P 11c por. Jan Dzwonek

Tutaj wszyscy mogą dyskutować na temat konkursowych modeli, jak również samolotu rzeczywistego.

P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Krystian Ciechowicz » czwartek, 5 lutego 2009, 14:00

Witam.

Temat, z którym chcę się zmierzyć to P-11c. pilotowany przez por. Jan Dzwonek ze 161 Eskadry Myśliwców, 6 Pułku Lotniczego LWÓW. Pilot uzyskał zestrzelenie 02.09.1939 - okolice Pabianic,a zestrzelony samolot to Hs 126.
Póki co szczątkowe informacje znalazłem w wydawnictwie MUSHROOM -Yellow Series 6108.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło: MUSHROOM -Yellow Series 6108

Ponieważ, nie dysponuję odpowiednią wiedzą w temacie, prosiłbym o pomoc w nakierowaniu na odpowiednie źródła wiedzy.

Pozdrawiam
K.
Ostatnio edytowano czwartek, 5 lutego 2009, 22:36 przez Krystian Ciechowicz, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: P 11c Lt Jan Dzwonek

Postprzez tomek_chacewicz » czwartek, 5 lutego 2009, 15:23

Krystian Ciechowicz napisał(a):Temat, z którym chcę się zmierzyć to...

To już jest nas dwóch :)
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: P 11c Lt Jan Dzwonek

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 5 lutego 2009, 15:36

Krystian Ciechowicz napisał(a):Lt Jan Dzwonek

Krystian, sorry że marudzę, ale przemianuj tego pana na porucznika.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Michał Janik » piątek, 6 lutego 2009, 22:52

Kurczę, nie wiem, gdzie wrzucić ten post, jeśli moowie znajdą jakieś lepsze miejsce, to bardzo proszę.

Otóż w trakcie klejenia p-24 również zastępowałem fragmenty poszycia z otworami wentylacyjnymi, blachami z Parta. W moim przypadku okazało się, że to naprawdę dużo zachodu mnie kosztowało. Można zaś również spróbować metody prostszej, tak jak Berhnrad Schrock w swoim modelu:
http://www.modellversium.de/galerie/9-f ... -p11c.html

Pozdrawiam wszystkich uczestników!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 7 lutego 2009, 17:07

Hej.
No i fajnie, dzięki za linkę. Każdy sposób dobry. Ale przy zamówionych blachach PARTA trochę szkoda ich nie wykorzystać. Wiem, że to będzie więcej pracy kosztowało ale mam nadzieję, że opłaci się.

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Grzegorz Stróżek » sobota, 7 lutego 2009, 17:53

A skąd wiadomo, że indyk był tylko z prawej strony ?
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 7 lutego 2009, 18:07

Grzegorz Stróżek napisał(a):A skąd wiadomo, że indyk był tylko z prawej strony ?

Znane są tylko zdjęcia prawej strony kadłuba. Indyk nigdy nie został oficalnym godłem 161EM ale można przyjąć że jeśli został namalowany testowo tylko na jednym P.11c to powinien być namalowany z obu stron albo tylko z lewej strony, tak jak np. napisy fundacyjne na innych samolotach. Malowanie godła tylko z prawej strony wydaje się cokolwiek dziwne.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 7 lutego 2009, 21:42

Hej
Jacek Bzunek napisał(a):
Grzegorz Stróżek napisał(a):A skąd wiadomo, że indyk był tylko z prawej strony ?

Znane są tylko zdjęcia prawej strony kadłuba. Indyk nigdy nie został oficalnym godłem 161EM ale można przyjąć że jeśli został namalowany testowo tylko na jednym P.11c to powinien być namalowany z obu stron albo tylko z lewej strony, tak jak np. napisy fundacyjne na innych samolotach. Malowanie godła tylko z prawej strony wydaje się cokolwiek dziwne.


Nawet jeżeli założymy, że tak faktycznie było, że indyk był z obu stron mimo tego iż nie został oficjalnym godłem fotografia mówi jedno.

Obrazek
Obrazek
Źródło: Mushroom 6108

Techmod również pokazuje, że indyk jest z jednej, prawej, strony. Ja wiem, że to tylko kalki ale o ile mnie pamięć nie myli te kalki opracowali Tomasz Gronczewski i Seweryn Fleisher, a z takimi znawcami nie wdaję się w polemikę - przyjmuję fakt. Być może jest to ślepe przyjęcie faktu ale uważam to za słuszne.
Nawet jeżeli indyk jest z obu stron regulamin mówi wyraźnie:

"3. Dokumentacja
Każdy uczestnik musi w poście rozpoczynającym relację konkursową przedstawić zdjęcie (zdjęcia) wybranego przez siebie egzemplarza samolotu, który będzie odtwarzał ... "

Z którym również nie będę polemizował. Oczywiście, nie widzimy drugiej strony, zdjęcia również nigdzie nie znalazłem. Mogę jedynie domniemywać co tam było. Wymyśliłem sobie otwarty panel k-mu ... i prawdopodobnie otworzę tylko jeden, ten z drugiej strony samolotu.

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Maciek » wtorek, 10 lutego 2009, 18:03

Co prawda nie jestem znawcą tego samolotu i wiele nie pomogę, ale będę kibicował i chętnie popatrzę. W końcu to niejako "z mojego podwórka" maszyna. ;o)
Maciek
 

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 10 lutego 2009, 20:37

Witam.

Zapraszam kibica !!
Zaś co do strony merytoryczno-historycznej, w najbliższy weekend wybieram się do Ksawerowa, odwiedzę również Widzew w celu uzyskania informacji o lotnisku polowym z 1939r. Na bieżąco podeślę informację, może jakieś zdjęcia - jadę uzbrojony w aparat !!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: P 11c por. Jan Dzwonek

Postprzez Tomasz » środa, 11 lutego 2009, 09:59

Witam, faktem jest, że ja rysowałem tego indyka, ale przyznam, że oparłem się na stwierdzeniu, które kiedyś pojawiło się w którejś polskiej książce, że indyk był z jednej strony. Niestety nie pamiętam w której, w każdym razie to było chyba przed wydaniem tego Mushrooma. Nie miałem mocniejszych dowodów.
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01


Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości