PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Tutaj wszyscy mogą dyskutować na temat konkursowych modeli, jak również samolotu rzeczywistego.

PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez dareksommerfeld » czwartek, 25 czerwca 2009, 18:08

Aby wymogom regulaminu stało się zadość zakładam niniejszy wątek.
Prawda, że Arkady już zrobił model w tym malowaniu, ale zawsze mażyła mi się jedenastka z kościuszkowskim godłem.
Pozdrawiam Darek
dareksommerfeld
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2007, 08:48

Reklama

Re: PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 25 czerwca 2009, 21:14

dareksommerfeld napisał(a):... cała rolka aluminiowej taśmy samoprzylepnej. Za jej pomocą postaram się odwzorować łączenie blach poszycia na kadłubie, mam zamiar użyć jej też na krawędziach natarcia skrzydeł i usterzenia.

Darku,
zainteresowała mnie technika oklejania modelu taśmą aluminiową. Czy mogłbyś coś więcej napisać na temat tejże taśmy (producent, grubość, elastyczność, dostępność itp.)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez Kuba P. » czwartek, 25 czerwca 2009, 21:15

Dobry Deszczowy Wieczór,

Darek jest specjalistą od robienia porządku z takimi zestawami jak ten, więc sobie popatrzę z zaciekawieniem.
Co do aluminium, polecam też folię od kwiaciarzy - taka jaką owijają np. łodygi kwiatów. Jest w taśmach ok 5 cm szerokości. Myślę, że jak zgrabnie zagadać to można kupić sobie metr czy dwa.

Darek, życzę duuuużo siły do tego strucla :)

Pozdrowienia,
Gołbą na kasety
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 25 czerwca 2009, 21:20

dareksommerfeld napisał(a):
Darek Trzeciak napisał(a):Darku,
zainteresowała mnie technika oklejania modelu taśmą aluminiową. Czy mogłbyś coś więcej napisać na temat tejże taśmy (producent, grubość, elastyczność, dostępność itp.)

Jeśli chodzi o taśmę aluminiową której zamierzam użyć to jest ona dostępna w większości marketów budowlanych oraz w supermarketach w dziale dla majsterkowiczów. Dostępna bywa w dwóch grubościach 05mm i 0,7mm, choć tej grubszej już dawno nie widziałem. Co do właściwości podczas nakładania na model będę mógł wypowiedzieć się jak już zacznę oklejanie.Dla mnie będzie to swego rodzaju poligon doświadczalny.
Do użycia tego produktu skłoniło mnie dość szerokie stosowanie podobnego typy taśm w lotnictwie, czyli profesji którą wykonuję. Za pomocą tej taśmy zabezpieza się wszelkiego rodzaju uszkodzenia powierzchni, doskonale nadaje się ona do tymczasowych napraw we wnętrzu samolotu w szczególności gdy jakiś sentymentalny pasażer postanowi wziąć sobie na pamiątkę popielniczkę z podłokietnika fotela.
Myślę że może to być ciakawa alternatywa dla folii aluminiowej klejonej za pomocą specjalnych klejów nakładanych pędzlem.
Pozdrawiam Darek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez dareksommerfeld » piątek, 26 czerwca 2009, 09:14

Witam
Bardzo dziekuję Ci Wojtku za zrobienie porządków w moim wątku.
Ot i prawie się zrymowało.
Pozdrawiam Darek
dareksommerfeld
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2007, 08:48


Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości