Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

(...-08.04.2009)

Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » wtorek, 25 listopada 2008, 03:46

Chodził za mną ten pomysł czas jakiś i właściwie chciałem go wcisnąć w projekt grupowy Spitfire…, ale że projekt nie poszedł pełnym ogniem i w sumie i tak nie byłby pewnie wystarczająco rozbudowany wciskam go tutaj. Uruchamiam niniejszym otwarty, lotniczy konkurs modelarski.
Zasady konkursu:
1. Konkurs skierowany jest z założenia do młodych modelarzy ale nie ustalam żadnych limitów wieku. W końcu każdy sam wie czy jest młodym modelarzem.
2. Konkurs jest otwarty, zatem nie ma w nim podziału na skale, tematy, OTB i nie OTB i innych. Jednakże słowo otwarty należy rozumieć także jako otwarty dla sędziów.
3. Jest haczyk. Sędzią w konkursie może być każdy. Jedynym warunkiem jest zostanie sponsorem konkursu. Nie wyznaczam stawek sponsorskich. Wiadomo, jeden wyda dwadzieścia złociszy i będzie kombinował jak dociągnąć budżet na koniec miesiąca, drugi dwadzieścia tauzenów PLN i nie zauważy różnicy. Do kieszeni nikomu nie zaglądamy – liczy się dobra wola i zbożna chęć podzielenia się.
4. Sponsorem konkursu zostaje każdy, kto przekaże nagrodę na kupę nagród konkursu. Przewiduje się trzy rodzaje nagród: zasadnicze, dodatkowe, specjalne.
Specjalne nagrody pozostają w gestii fundatora. Co i komu jest w jego władzy. Chętnych proszę o zadbanie by nagrody specjalne rzeczywiście tą specjalnością waniały nieco ale prikazów brak.
Dodatkowe nagrody to modele i wszelkie modelarskie utensylia, czyli nagrody rzeczowe. Te przyznawane będą w formie prawa wyboru przyznanego uczestnikom. Po jednej wg zajętych miejsc i w kółko do wyczerpania kupy.
Zasadnicze nagrody to kasa, przyznawana w formie bonu wartościowego do realizacji w sklepie Martola.
5. Nagrody specjalne i dodatkowe przyjmowane będą do konkursu w formie deklaracji
darczyńców. Laureaci, przez wzięcie udziału w konkursie zobowiązują się pochwalić się realizacją nagrody. Sędziowie nie wywiązujący się ze swoich zobowiązań zgadzają się na publiczne potępienie. Wartość ewentualnych usprawiedliwień ocenia skład sędziowski zwykłym głosowaniem.
6. Nagrody zasadnicze przekazane zostaną w formie przedpłaty do sklepu Martola.
Deklaracje nie będą tu uwzględniane. Podział nagród zależny będzie od oddźwięku. Nie przewiduję dziesięciu równoległych nagród po 20 PLN. Przyznanie więcej niż jednej nagrody będzie możliwe o ile nagroda główna wyniesie min. 200 PLN. O podziale zadecydują sędziowie ‘zasadniczy’ w glosowaniu. 1 sędzia – 1 głos.
7. Zgłoszenia sędziowskie będą przyjmowane do dnia 14.12.2008 do godziny 24.00 w formie otwartej. Po tym terminie można będzie dołączyć do sędziów na warunkach uzgodnionych z szefem konkursu. Szef konkursu to JA.
8. Zasady oceny.
Sędziowie deklarujący nagrody specjalne i dodatkowe mają prawo wybrać jeden model i przyznać mu punkty w skali od 0 do 100. Sędziowie składający się na nagrody zasadnicze mają prawo ocenić w ten sposób dowolną ilość modeli. O kolejności zadecyduje suma punktów. Przy czym każda ocena MUSI być uzasadniona w odniesieniu do normalnych elementów modelarskiej sztuki, jak czystość klejenia, malowanie, umocowanie historyczne, zgodność z konstrukcją oryginału, wkład własny modelarza. Uwaga, model, który nie znalazł się na podium w niczyjej ocenie zostanie przesunięty na liście zwycięzców w dół, poniżej tych podiumowych nawet jeżeli zdobędzie w sumie więcej punktów (dotyczy sytuacji gdy pojawi się min. 3 sędziów zasadniczych)! Ocenie podlega model i relacja z budowy.
9. Forma konkursu:
Konkurs ma być prowadzony w formie wątku z podwątkami, jak projekty grupowe. Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez umieszczenie relacji w wątku konkursu (każda relacja oddzielnie, przy czym w relacji konkursowej wystarczy link do relacji właściwej).
Relacje mogą być prowadzone jednocześnie na innym forum. Wykorzystanie materiałów z relacji w innych mediach (prasa, TV) nie jest zabronione.
Relacje zaczęte przed rozpoczęciem konkursu mogą być uwzględnione tylko po uzgodnieniu z szefem konkursu.
Nie ma terminu dla zgłoszeń do konkursu, jest za to termin jego zakończenia upływający dnia 04.05.2009 o godz. 24.00. Za regulaminowe zakończenie prac konkursowych uważa się założenie galerii gotowego modelu na forum, ew. podlinkowanej w wątku konkursowym w dziale galerie. Czas obrad Jury zależny od ilości sędziów.
10. Konkurs dotyczy wyłącznie modeli lotniczych - samolotów. Śmigłowce nie mogą brać udziału w konkursie.
11. Wątpliwości rozstrzyga szef konkursu. Jeżeli do konkursu nie zgłoszą się inni sędziowie o wynikach zadecyduję sam na zasadach nagrody specjalnej.
12. Nagrody Wielkiego Gonza to 100PLN do puli zasadniczej i nagroda specjalna – wyjazd na eliminację wyścigów motocyklowych z teamem GPArt architektura Racing team w sezonie 2009. Termin i szczegóły dojazdu do ustalenia. Laureat nagrody specjalnej jedzie w składzie zespołu jako ‘mechanik’ i stanowi jego integralną część z przywilejami i obowiązkami innych członków teamu. Warunkiem przyznania nagrody jest deklaracja w galerii ukończonego modelu, że jest się nią zainteresowanym. Jeżeli laureat okaże się być osobą niepełnoletnią niezbędna będzie zgoda opiekunów prawnych. Dodatkowo uczestnikom konkursu oferuję wybór akcesoriów modelarskich (głównie kalki do amerykańskich myśliwców 1/48). Listę zamieszczę kiedy konkurs ruszy. Te przyznane będą na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, pod warunkiem wzięcia udziału w konkursie.
13. Uwaga! Konkurs musi uzyskać akceptację zarządu forum z niezbędną pomocą przy organizowaniu wątku by ruszył. Niezbędna jest też zgoda Daniela z Martoli, z którym nie konsultowałem mojego pomysłu (jestem tylko zadowolonym klientem). Zdaję sobie sprawę, że taka forma organizacji tematu nagród zasadniczych może być dla niego kłopotem jednak niezbędna jest jakaś zaufana instytucja w temacie kasy. Ze swej strony mogę tylko zaproponować automatyczny status sędziego. Tak czy inaczej jeżeli Danielowi taka akcja nie pasuje wystarczy zwykłe nie i po temacie z pełnym szacunkiem i zrozumieniem.
14.Rywalizują modelarze, a nie modele. Dlatego wyniki obejmą wszystkie prace konkursowe ale o przydziale nagród zadecyduje pozycja najlepszego modelu uczestnika.

Ufffff….. no i jak? Ujdzie?

REGULAMIN SKRÓCONY:

W konkursie może wystartować każdy modelarz modelem dowolnego samolotu w dowolnej skali. Niezbędna jest relacja na tym forum. Termin ukończenia modelu : 04.05.2009. Nie ma ograniczeń co do terminu rozpoczęcia relacji jednak ma ona ukazywać się na forum na bieżąco i od początku budowy. Jeden uczestnik może zbudować w konkursie nie więcej niż 94 modele.

Sędziować konkurs będą jego sponsorzy. Sponsorzy oferujący kasę mają większe prawa (oceniają dowolną liczbę modeli) niż oferujący modele i akcesoria lub nagrody specjalne (oceniają jeden model).
Ocena jest na zasadzie podoba się lub nie, jednak musi być publicznie uzasadniona. Ocenie podlega model i relacja.
Modele i akcesoria oraz nagrody specjalne wystarczy zadeklarować. Kasę należy wpłacić.
Po szczegóły proszę do mnie na priv. Nie ma określonych kwot minimalnych.

Nagrodą główną jest kasa w formie bonu wartościowego do realizacji w sklepie Martola.
Nagrody rzeczowe będą wybierane przez uczestników według kolejności zajętych miejsc, po jednej sztuce do wyczerpania puli.
Nagrody specjalne przyznają ich sponsorzy jak chcą.

Rywalizują modelarze, a nie modele. Dlatego wyniki obejmą wszystkie prace konkursowe ale o przydziale nagród zadecyduje pozycja najlepszego modelu uczestnika.

Wątpliwości rozstrzyga szef konkursu, czyli JA.


STAN BIEŻĄCY PROJEKTU:

Sędziowie zasadniczy:
- Ja, z nagrodami J.W.(pkt 12.)

Sędziowie dodatkowi:

-Daniel (Martola); nagrody:
AZ Model - 7233 Breguet 14
RS Model 92025 - Avia B-135
-administracja forum PWM; nagroda:
?????
-Arkady72; nagroda:
Eduard Bristol F.2B Profipack 1:48.
-Marcin Starszewski ; nagroda specjalna:
Tamiya Fw190 A8 1/48





Lista akcesoriów dostępnych w ramach konkursu (skala 1/48):
Kalkomanie:
-P-47 D Bubble: oryginał z Academy, HV-M Gładych Techmod
-P-47 D Razor: oryginał Tamiya
-F6F3 - Techmod (bez barw Vraciou)
-F4F - Techmod ( z monografii Kagero)
-F2 Buffalo Techmod (---"----- oprócz malownaia z Felixem)
-F4U1 Birdcage- Aeromaster (ze sześć malowań. także F4U2)
-F4U1A - Techmod (VF -17 z publikacji Kagero oprócz barw Blackburna)
-P-38J/L - Techmod z Modelmanii AJ Pressu, Aeromaster
-P-38F/G - oryginał Hasegawa i Tally Ho, oprócz 'Beautiful Lass', z tym że to malowanie powtarza się tu i tu.
-P-40N -oryginał Eduard
-P-51B/C -oryginał Tamiya (Gentile) i Aeromaster
-P-51D- Aeromaster (Campbell)
-Spitfire I - oryginał Tamiya
-Spitfire II - Techmod, Revell
-Hurricane - napisy eksploatacyjne Tally Ho (każdemu zdarza się pomyłka przy zakupie )

Kalki z wydawnictw książkowych na ogół powtórzone są w skali 1/72. Żadne 'oprócz' nie dotyczy tej skali. Niektóre kalki to nówki sztuki, niektórym brak czegoś (napisy eksploatacyjne, znaki przynależności państwowej...). Wątpliwości i pytania na priv proszę albo tu w wątku. Zapotrzebowanie takoż.

Osłony kabin vacu (Squadron):
-P-47 Razor (Malcolm Hood)
-P-51B/C (Malcolm Hood)

Akcesoria dla uczestników konkursu są za darmochę.
Ostatnio edytowano sobota, 14 marca 2009, 16:38 przez greatgonzo, łącznie edytowano 25 razy
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez michal.s » wtorek, 25 listopada 2008, 05:53

Witajcie !

Jako przestawiciel grona administracji forum pwm.org.pl, jestem oczywiście przychylny organizacji takiego konkursu.
Gdy wszystkie szczegóły zostaną dogadane, jestem również skłonny wydzielić dodatkowe podforum dla konkursu.

Co do samej pomocy, na samolotach się nie znam, więc tutaj na pewno pomoże ktoś z junior adminów lub moderatorów.

Na razie przenoszę wątek do działu lotniczego, w końcu jego dotyczy, i przyklejam.

PS, mała nagroda od forum w postaci modelu lotniczego też się znajdzie ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Daniel-Martola » wtorek, 25 listopada 2008, 07:38

Jak najbardziej popieram, a gdzież bym śmiał nie. A i nagrodę/model również ufunduję.
Więc "panie poruczniku, seta i pełna współpraca" jak padło w jednym polskim filmie :lol:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 25 listopada 2008, 08:00

greatgonzo napisał(a):każda ocena MUSI być uzasadniona w odniesieniu do normalnych elementów modelarskiej sztuki, jak czystość klejenia, malowanie, umocowanie historyczne, zgodność z konstrukcją oryginału, relacja na forum i wkład własny modelarza

Czy byłbyś skłonny dodać jeszcze - oryginalność tematu ?
Może to skłonić ewentualnych uczestników do własnej inwencji i wyjścia poza schematy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9986
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Juli(an) » wtorek, 25 listopada 2008, 09:58

greatgonzo napisał(a):wyjazd na eliminację wyścigów motocyklowych z teamem GPArt architektura Racing team w sezonie 2009


za OT przeproszę, ale o jakich "wyscigach" mówimy? :mrgreen:
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Arkady72 » wtorek, 25 listopada 2008, 10:37

greatgonzo
1. Konkurs skierowany jest z założenia do młodych modelarzy ale nie ustalam żadnych limitów wieku. W końcu każdy sam wie czy jest młodym modelarzem.

Obawiam się, że ten target ( z całym szacunkiem dla młodych modelarzy ) będzie się spełniał w konkursie na sąsiednim forum Modelwork. Nie ma co oczekiwać, że w związku z tym udział w ewentualnym Twoim konkursie przybierze masowy wymiar. W poprzednim konkursie masowy wg mojej oceny nie był... Co nie jest niczym negatywnym ( jakość lepsza od ilości ) ale...
Relacje nie mogą być prowadzone na innym forum.

Patrz co napisałem powyżej, to również wyklucza masowy udział, na Modelworku jest identyczny zapis. Poza tym, tym się właśnie różnimy od innych for, że np w poprzednim konkursie takiego ograniczenia nie było.
System nagród i oceny sędziowskiej uważam za zbyt skomplikowany...
piotr dmitruk
Czy byłbyś skłonny dodać jeszcze - oryginalność tematu ?
Może to skłonić ewentualnych uczestników do własnej inwencji i wyjścia poza schematy.

Ten pomysł mi się podoba w ogóle, ale w szczegółach -jakie kryteria przyjąć dla oryginalności ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 25 listopada 2008, 12:09

Subiektywne.
Spitfire łaciaty gorszy od różowego, ten gorszy od seafire, ten z kolei od Seafanga, dla przykładu.
Nie musi być zapis szczegółowy, sędziowie wziąwszy to pod uwagę, rozważyliby we własnych sumieniach.
Chodzi o to by nie opierać się o samosklejalne zestawy, a włożyć trochę inwencji własnej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9986
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Slash » wtorek, 25 listopada 2008, 12:49

Konkurs Modelworkowy przewiduje możliwość startu z jednym modelem do oceny. :-> A czas jest dosyć dłuuugi. Sądzę, że potencjalny target - tzw. młodzież w tym czasie podoła wykonaniu modelu i tu i tam. Tylko trzeba im to pokazać bo raczej mało z nich tu zagląda.

Piotrze, różowy spitoletadł to było pierwsze o czym pomyślałem jak tylko zobaczyłem temat ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » wtorek, 25 listopada 2008, 14:13

Nie chcę przeformalizować sędziowania. Nie chcę też oceny 'bo mi się podoba i już'. Dlatego od sędziów oczekuję publicznego uzasadnienia swojej decyzji. Kryteria oceny, które podałem to tylko przyklady i każdy sędzia w duszy swej rozważy co jest ważniejsze. Oryginalność tematu, jakość relacji z budowy to jak najbardziej godziwe kryteria. Ja osobiście zamierzam zwracać szczególną uwagę na wkład własny i inwencję modelarza.
Jeżeli chodzi o wyłączność relacji na forum to jestem otwarty na zmiany. Oczekuję tu decyzji ze strony administracji: co będzie lepsze dla forum, a ja wprowadzę ew. zmianę do regulaminu.

Obecny skład sędziowski
Sedzia zasadniczy:
-Ja.
Sędzia dodatkowy:
-Daniel (Martola)
-Forum PWM (administrację proszę o wydzielenie przedstawiciela do składu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by administracja podjęła decyzję zespołowo).


Juli(an) napisał(a):za OT przeproszę, ale o jakich "wyscigach" mówimy?


Hmm, a jakie mogą być wyścigi motocyklowe? Ja znam tylko takie :
Obrazek
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Arkady72 » wtorek, 25 listopada 2008, 14:49

Slash
Tylko trzeba im to pokazać bo raczej mało z nich tu zagląda.

Zapewniam Cię, że zagląda bardzo, bardzo wielu, podpatruje i uczy się. Nie udziela się aktywnie z pewnej takiej nieśmiałości jak sądzę.
Konkurs Modelworkowy przewiduje możliwość startu z jednym modelem do oceny. A czas jest dosyć dłuuugi. Sądzę, że potencjalny target - tzw. młodzież w tym czasie podoła wykonaniu modelu i tu i tam.

Myślę, że podołałaby tu i tam, zgoda. Jednak jedynym bodźcem do tego, żeby była aktywna w ew. konkursie musiałyby być nagrody - równe albo wyższe od Modelworkowych.
Brutalnie ale prawdziwie niestety, ludzkiej natury nie zmienisz. Sam wysoki standard, kultura, przyjazna i koleżeńska atmosfera nPWM-u może nie wystarczyć.
Ważna jest też odpowiedź na pytanie co chcemy osiągnąć poprzez organizację konkursu ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Slash » wtorek, 25 listopada 2008, 15:25

Co do konkursu na Modelworku dodam tylko, że towarzyszy mu jakaś dziwna moim zdaniem atmosfera. Zapodałem tam info o konkursie na PWM, który natychmiast został wyśmiany, info skasowane bez śladu. Czyżby ktoś się obawiał konkurencji, konkursu raczej małego, zorganizowanego spontanicznie? I co jest tego przyczyną ?
Podobnie została potraktowana moja propozycja dot. samego konkursu, zaś ja poczułem się przez chwilę wyciągnięty na pozycję przeszkadzającego w świetnej, klimatycznej zabawie.

Młodzi wbrew pozorom raczej tu nie zaglądają. Nowy PWM ma opinie (zwłaszcza wśród młodych) forum dla tzw. wyjadaczy, którzy zamknęli się w ciasnym kręgu i niechętnie wpuszczają kogoś do środka.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Arkady72 » wtorek, 25 listopada 2008, 15:43

Slash
Co do konkursu na Modelworku dodam tylko, że towarzyszy mu jakaś dziwna moim zdaniem atmosfera. Zapodałem tam info o konkursie na PWM, który natychmiast został wyśmiany, info skasowane bez śladu. Czyżby ktoś się obawiał konkurencji, konkursu raczej małego, zorganizowanego spontanicznie? I co jest tego przyczyną ?

Komentarz chyba zbyteczny, zwłaszcza z mojej strony ;o) ...
zaś ja poczułem się przez chwilę wyciągnięty na pozycję przeszkadzającego w świetnej, klimatycznej zabawie.

Moja osoba również została wciągnięta w ten fantastyczny klimat poprzez fakt przekazania przeze mnie w zeszłym roku nagrody na cele charytatywne. Po mojej interwencji dziś rano co do opisu w ich regulaminie zmienione zostały pewne sformułowania ale ukrty jad ciagle przebija ... Również "no comment".
Młodzi wbrew pozorom raczej tu nie zaglądają. Nowy PWM ma opinie (zwłaszcza wśród młodych) forum dla tzw. wyjadaczy, którzy zamknęli się w ciasnym kręgu i niechętnie wpuszczają kogoś do środka.

Powierzchowna i błędna opinia w takim razie. Mamy tu lepszych i słabszych modelarzy. Ci drudzy są otaczani często przez bardziej doświadczonych koleżeńską opieką.
Przykładów nie trzeba dużo wymieniać. Frustracja przysłowiowych krów, które dużo ryczą a mało mleka dają utwierdza mnie tylko w przekonaniu o pozytywnej odmienności naszego forum.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 25 listopada 2008, 16:47

Ja jako ,że jestem nastolatkiem ,jestem zdecydowanie na tak! ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Speedking » wtorek, 25 listopada 2008, 17:59

Hmm pomysł jak najbardziej dobry, tylko nie wiem czy wypali. Obawiam się, że frekwencja może być bardzo kiepska - w konkursie lotniczym otwartym dla wszystkich forumowiczów na finiszu zameldowało się tylko ośmiu...
Choć kto wie, być może nakierowanie tego konkursu na młodzież modelarską trochę ośmieli tych nieśmiałych i skłoni ich do wzięcia w nim udziału? Oby.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki ;) konkurs Wielkiego Gonza

Postprzez Slash » wtorek, 25 listopada 2008, 18:31

No ja bym chętnie wystartował (raczej jestem młody).
Może nawet z moim B-17 Hasegawy co czeka już 1o lat na zmiłowanie. Znaczy od komunii, bo jak go wtedy kupiłem to trochę pochlapałem farbą/klejem. Całkiem niedawno porozklejałem, pozmywałem i leży w stanie degradacji. Tylko nie wiem czy modele w konkursie nie muszą być nówki nie śmigane. :->
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Następna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość