OCENA PRAC w W.K.W.G.

(...-08.04.2009)

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 25 maja 2009, 20:23

Oto wyniki oceny relacji dokonane przez grono administracyjno- moderatorskie:

Ocenialiśmy jakość samej relacji (nie jakość wykonania gotowego modelu!) - jakość zdjęć, jakość warstwy tekstowej, formę prowadzenia relacji.

1
model: Spitfire Mk. Vb Trop, Tamiya 1:48
wykonawca: Daniel iceman Gronowski
99 pkt.
galeria: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=6143
warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=5209
Obrazek


2
model: PV-1 Ventura, Minicraft 1:72
wykonawca: Speedking
85,5 pkt.
galeria: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=6801
warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=5316
Obrazek


3
model: Iszak-15, ICM 1:72
wykonawca: Slash
61,5 pkt.
galeria: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=6806
warsztat: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=5912&st=0&sk=t&sd=a
Obrazek



W imieniu Kolektywu gratuluję Danielowi. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przyjęcie nagrody wiąże się z deklaracją wykonania modelu łącznie z prezentacją warsztatu i galerii na forum PWM :mrgreen: Zatem Danielu proszę o deklarację.

Oto nagroda.

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Reklama

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 25 maja 2009, 21:05

Witajcie!

Czuję się niezmiernie szczęśliwy z faktu docenienia mojej pracy przez ekipę PWM. To dzięki Wam i atmosferze panującej na tym forum mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że rozwinąłem swoje umiejętności modelarskie, ale przede wszystkim poznałem grono utalentowanych ludzi, ludzi których łączy wspólna pasja.

Dziękuje i oczywiście zobowiązuję się do przeprowadzenia relacji z budowy tej pięknej maszyny :mrgreen:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez RAV » poniedziałek, 25 maja 2009, 21:43

Byłoby ładniej i przejrzyściej (zwłaszcza dla przyszłych pokoleń, które tu kiedyś zajrzą), gdyby w ogłoszeniu wyników znalazło się po jednym zdjęciu wyróżnionych modeli i linki do galerii.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Speedking » poniedziałek, 25 maja 2009, 23:29

greatgonzo napisał(a):Długi gonzopost

Dzięki za rzeczową analizę i świetną ocenę prac konkursowych, aż przyjemnie się to czyta ;o)
Z karaluchem na torcie ( :lol: ) to przyznaję że dałem ciała, mogłem wymontować podwozie i wykorzystać ten dodatkowy tydzień na sklecenie czegoś... to tak nawiasem mówiąc.

Co do frekwencji to nie było aż tak źle moim zdaniem, sporo wątków warsztatowych się potworzyło - szkoda że tak mało dotarło do mety...

Podziękowania dla wszystkich którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie, a w szczególności dla sponsorów, znaczy sędziów :P no i przede wszystkim dla pomysłodawcy całego przedsięwzięcia!

Gratulacje dla Daniela i Slasha za doprowadzenie relacji do końca i zgarnięcie zasłużonych nagród ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » wtorek, 26 maja 2009, 02:21

Zaraz, zaraz!

Wojtku ocena grona zarządu dotyczy przyznania nagrody specjalnej ZA RELACJĘ!

Bardzo proszę, byś zgodnie z zasadami konkursu wywiązał się z roli sędziego - sponsora i ocenił również MODELE zawodników z krótkim chociaż uzasadnieniem. Wprawdzie wolałbym uzasadnienie podobne do tych z konkursów organizowanych przez forum ale jak widzisz nie krzyczę na ludzi za brak wyczerpujących opisów przyczyn oceny ;o) :lol: .

Werdykt zarządu forum pozostaje brakującym ogniwem do przyznania nagrody głównej.

Przypominam też o regulaminowym obowiązku przedstawienia oceny kolorową czcionką (ha, ha jak fajnie raz być VIPem i pouczyć administrację :mrgreen: )
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel-Martola » wtorek, 26 maja 2009, 20:42

Uprzejmie informuję, że jak się będziecie grzebać z podsumowaniem to walizy mam spakowane i kilka krajów na liście z którymi nie mamy umowy o ekstradycji - nagroda ufundowana przez Wielkiego Gonzusia mocno pali mnie w kieszeni :mrgreen:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 26 maja 2009, 21:31

Jako kryterium oceny modelu przyjąłem "wkład pracy modelarza w model". Rozumiem przez to całość wysiłku modelarza zmierzającą do upodobnienia plastikowej zabawki do zminiaturyzowanego samolotu.

Najwyżej oceniam tutaj "mękę" jaką miał Speedking z Venturą.Już same poprawki niedokładności wyprasek modelu wymagały sporego wkładu pracy. Speedking dorobił sporo elementów we wnetrzu kadłuba, zwaloryzował silniki i ich obudowy. Widzę tu najdłuższą modelarską drogę od kupki plastiku do modelu.

Daniel w porównaniu z pracą Speedkinga właściwie "tylko poprawnie skleił model z zestawu". Jednak uważam, że należy docenić wkład pracy włożony w analizę dokumentacji i odtworzenie na modelu wszystkich "smaczków" przy pomocy wspaniałego malowania. Przyznam, że ten spitfire podaba mi się najbardziej jako gotowy model i gdybym w relacji nie widział wkładu pracy Speedkinga, to zająłby on w mojej ocenie pierwsze miejsce. A tak tylko drugie.

Model Slasha wypada niestety najsłabiej, co jednak nie oznacza, że jest to model słaby. Poprawne wykonanie takiego malucha to nie taka prosta sprawa. Model ma zachowaną geometrię, elegancko wykonane naciągi i zwaloryzowany silnik. Wybranie srebrnego malowania spowodowało, że niestety bezlitośnie wyszły wszystkie niedociągniecia.

Zatem kolejność wygląda następująco:

1.Ventura
2.Spitfire
3.I-15
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » wtorek, 26 maja 2009, 21:56

Punkty, Wojtku, punkty!

Bo Daniel - Martola faktycznie do bananowego kraju nawieje...
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez wojtek_fajga » środa, 27 maja 2009, 08:23

1.Ventura - 100
2.Spitfire - 80
3.I-15 - 65
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Poprzednia strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości