Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

(...-08.04.2009)

Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 11 maja 2009, 00:55

Konkurs zakończony. Sukces umiarkowany bo spodziewałem się, no…, z pięciu galerii na koniec :( . Chciałbym jednak kontynuować zabawę w niezobowiązujące konkursy na tym forum. Nowa edycja WKWG ruszy pewnie jesienią.

Tymczasem, żeby nie zniknąć w gąszczu ciekawych tematów proponuję nową zabawę. Oto rozpoczyna się Wielki Wyścig Wielkiego Gonza.
Ze względu na charakter fantów wyścig zainteresuje raczej młodych modelarzy. Ci bardziej doświadczeni po prostu mają już odpowiednio wyposażony warsztat.

Nagrodą tym razem jest sprężarka modelarska:
Obrazek
Sprzęcik ma już parę latek jednak wszystko co pomalowała to trzy modele i jeden kask motocyklowy. Ostatnio sprawdziłem ją i warczy, aż miło. Potrzebuje prostego prądu o napięciu 12V. Ja zasilałem ją porządnym, sowieckim prostownikiem, który generował solidny prąd i posiadał potencjometr sprawdzający się jako regulator obrotów , a tym samym i ciśnienia. Współczesne elektroniczne ładowarki akumulatorów nie pociągną sprężarki – też sprawdzałem. Akumulator samochodowy daje radę, tylko ta regulacja… . Kiedyś kosztowała mnie ok. 250 zyli i dzisiaj podobne ustrojstwa jakoś tak kosztują.
Głośna.
Dodatkowo T-shirt teamu wyścigowego GPArt Gonzo Racing w rozmiarze na życzenie.

Zasada jest taka:
Uczestnicy deklarują chęć udziału w wyścigu poprzez założenie relacji warsztatowej na forum z dopiskiem ‘W.W.W.G.’. Jeżeli dyrekcja spojrzy znów na mnie przychylnym okiem to dostanę własną działkę ale nie jest to niezbędne.(Jednak byłoby bardzo miło. Jakby co to mogę pokadzić komu trzeba ;o) ). Uczestnik, który jako pierwszy zbuduje model, który mnie urzeknie - otrzyma nagrodę główną; stąd wyścig. Urzec może mnie model, relacja, historyczne studia, uroda autora… nigdy nie wiadomo.
Akcesoria, które były dostępne w konkursie, dostępne będą również w wyścigu. Jeżeli uczestnik budował będzie model kompatybilny z akcesoriami to wystarczy, że wyrazi życzenie i wyślę mu gadżet. Każdy uczestnik, który ukończy model w ramach wyścigu ma prawo do wyboru dowolnego elementu z puli akcesoriów. Kto pierwszy ten lepszy (wyścig!). Oczywiście później wszyscy chętnie obejrzymy relację z budowy modelu z wykorzystaniem zdobytych akcesoriów. Forumowiczów zachęcam do poszerzenia puli akcesoriów.
Z czasem postaram się obfotografować fanty dostępne w ramach W.W.W.G.

Całość dotyczy tylko modeli samolotów. To jedyne ograniczenie w wyścigu.

Przepraszam, że żenię ogień z wodą łącząc modelarstwo z pośpiechem. Za kilka dni pierwsza eliminacja i jestem na fali :mrgreen:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Slash » poniedziałek, 11 maja 2009, 01:07

Gonzo, pomysły masz great. Formuła wyścigu zdaje się pasować patrząc na ostanie konkursy lotnicze :mrgreen:

Chociaż, przyznam kompresor mam improwizowany lodówkowy to tym razem udziału raczej nie wezmę. Choć koszulka mogłaby być fajna.
A, właśnie... kompresor. Chciałem powiedzieć, ze kiedyś z kumplami mieliśmy taki 3-osobowy team zajmujący się produkcją modelarską niemal taśmowo. A sercem fabryki był właśnie taki kompresor. Bez urazowo wytrzymał kilkadziesiąt modeli w 1:35 ;o) Fakt, trochę irytujący był radziecki prostownik potrafiący zrobić ku-ku przy zbyt intensywnym poruszaniu nogami pod stołem, kwestia stosowania się do restrykcji BHP :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 11 maja 2009, 01:14

Slash napisał(a):tym razem udziału raczej nie wezmę.

:(
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » czwartek, 11 czerwca 2009, 00:32

Ponieważ udało mi się obfotografować akcesoria dostępne w WWWG wznawiam temat. Mam nadzieję,że zainteresuje on młodych modelarzy, którzy zmagają się jeszcze ze skompletowaniem warsztatu.

Przypominam:

Nagrodą w wyścigu jest taka sprężarka:
Obrazek
Otrzyma ją ten modelarz, który jako pierwszy zbuduje model, który urzeknie mnie na tyle by ogłosić go zwycięzcą.

Uczestnicy wyścigu zobowiązani są do założenia relacji na forum i mogą korzystać z poniższych akcesoriów. Są one dostępne za frajer. Wystarczy złożyć zapotrzebowanie.

Każdy kto ukończy model w ramach wyścigu może wybrać sobie dowolny element z dostępnych akcesoriów.

Całość dotyczy tylko samolotów. Jest to jedyne ograniczenie w wyścigu.

AKCESORIA DLA UCZESTNIKÓW WYŚCIGU
Wszystko 1:48 oprócz siedemdwójkowych kalek z wydawnictw.

P-40 M/N:
kalki z modelu Eduarda
Obrazek

P-51

Kalki do P-51A z modelu Accurate i limuzyna kabiny Malcolm Hood Squadrona:
Obrazek

Kalki Aeromaster do B i D:
Obrazek
Obrazek

F4F
Kalki z publikacji Kagero:
Obrazek

F6F
Kalki z modelu Hasegawa i Techmod:
Obrazek

F4U

Kalki Aeromaster i z modelu Tamiya:
Obrazek

Kalki Aeromaster
Obrazek

Kalki z publikacji Kagero:
Obrazek

P-38

Kalki do J Aeromaster:
Obrazek

Kalki do F/G/H z modelu Hasegawa i Tally Ho.
Obrazek

Spitfire II

Kalki z modelu Revell i Tamiya
Obrazek

Maski Montex(tylko kody, bez rondli) i kalki Techmod :
Obrazek

Hurricane i F2A Buffalo
Kalki z Kagero do Brewstera i Napisy elsploatacyjne Tally Ho do Hawkera:
Obrazek

P-47
Kalki z modelu Hasegawa i limuzyna Squadrona do Razorbacka:
Obrazek

Kalki Z modelu Tamiya do Razorbacka i Techmod do Bubble Topa 'D' Gładycha:
Obrazek


Inne
Obrazek

Z niektórych kalek mogę chcieć zachować jakieś pojedyncze elementy. To już na priv.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 czerwca 2009, 02:10 przez greatgonzo, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 11 czerwca 2009, 15:17

Mam takie pytanie natury technicznej. Czy można wykorzystać model, który miał być skończony w poprzednim konkursie (tzn. jest rozpoczęty; chodzi mi akurat o M.S 406)?
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Frosty » czwartek, 11 czerwca 2009, 16:36

Hehe to samo pomyśałem - ale patrząc na moje dotychczasowe tempo, oraz fakt, że nadal czekam na owiewkę, nawet taki falstart by mi nie pomógł :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Michał U. » czwartek, 11 czerwca 2009, 18:03

Widzę że wszyscy wpadliśmy na ten sam pomysł :mrgreen: Zapowiada się fajna zabawa!
Z tego co widzę to jedynym ograniczeniem jest to, że w konkursie ma być relacja z budowy samolotu, więc chyba bylibyśmy dopuszczeni.
Pozdrawiam
M.
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Frosty » czwartek, 11 czerwca 2009, 21:16

Ja niestety sobie muszę darować - diabeł wie, kiedy będę miał tą owiewkę - Arkady może będzie miał jedną na zbyciu, ale będzie w stanie ją wysłać dopiero za miesiąc... Wysłałem też maila do Hobby Link Japan z zamówieniem - odpisali, że skontaktują się jak producent im ją dostarczy i wyśla - to też może potrwać nawet z miesiąc... :( A następnego zwyczajnie nie chcę rozgrzebywać...
Ostatnio edytowano czwartek, 11 czerwca 2009, 22:46 przez Frosty, łącznie edytowano 1 raz
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » czwartek, 11 czerwca 2009, 21:31

Michał U. napisał(a):jedynym ograniczeniem jest to, że w konkursie ma być relacja z budowy samolotu

:D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » piątek, 12 czerwca 2009, 15:35

Ach. I zapomniałem dopisać w zasadach.

Każdy kto ukończy model w ramach wyścigu może wybrać sobie dowolny element z dostępnych akcesoriów.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Speedking » piątek, 12 czerwca 2009, 20:43

O, kolejny wielki pomysł Wielkiego Gonza ;o) Biorąc pod uwagę mój forumowy nick to pewnie powinienem w nim wystartować... Pomyślę nad tym ;o)

Przede wszystkim cieszę się, że chłopaki chcecie kontynuować budowę ex-konkursowych modeli. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg waszych relacji!
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Marcin Starszewski » wtorek, 16 czerwca 2009, 20:39

Speedking napisał(a): Biorąc pod uwagę mój forumowy nick


I to kogo masz na avatarku ;o) :mrgreen:
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Ostach » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:05

To wszystko nadal jest aktualne?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez greatgonzo » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:17

Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wielki ;) Wyścig Wielkiego Gonza

Postprzez Ostach » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:25

To czytałem już. Chyba nic się nie dzieje w wyścigu prawda? Jeśli jutro uda mi się kupić odpowiednie materiały to coś ruszę może...
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości