PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

(...-08.04.2009)

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Frosty » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 21:43

Jako człowiek, który przez ostatnie 3 lata malował Revell'ami moge z góry powiedzieć, że wcale nie będą lepsze niż Humbrol. Dopiero od ostatnich paru miechow przerzuciłem się na MM (Moj F-4 to będzie pierwszy malowany nimi model) i tobie też gorąco polecam. Już przy pierwszych próbach widać różnicę w jakości. Ale wracając do Revell'owskiej białej, to sam miałem takie problemy. Widać obie mają podobny skład i wysychają jeszcze w powietrzu, zanim trafią na model. Mocne rozcieńczanie trochę pomaga ale mimo wszystko to te farby są o d... rozbij. Mnie pamiętam przynajmniej jako tako się trzymały więc mogłem trochę papierem 2000 szlifować i wyszło jako tako, ale na twoim miejscu kupił bym jutro coś innego. Może zamiast oleja MM jakiegoś akryla? - szybciej schną, a tobie zależy na czasie.
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez gryzu » wtorek, 28 kwietnia 2009, 10:50

Zaglądam sobie tu od czasu, do czasu obserwując prace Speedking, bardzo mi się podoba Ventura ma to coś w sobie ;o)
Głos chciałem zabrać w sprawie komplikacji z malowaniem białym Humbrolem. Miałem takie przygody z dwiema różnymi farbami (tj. MM olejem i Vallejo akrylem) w oby dwóch przypadkach podczas malowania miałem śnieg ( jak to nazwał Speedking :mrgreen: )
Ręce mi opadły jak zobaczyłem co się stało :-/ ,ale jakoś udało mi się to jakoś odkręcić.
Z tego co pamiętam w przypadku Vallejo wystarczyło 'odkurzyć' powierzchnie pędzlem i malować dalej :P (pod śniegiem była ładna warstewka białej farby)
A w przypadku MM musiałem odkurzyć czymś ostrzejszym od pędzla :twisted: (przecierając palcem po powierzchni farba schodziła do podkładu) więc w ruch poszła włóknina ścierna ( nie wiem czy to dokładna nazwa tego czegoś :P, podobne jest to do tej ostrzejszej strony gąbki do mycia garów w kuchni i można to nabyć w sklepach lakierniczych o różnej ostrości włókniny) i po potraktowaniu całej powierzchni tą włókniną przystąpiłem do ponownego malowania tym samym słoiczkiem MM.
Tym razem wszystko było cacy :-> hmmm ja sugeruje że to były moje błędy w oby dwóch przypadkach, ale nie jestem w stanie powiedzieć co źle zrobiłem :-/ ...może to było związane z rozcieńczeniem (zasychała farba w powietrzu) ale zawsze rozcieńczam tak samo :?
Sprzedam: Su-24 C Italeri + Pavla 1:72 ; więcej info na PW
Avatar użytkownika
gryzu
 
Posty: 245
Dołączył(a): środa, 17 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Daniel iceman Gronowski » wtorek, 28 kwietnia 2009, 15:01

Humbrol biały to raczej płynna szpachla, która przez pomyłkę znalazła się w opakowaniu dedykowanym farbom. Najlepsza biała jaką malowałem to ta od Gunze z serii C (podkładówka Mr. Base White też się świetnie nadaje). Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zdążyć!
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Frosty » wtorek, 28 kwietnia 2009, 16:19

Jeżeli masz tylko dostęp, to polecić mogę również "Skull White" Citadel'a - ten w spray'u - kryje srednio (potrzeba więcej niż jedną warstwę) ale za to nie zdażyło mi się żeby zrobił się śnieg, no i mowy nie ma żeby farba od modelu odeszła. Trzeba tylko uważać, żeby za dużo nie nawalić bo może stopić plastik. Minusem jest tylko cena - mnie kosztuje 8 funtów za puszke... Ale generalnie mogę z czystym sercem rekomendować. Sam ją używałem m.in do pomalowania kanałów powietrznych w moim F-4. Dostać ją można w sklepach, gdzie mają figurki etc Warhammera, bo teraz zamawiać przez internet to trochę pożno :D . zkoda że nie zacząłeś malowania wcześniej, bo wtedy sam bym ci taką podesłał :( A tak już abstrachując od twojego modelu, to mocno żąłuję, żę citadel nie robi swoich farb w "normalnej" kolorystyce jak FS'y czy RLM - bo kryją pięknie, schną szybciutko i kładą się idelanie i bez zacieków, nawet pędzlem (mówie o tych z "flakoników")... A tak pozostają kolory typu biały, czarny, ew dobieranie na oko. No bo jak mam wymyślić co to "goblin green" :D

Proszę o zwrócenie uwagi na pisownię!
P.D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:06

Dzięki, doceniam całą pomoc!
Gunze nie ma sobie równych, dziś właśnie malowałem Gunze i po tym Humbrolu to poezja :lol: Nic się nie zapychało, cała farba szła tam gdzie chciałem i jak chciałem - pełna kontrola. Nawet w maskowanie się zbytnio nie bawiłem i prawie wszystkie przejścia malowałem z ręki (pierwszy raz sie na to odważyłem), wyszło świetnie!
Czy Mr. Base White nakłada się bardziej jak Surfacer czy jak zwykłe serii C? W tym drugim przypadku może zaopatrzyłbym się właśnie w niego zamiast białego MM, pojedyncze farby Gunze są ciężkie do dostania od ręki...

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 29 kwietnia 2009, 13:41

Czy Mr. Base White nakłada się bardziej jak Surfacer czy jak zwykłe serii C?


Ja tam nie mam problemów z podkładówkami Gunze i kładą mi się prawie tak jak farby z serii C. Mr. Base White ma gradiację 1000, więc kładzie się podobnie jak Surfacer 1200. Rozcieńcz go w proporcjach 3:1 (thinner:base white) i nie powinno być żadnych problemów. Base użyłem np. do malowania oznaczeń w Emilu :arrow:

Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Timi » środa, 29 kwietnia 2009, 20:10

Zmniejsz ciśnienie albo zmień farbę :evil:
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » środa, 29 kwietnia 2009, 20:30

Zmienię farbę ;o)

A tymczasem...
Obrazek
Obrazek

Po drodze chlusnąłem sobie farbą z pojemnika aerografu na lewe skrzydło, po tym jak mi aero plunął i szybkim ruchem sięgnąłem by zetrzeć kroplę farby... problem w tym że zrobiłem to ręką trzymającą aerograf. Tak, od dzisiaj będę zawsze zamykał pojemnik.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » piątek, 1 maja 2009, 18:57

Mr. Base White akurat nie było, wziąłem zamiast tego... Lifecolor. Drogie to to ale maluje świetnie, z akrylami nie mam żadnego doświadczenia i przez to z początku trzaskałem zacieki gdzie tylko się dało :P . Jak po dłuższym czasie wreszcie oponowałem malowanie tą farbą to poszło gładko, w przenośni i dosłownie ;o)

Model już zasidoluxowany, czeka aż dobrze wyschnie na kalki. Zwykle czekam 24 godziny, ale tym razem nie ma na to czasu - brakuje tego jednego dnia który zmarnowałem przez nieszczęsnego Humbrola. Kalki będę nakładał jak najpóźniej w nocy, mam nadzieję że sido nie zejdzie ani się nie rozpłynie...

Obrazek
Obrazek

Okopcenia wykonałem aerografem mocno rozrzedzoną Tamiya Smoke, świetna farba ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » piątek, 1 maja 2009, 20:19

Z tych samych względów co Ty kalki kładłem na iszaka jakieś 1,5h po sido. Używałem sola i seta w dosyć obfitych ilościach i żadnych problemów nie było.
Btw. Super robota ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » sobota, 2 maja 2009, 03:05

Hmm no nie wiem, cały czas jak dłużej przytrzymam to jakby mi się kleił trochę do palca. Mam mieszane uczucia, lepiej jeszcze troszkę poczekam. Jakiś film sobie włącze żeby nie zasnąć :P (kalki muszą być przed rankiem!)
Wszystko już tylko na te kalki czeka, tzw duperelki zrobione, zacieki jakieśtam też. Jestem prawie pewien że łosz powinien iść przed zaciekami ale nie ma czasu na czekanie ;o)
Obrazek
Obrazek

Śmigła trzeba było sobie samemu wystrugać, dla porównania zestawione ze śmigłem Novo :arrow:
Obrazek

Zastanawiałem się czy aby nie wziąć śmigieł Novo, ale coś jest z nimi nie tak, jakieś strasznie masywne są. Ostatecznie wystrugałem sobie z minicraftowych obpowiedni kształt.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » sobota, 2 maja 2009, 16:05

Uff... sukces! Kalki były dosyć hardkorowe, przejawiały wysoką skłonność do samopodziału. Najczęściej po zmoczeniu, jeszcze na papierku były rozpadnięte na 2-3 części, potem dzieliły się dalej. Na modelu składałem w całość, nie obyło się bez konieczności podmalówek bo poza samopodziałem także sypały się z nich małe kawałeczki. Wcześniej pomazałem je lakierem bezbarwnym ale nie wiele pomogło... a ośmiorniczka chyba składa się z jakichś 9 czy 10 części, dodatkowo musiałem ponacinać w okolicy wieży żeby się mogła uformować dobrze. Szczęśliwie miałem pod ręką farbę zbliżoną kolorem i wszystkie podmalówki nie są tak widoczne. Zużyłem do niej tyle seta/sola ile do tej pory na wszystkie poprzednie modele.

Obrazek

Z bliska już nie jest tak fajnie, dostała lekkiej marskości wątroby - pewnie za dużo sola wypiła ;o)

Obrazek

Ale i tak jestem w miarę zadowolony, nic się nie błyszczy i weszła ładnie w linie. Walka z samym błyszczeniem trwała około pół godziny :P
Mam nadzieję, że kolejna aplikacja sido chociaż trochę zniweluje defekty.

=====

edit (03.05; 3:00): Zostało jeszcze go lekko poobijać, wkleić podwozie, anteny+kable i psiknąć półmat na koniec. Jeżeli nie nastąpi jakaś nieprzewidziana katastrofa to jutro (dzisiaj właściwie) będzie galeria ;o)
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 4 maja 2009, 01:22

No i lekka katastrofa się zdarzyła, samolot kapotował podczas werniksowania. Spowodowało to urwanie masztu antenowego i całej misternej plątaniny anten.

Obrazek

Jeszcze przelecę suszarką anteny i do galerii.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 4 maja 2009, 02:53

Różny kolor oznaczeń amerykańskich to efekt:
1. zdjęć
2. pogoni za odtworzeniem oryginału
3. nieszczęśliwego splotu okoloczności
?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 4 maja 2009, 19:32

Hmm cenne spostrzeżenie, to chyba wynika z tego, iż te na kadłubie pokryte są satinem vallejo, a te na skrzydłach błyskiem przez co odbijają więcej światła. Na szybko psiuknąłem skrzydłową satinem, nie powinno to być więcej tak widoczne mam nadzieję.

Tak swoją drogą to jest galeria ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości