(wkwg) I-15 ICM 1/72

(...-08.04.2009)

(wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » niedziela, 22 lutego 2009, 12:42

Arkady72 napisał(a): Tymczasem kleic, kleic i trzymac poziom Panowie, zeby galeria koncowa nie swiecila pustkami :roll: .


No właśnie. Tak jak pisałem w wątku głównym konkursowym... B-17 nie zrobię na czas nawet jakbym olał wszystko w koło. A tak może trybem piątkowo-relaksacyjnym sklecę tego bąka.

:arrow: Pudełeczko ma taki ładny obrazek:
Obrazek

A w nim takie już mniej ładne jak się przyjrzeć trochę:
Obrazek

Kalkomanie wydają się być w porządku:
Obrazek

Aż cztery schematy malowania. Miał być pudełkowy, który mi się spodobał, ale kto wie...
Obrazek
Obrazek

I instrukcja zawierająca kilka ciekawostek. Nie pamiętam za dobrze, ale na matematyce nazywało się to chyba figurami niemożliwymi:
Obrazek


:arrow: No i modelik w akcji:
Detal na poziomie vacu formy,
Obrazek
ale na ile cierpliwość pozwala...
Obrazek


Problemy robią się już ze spasowaniem elementów kabiny. Jeśli postępować zgodnie z instrukcją, na ile to możliwe oczywiście to wygląda to tak :-> :
Obrazek

Zaś jeśli poprawić tak by nie było tego defektu na dole, to na górze...
Obrazek

Fotelik pocieniłem, żeby bardziej swą grubością przypominał w miarę możliwości wyrób blaszany, aniżeli kamieniarki, do tego ponawiercane co trzeba i standardowy pasy:
Obrazek
Obrazek

Tablicę, tez sobie ponawiercałem:
Obrazek

Udało mi się w miarę dopasować boczne okienka:
Obrazek
Obrazek

Kabinkę sobie też tam jakoś spasowałem po swojemu. O malowanie proszę się nie martwić, z widocznych jej elementów to... fotel głównie, w oglądaniu nawet boczne okienka nie pomagają ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i zlepiłem obie połówki w całostkę. Ciekawostka jest taka, że klej tamijowski normalnie topi ten plastik jak każdy inny, a w dodatku powstałą spoina bardzo łatwo pęka. Miał ktoś już takie doświadczenia może z plastikiem Icm-u? W zasadzie klejenie ma sens tylko CA.
Obrazek

Do samego wnętrza dojdą jeszcze km-y nad tablicą.

:arrow: W ten sposób może uda mi się zrobić model w terminie, a i nauczyć coś do matury. Czyli wilk syty, a i owca cała ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

modele polskich samolotów

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez greatgonzo » niedziela, 22 lutego 2009, 13:16

Wygląda na to, że skończysz za tydzień :mrgreen: .
Spita ICM oddałem w świat. Plastik okropny w obróbce. Nie na moje nerwy.
Ja kleję w 95% CA. Czasem w żelu.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Michał U. » niedziela, 22 lutego 2009, 18:23

Nie wiem kiedy zacząłeś, ale już przegoniłeś większość Uczestników konkursu. Więc może będzie więcej samolotów w galerii niż 2?
Powodzenia bo zestaw może wymagać sporo cierpliwości ;o)
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » wtorek, 10 marca 2009, 20:46

:arrow: Żeby nie było, że nie było, a faktycznie nie ma, to będzie ;o)

:arrow: Montaż płata dolnego nie był miłym doświadczeniem. Fakt, że miejsce łączenia ma inne wymiary na skrzydle i kadłubie skomplikował sprawę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i nie skończyłem w tydzień, a robienie do stanu w ostatnim apdejcie trwało 2 tygodnie. Teraz 2 tygodnie montowałem dolny płat, więc w sumie już 4 tygodnie... Ale nie o tym mowa.
Miejscami jak się przyjrzeć to wypadało by jeszcze po piłować tu i owo. Jak mi się będzie chciało to po piłuję, a póki co czeka minimalna poprawka podziałowania i nitowania w wiadomych miejscach. Skąd to znamy :?: :twisted:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » sobota, 14 marca 2009, 18:29

:arrow: O takie sobie zrobiłem:
Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » sobota, 14 marca 2009, 19:57

:arrow: Miałem po ogarniać coś z historii, ale oto jest podwozie główne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » wtorek, 14 kwietnia 2009, 01:35

Hej, Haj, Heloł :!: :P

Żeby nie było. Bączek żyje i ma się coraz lepiej, a ja wręcz przeciwnie.
:arrow: Święta są, więc trochę się pouczyłem do matury i taki jest efekt:
Obrazek
Obrazek
Ciężko to idzie, bo model jest spasowany tragicznie, a sam plastik się nie obrabia i nie klei. Skrzydło nie odpadło przy szpachlowaniu za trzecim przyklejaniem. Stateczniki poziome to porażka. W każdej płaszczyźnie, każdej osi inaczej niż być powinno. Najlepsze zastrzały. Nie dość, że nie idzie ogradować badziewia to pasują jakby były z innego modelu. Cóż począć, jakoś dopasowałem, wkleiłem. Zalałem wszystkimi możliwymi klejami, szpachlami i surfercerem na koniec. Do jutra udaję, że wszystko cacy ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez lejgo_inc » środa, 15 kwietnia 2009, 07:39

Z tego co widze z ICMami jest różnie. I-1 (Il-400b) był bardzo ok pod względem spasowania i jakości plastiku (chociaż ilością detali nie przytłaczał), I-5 plastik tez miał w porządku, ze spasowaniem były pewne drobne kruczki. Kupowałem dwa I-16 - jeden był z białego plastiku, drugi z szarego. Wniosek: ICM = idealna inkarnacja kota w worku.
Fajnie wyszedł silnik. W ogóle zgrabne samolociątko, i w dodatku nie zabierze dużo miejsca na półce ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » wtorek, 21 kwietnia 2009, 18:01

Ja Ci gonzo obiecuję. Dwa modele w galerii na koniec będą. Co do jakości wykonania drugiego z nich póki co wolę się nie wypowiadać ;o)

:arrow: A tak zwanym międzyczasem udało mi się podoszpachlowywać i podoszlifowywać to i owo. Jakiś problem mnie dopadł z surfercerem. Chyba nie umiem go rozcieńczać. Jak nie doleje z wiadra rozcieńczalnika to nie leci, jak doleje to prawie woda i i tak nic na tym nie widać. Może to piwatka się już rozklekotała. Chociaż postanowiłem spodkładować się docelowym srebrzanym i nie było problemu, choć będę musiał to po docierać jeszcze nieźle bo splunęło tu i ówdzie. Zaś zasadniczym postępem jest dorobienie sznurków:
Obrazek
Mocno improwizowane, niezbyt zgodnie z prawdą. Montowane zgodnie z rzeźniczymi standardami, bo najmniejsze wiertło jakie mi się ostało po dotychczasowych zmaganiach z tym modelem to 0,5mm. Mam nadzieję tylko, że nie pozrywam tego jak będę plombować te dziurska ;o)

lejgo_inc napisał(a):Fajnie wyszedł silnik.

Miło, mi tez się póki co najbardziej podoba :D

lejgo_inc napisał(a):W ogóle zgrabne samolociątko, i w dodatku nie zabierze dużo miejsca na półce ;)

Na ten czas to główna zaleta :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez greatgonzo » wtorek, 21 kwietnia 2009, 18:49

Slash napisał(a):Ja Ci gonzo obiecuję. Dwa modele w galerii na koniec będą.

:D
Coś tam w regulaminie o relacji na forum było... 8-)

A, skumałem z opóźnieniem. O Danielu mówisz :lol:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Speedking » wtorek, 21 kwietnia 2009, 21:35

Trzy będą, jakem Speedking! :lol:

Slash napisał(a):Jakiś problem mnie dopadł z surfercerem. Chyba nie umiem go rozcieńczać. Jak nie doleje z wiadra rozcieńczalnika to nie leci, jak doleje to prawie woda i i tak nic na tym nie widać. Może to piwatka się już rozklekotała.

Mnie też coś Surfacer nie lubi, albo farfocle mi latają jak kiepsko rozcieńczę, albo wszystko pływa jak mocniej, a jak pomiędzy to taki meszek pokrywa cały model :P
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Slash » wtorek, 21 kwietnia 2009, 21:48

Speedking napisał(a):Trzy będą, jakem Speedking! :lol:

I na taki odzew liczyłem, ale coś mało tych deklaracji na razie :->

Speedking napisał(a):Mnie też coś Surfacer nie lubi, albo farfocle mi latają jak kiepsko rozcieńczę, albo wszystko pływa jak mocniej, a jak pomiędzy to taki meszek pokrywa cały model :P

Dlatego obecnie surfercera używam w zasadzie jako szpachla nakładana pędzlem. W prawdzie mam tylko 12oo, ale 4 warstwy i jest dobrze. Wacikiem z wamodem się wygładzi. Inaczej to jeszcze bym piłował te opływowe łączenia zastrzałów. :D
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Michał U. » wtorek, 21 kwietnia 2009, 21:50

Slash napisał(a):
Speedking napisał(a):Trzy będą, jakem Speedking! :lol:

I na taki odzew liczyłem, ale coś mało tych deklaracji na razie :->

No to ja zadeklaruję, że w terminie zdążę zrobić preshading... :P A co poza tym to zobaczymy... :roll:
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Frosty » wtorek, 21 kwietnia 2009, 22:28

Ciekawy jestem do czego ja dojdę... Biorąc pod uwagę "lekko" opóźniony start :D W pozostałe 2 tygodnie raczej nie skończę, tym bardziej że w pośpiechu popełnia się błędy, ale bez walki się nie poddam :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: (wkwg) I-15 ICM 1/72

Postprzez Daniel iceman Gronowski » piątek, 24 kwietnia 2009, 16:44

A ja trzymam kciuki za Was wszystkich (dłubiąc sobie spokojnie w kobrze :) )!
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Następna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość