenie - więc klej cyjanoakrylowy nie ma tu zastosowania. Chodzi o to aby po sklejeniu kawałka starać się nieco uformować cd zostawiając na klika dni aby się "ułożył". I wtedy dalej. Po to potrzebne trochę godzin, a nie szybko i szybkie palce. ;o)
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » sobota, 24 stycznia 2009, 23:09

Witojcie! Dziś niestety tylko mocno ograniczony update słowny, jako że aparat pojechał na ferie w góry (nawet fotoaparat ma ferie, a biedny student co?! Sesję!), oraz deklaracja po tym jak mi opadły ręce, ale to za chwilę.
Więc tak... od czego by tu zacząć.
Pomalowałem wnętrze oraz jego elementy na interior green, poskrobałem trochę od wnętrza osłony silników przy okazji zauważając, że górna część na górnej połówce lewego skrzydła jest o niecałe 2 milimetry za wąska przy krawędzi natarcia skrzydła, natomiast na prawym skrzydle cała gondola silnikowa jest zniekształcona po stronie kadłubowej i jej przekrój nie tworzy okręgu, tylko jednostronnie spłaszczoną elipsę. Wspaniale.
Rzuciłem więc skrzydła w kąt i zacząłem bawić się we wstępne przygotowanie kadłuba do sklejenia w całość. Dokleiłem przednie części do obu połówek, oczywiście są za wąskie - w porządku, i tak trzeba będzie te okolice zwężyć coby oszklenie kabiny pilotów pasowało. Nie bez zdziwienia stwierdziłem też że szkiełko dolnego strzelca powinno pasuować prawie idealnie. Niestety...
... odcinek między drzwiami komory bombowej a tym właśnie szkiełkiem jest pofałdowanym, rozmytym i zapadniętym glutem! Włożyłem na sucho ów drzwi w należną im dziurę i cóż, w miejscu styku glut zwany dolną częścią kadłuba jest o dobre 2-3 milimetry niżej... Jedyne co mi pozostaje to spróbować zastąpić cały ten odcinek wyciętą częścią z modelu Novo.

A teraz deklaracja: Jeżeli transplantacja organu z Novosa nie uratuje pacjenta to dokonam rytualnego spalenia zwłok :x I wystartuję w konkursie z innym modelem.
No dobra, palił nie będę bo mi całe mieszkanie zaśmierdnie, ale za okno to wyrzucę drania!
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » niedziela, 25 stycznia 2009, 00:56

Sprawdz czy kalki są w porządku. Bo jak nie to przypadek prawie jak u mnie :mrgreen:
Szkoda by było, żeby z konkursu odpadł następny tak zacny samolot.
Ale widzę, że z tej samej wsi jesteśmy, więc zawsze mogę na pogrzeb wpaść ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » niedziela, 25 stycznia 2009, 15:29

Kalki poza tym, że gwiazdy wyglądają jakby zostały zrobione w paint'cie (liniom przydało by się trochę wygładzania krawędzi) oraz ich czerwone obwódki są sporo przesunięte w prawo, wydają się być w porządku.

Na pogrzeb zapraszam, wstęp wolny :D Komora bombowa we Frog/Novo jest o centymetr dłuższa, a spód kadłuba chyba mniej zaokrąglony. Małe szanse, że przeszczep się przyjmie!
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » piątek, 6 lutego 2009, 02:39

Wreszcie udało się wygospodarować trochę czasu i wykrzesać odrobinę chęci do dłubnięcia w tym potworku.
Fotografia grupowa :arrow:
Obrazek

Tak wyglądało felerne miejsce :arrow:
Obrazek

Uznałem, że kawałek drzwi komory bombowej marki Frog/Novo będzie się jednak lepiej nadawał niż kawałek kadłuba.
Masakra czeską piłą niemechaniczną dokonana :arrow:
Obrazek

Udało się jakoś to wcisnąć, kubeł szpachli i może jeszcze coś z tego będzie :arrow:
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Michał Janik » sobota, 7 lutego 2009, 23:08

Fajnie, że przeszedłeś trudność, już się bałem że model pójdzie na połkę. Nieustająco dopinguję i z chęcią zaglądam!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 9 lutego 2009, 03:17

Dzięki! Jak na razie na horyzoncie czekają jeszcze 3 poważne przeszkody - wpasowanie oszklenia, wyprostowanie skrzydeł i zrobienie czegoś z gondolami silnikowymi.

A tymczasem wykańczam wnętrze.
Sprzączki pasów wykonałem z drucika. Moja metoda polega na wystruganiu z wykałaczki trójkątnego kształtu i zawijaniu na niej drucików, następnie kropelka kleju w miejsce złączenia i odcięcie "wąsów" :arrow:
Obrazek

Same pasy zrobiłem z 2 warstw taśmy Tamiya naklejonych na siebie. Dźwignie przepustnic (brązowe), regulacji skoku śmigła (żółte) oraz mieszanki paliwa (czerwone) zrobione zostały z wyciągniętych ramek nad płomieniem, a ich "główki" to krople kleju CA :arrow:
Obrazek

Tak wygląda całość. Niestety na gaśnicę nie będzie miejsca...
Obrazek
Obrazek
Prawy fotel taki odrapany ponieważ podczas robienia zdjęć aparat upadł na niego :P
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » poniedziałek, 9 lutego 2009, 04:48

Maiłem taki sam pomysł na klamerki, ale jak dla mnie wychodzą one zbyt nieregularne
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 9 lutego 2009, 13:20

Pięknie przebijasz się przez przeszkody. Robi się smakowicie.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » wtorek, 10 lutego 2009, 18:47

Kolejnym usprawnieniem, jakie inżynierowie Minicraftu postanowili wprowadzić do projektu samolotu to dodatkowe drzwi, na prawej stronie kadłuba :arrow:
Obrazek

Niestety postanowiłem z nich zrezygnować :->
Obrazek
==================================================================================================================
==================================================================================================================

A teraz obrazkowe wyjaśnienie o co mi cały czas chodzi z tymi osłonami silników:
Tak powinno to wyglądać :arrow:
Obrazek zdjęcie z airliners.net
Obrazek zdjęcie z wikipedii
A wygląda o tak :arrow:
Obrazek
Kiepsko i płasko, jak na mój gust! I to niestety będzie trudniejsza przeszkoda do pokonania niż pofałdowany spód kadłuba. Myślę, że wytnę pierścień za rzekomą osłoną, dorobię z blaszki klapki (24, do tego nieregularne - koszmar!) i przykleję w pozycji otwartej chłodnicy. To powinno znacznie poprawić sytuację...
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » sobota, 14 lutego 2009, 17:29

Wyciąłem dziury i na razie skrzydła, silniki etc zostawiam w spokoju :arrow:
Obrazek
Wpierw dokończę składanie kadłuba.
Z oszkleniem poradziłem sobie przyklejając odpowiednio grube paski plastiku w odpowiednie miejsca. Czyli pod oraz za oszklenie. Te pierwsze (białe) dobrze widoczne, to kawałki opakowania po Danonku, te drugie to po prostu urżnięte i opiłowane resztki zdeformowanego kadłuba, uprzednio wyciętego. Tak zwany recykling :D
Obrazek
Jak widać nie jest jeszcze idealnie - z drugiej strony pasuje pięknie, z tej do bani - a to dlatego, że samo oszklenie też jest lekko zdeformowane z prawej strony! Jakby lekka niedolewka? W każdym razie boczna szyba jest szersza z lewej strony i plastik także jest grubszy.

W moim odczuciu jest to cios poniżej pasa, faul co najmniej na żółtą kartkę. W tym wypadku ja również postanowiłem zagrać nieczysto! :arrow:
Obrazek
Wyciąłem boczne szyby i zrobię je w pozycji otwartej. Jedną prawie całkowicie, drugą tylko trochę - ominę problemy z deformacją i uszkodzeniem i jednocześnie zwiększę "widzialność" wnętrza. Punkt dla mnie 8-)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości