OCENA PRAC w W.K.W.G.

(...-08.04.2009)

OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » niedziela, 10 maja 2009, 16:40

Poniżej sędziowie dzielą się z nami swoimi ocenami.
Wątek jest otwarty i można go komentować.

Poproszę tylko by oceny wyróżniały się kolorową czcionką postu; komentarze niech pozostaną w standardzie.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Arkady72 » niedziela, 10 maja 2009, 17:07

Bardzo spodobal mi sie model Daniela icemana Gronowskiego Spitfire Vb Trop 1:48. Szczegolnie opieranie sie na dokumentacji zdjeciowej oryginalu zrobilo na mnie wrazenie. Ufundowana przez mnie nagroda w postaci modelu Bristol F.2b Eduard Profipack 1:48 powedruje wlasnie do niego. Nie znam sie na punktacji w ocenianiu modeli. Czysto subiektywnie otrzymuje wiec ode mnie 100 punktow. Gratulacje dla pozostalych uczestnikow, ktorzy wyrobili sie z modelami na czas.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » niedziela, 10 maja 2009, 19:26

Arkady, bardzo proszę byś ocenił także pozostałe modele konkursu. Bardzo proszę też o szerszy, o ile to możliwe, opis przyczyn takiej, a nie innej oceny. Przyczyny te są tylko i wyłacznie Twoją sprawą i nie może tu być mowy o 'znaniu się'. Ja też nijak nie znam się na ocenianiu modeli :mrgreen: . To oczywiście zabawa i nie mogę Cię zmusić ;o) ale chciałbym by uczestnicy konkursu poczuli się docenieni za swój wysiłek niezaleznie od zajętego miejsca. Jeżeli nie ocenisz innych to nie będzie jak włączyć Twojego wyroku do ogólnych wyników i Twój faworyt ucierpi :( .

Daniel, gratuluję! Zostałeś pierwszym laureatem tego wybitnego konkursu!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 10 maja 2009, 20:33

Mówiłem że dam 2 modele na nagrody. No ale trochę się sytuacja zmieniła i chciałem się wycofać z tego. Nie dam... :cry:

Dam 3 modele, dla każdego po jednym, co skończył model i pokazał w galerii aby nie było nieobdarowanego. Mam nadzieję, że zobaczymy relacje z budowy tychże i gotowe modele w galerii.
Może być? :)

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » niedziela, 10 maja 2009, 20:50

DAWAJ! :D Tylko nie zapomnij o ocenie.

Niezbudowanie wygranych modeli na forum to będzie co najmniej nietakt :twisted:

Edycja:
Aha! Jeszcze o ocenianiu. To nie jest prawdziwy konkurs. (Zresztą każdy konkurs internetowy to starcie modelarsko - fotograficzno - informatyczne.) Jeżeli któryś z sędziów potrafi tu na serio oceniać modele to jest to tylko przypadek. W konkursie ocena typu : '100pkt dla tego modelu bo podobał sie mojej teściowej i nie śmiem z nią zadzierać' jest tak dobra jak każda inna. Chodzi jedynie o to by wszyscy poznali motywy wyroku.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Arkady72 » wtorek, 12 maja 2009, 10:29

Okej Gonzo. Uzasadnienie wyroku modelu Daniela pokrotce opisalem. Dodam, ze calosc jego pracy sprawia wrazenie bardzo przemyslanej, slady eksploatacji wykonane z umiarem i oparte na materiale zdjeciowym. Do tego kilka smaczkow jak ten z kokarda na skrzydle. No i co tu ukrywac - Spitfire !
Speedking - Twoja Ventura to przyklad jak z przyslowiowego niczego mozna zrobic piekny model. W zyciu bym sie nie porwal na cos takiego. Widac ogrom pracy jaki wlozyles i ile to musialo Cie kosztowac cierpliwosci, podziwiam. Nietuzinkowy temat, rownie oryginalne malowanie, bardzo dobry warsztat.
99 punktow !
Slash - nie sadzilem, ze z modelu ICM w tej skali mozna wykrzesac takie sympatyczne cudenko. Ze tez udalo Ci sie zachowac do konca prawidlowa geometrie... Brawo. Naciagi - miod malina, sam musze kiedys tego sprobowac. Delikatny weathering, zwlaszcza, ze na metalicznym kolorze latwe to pewnie nie bylo, tez robi bardzo pozytywne wrazenie. No i malowanie. Dekadenckie... a jednak w duchu afirmacji.
Rowniez zasluzone 99 punktow !
Cieszy wysoki poziom Waszych prac. Szkoda, ze tak malo na finiszu. Ale tym wieksza powinniscie miec satysfakcje.
Pozdrawiam
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » wtorek, 12 maja 2009, 11:40

:D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel iceman Gronowski » wtorek, 12 maja 2009, 19:06

Dziękuje jeszcze raz Artur za wyróżnienie. Dziękuje także dwójce Panów S - Królowi Prędkości i Slash'owi z Guns 'N' Roses ;o) za rywalizację i dotrwanie do końca konkursu.

Brawa i podziękowania także dla Radka i Daniela - wiadomo za co :lol:

Liczyłem na trochę więcej skończonych prac i mam nadzieję, że autorzy pomimo zakończenia konkursu pociągną swoje relacje do końca.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel-Martola » wtorek, 12 maja 2009, 20:50

Ocena będzie krótka:

kol.kol.
Daniel iceman Gronowski
Speedking
Slash
Wszystkie modele to ogromny wkład pracy, efekt końcowy, który zadowoliłby niejednego u nas na forum. Sklejanie, poprawki, malowanie, brudzenie - wszystko zrobione bardzo ładnie. A i same modele to nie to co widzi się codziennie sklejane przez kogoś. Skala trudności też nie mała.
A konkurs nie był dla wyjadaczy więc efekty mogły być różne. Są jak dla mnie świetne. Wszystkim podobnie jak Artur daję po 99 pkt - ten jeden żebyście na laurach nie spoczęli. :mrgreen:

Proszę kolegów o kontakt i podanie adresów do wysyłki nagród.

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Slash » czwartek, 14 maja 2009, 12:06

To ja urozmaicę oceny sędziowskie chwaleniem się :)

Wczoraj osobiście odebrałem gratulacje oraz nagrodę :mrgreen:
Obrazek
obrazek z hyperscale

Nagroda jak to RS, trzyma poziom ! Tematycznie tez super. Można by rzec wcześniej czy później szykuje się teutoński odpowiednik iszaczka :P

Jeszcze raz wielkie dzięki :!:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 14 maja 2009, 14:48

Na zdrowie i czekamy na relację nie gorszą niż iszakowa.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Speedking » wtorek, 19 maja 2009, 14:56

To ja też się pochwalę
Obrazekobrazek z internetu
Po pierwszym macaniu wyprasek i obejrzeniu tego co zrobił z nim ZIO wygląda to trochę na Mission Impossible dla mnie. Ile to ma naciągów :shock:
Ale nie pękam, relacja będzie wkrótce ;o)
Pięknie dziękuje :D
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez Daniel-Martola » wtorek, 19 maja 2009, 21:34

Oby się dobrze sklejał!

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez greatgonzo » niedziela, 24 maja 2009, 03:22

Konkurs cieszył się umiarkowaną popularnością, a zabawa w sędziowanie to już nie chwyciła wcale. Chociaż ja pobawię się w to nieco, skoro już to wymyśliłem. Punkty przyznaję wg następującego klucza:
1. relacja konkursowa – 20pkt
2. wkład własny modelarza -40pkt
3. efekt końcowy – 40 pkt
Przy czym najlepszy model otrzymuje maks w danej kategorii, a reszta odpowiednio mniej.

1.RELACJA KONKURSOWA
To istotny element prezentacji internetowej. Jakość zdjęć, czytelność procesu budowy, czy taki niby detal jak poprawna polszczyzna – to wszystko wpływa na odbiór pracy autora. Zwycięzcą jest tu relacja Daniela. Pewnie znaczenie ma fakt, że wybór modelu bez problemu wpasował się w ramy konkursu i relacja mogła być stabilna i równomierna. Slash strzelił sobie samobója startując początkowo z projektem niemożliwym (B-17) i przez to jego raport z budowy Iszakowa był pośpieszny i ubogi. Speedking rwał nieco swój opis w wyniku kłopotów jakie serwował mu zestaw modelu ale, przyznaję, że pokonywanie tych kłopotów było bardzo wciągające. Ostatecznie jednak 20 pkt idzie do Daniela. Swoim Spitem udało mu się sprowokować ciekawą dyskusję kibiców na temat interpretacji zdjęcia oryginału i sposobów przeniesienia wniosków z niej na model. Ta animacja środowiska przeważyła.
Spitfire 20 pkt
Ventura 18 pkt
Iszak 8 pkt

2. WKŁAD WŁASNY MODELARZA
Tu mieszczę wszystko – sklejenie zestawu, dorabianie elementów , malowanie, grzebanie w dokumentacji i ‘pracę umysłową’. Wydaje się, że Speedking wygrywa tu samą niedokładnością zestawu. I faktycznie. Jednak jego przewaga maleje ze względu na prace jakie wymusiło odtworzenie charakterystycznych cech konkretnego samolotu wybranego przez Daniela. Wielki plus za odtworzenie historii płatowca uwiecznionej na powierzchni Spitfire’a. Poza tym jednak to budowa z pudła. Ventura dostała wiele korekt i uzupełnień.
Budowany w ostatniej chwili istriebitiel Slasha jest w tym towarzystwie najzwyczajniejszy.
Ventura 40pkt
Spitfire 35 pkt
Iszak 25 pkt

3.EFEKT KOŃCOWY
W tej kategorii fotografie mają szczególne znaczenie. Malutki myśliwiec Slasha nie poradził sobie tu niestety. Zdjęcie z monetą uświadamia jakie to maleństwo i tym samym każe inaczej odbierać pracę modelarza. Ale tego jak faktycznie wygląda model można się tylko domyślać, a w pamięci pozostaje niesmak z rzeźnickich zbliżeń. Zabrakło fotek pokazujących ‘ładny model’. Duży może więcej i by z nim zawalczyć trzeba mieć asa w rękawie.
Ventura i Spit idą łeb w łeb. Mnie szczególnie urzekło malowanie górnych powierzchni amerykańca. W ogólnym wyrazie model jednak traci w miejscach, gdzie plastik zwyciężył nad człowiekiem (muszę przyznać, że tych miejsc jest bardzo niewiele). Jeszcze bardziej traci tam, gdzie człowiek zrezygnował. Model jest za dobry na takie sprawki jak puste wnęki podwozia. Rażą one jak karaluch na torcie. Niby zmusiłem Speedkinga do zbyt szybkiego zakończenia, jednak to ostanie, tygodniowe przedłużenie spowodowane było moim całkowitym brakiem wiary w rzetelność narzekań z boku, że dodatkowy tydzień zwiększyłby liczbę ukończonych prac konkursowych. Ostatecznie i tak w galerii nie znalazł się żaden model ukończony później niż Ventura. Model Spitfire jest spójny i konsekwentny. Nie ma się do czego przyczepić.
Chciałoby się tylko trochę bardziej szczegółowej interpretacji ‘zużyciomalowania’ i tych okrzyków ‘bloody Jerries twelne o’clock high!’. Pod tym względem Ventura podoba mi się bardziej.
Spitfire 40 pkt
Ventura 38 pkt
Iszak 30 pkt


Zatem:
1.Ventura 96 pkt
2.Spitfire 95 pkt
3.Iszak 63 pkt


Pragnę bardzo pięknie podziękować Slashowi, za to, że pomimo falstartu z B-17 nie poddał się i doprowadził do końca swój drugi projekt, choć stał tym samym na straconej pozycji i w dodatku zmagał się jeszcze z dość ważnymi sprawami życiowymi.

Poczekamy jeszcze do poniedziałku, żeby sprawdzić, czy nasze forum też aby nie wycofało się z udziału w konkursie i będziemy podsumowywać.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: OCENA PRAC w W.K.W.G.

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 24 maja 2009, 09:10

greatgonzo napisał(a):
Poczekamy jeszcze do poniedziałku, żeby sprawdzić, czy nasze forum też aby nie wycofało się z udziału w konkursie i będziemy podsumowywać.


Jutro do 22.00 podam wyniki oceny modeli przez grono mod-admin.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Następna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron