P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Tutaj wszyscy mogą dyskutować na temat konkursowych modeli, jak również samolotu rzeczywistego.

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez badger » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:35

Wojtku bardzo fajnie, podziwiam wolę walki z materią nieożywioną- kopiuję zdjęcia i czekam na więcej.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez fragles » niedziela, 5 kwietnia 2009, 22:54

Wojtku, piękna relacja, jak zwykle! Dzięki, że pokazujesz krok po kroku realizację swoich nieziemskich pomysłów.
Mam tylko jedno pytanie, bo dręczy mnie teraz, a dręczyłoby jeszcze bardziej po skończeniu modelu, gdybym teraz nie zapytał. Czy nie masz wrażenia, że otwór wylotowy rury wyprowadzającej pociski z kadłubowych kmów jest za wysoko w stosunku do osi lufy? Szczególnie na lewej burcie. (No wiem, że na planach tak jest.)
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 17:53

fragles napisał(a):Czy nie masz wrażenia, że otwór wylotowy rury wyprowadzającej pociski z kadłubowych kmów jest za wysoko w stosunku do osi lufy?


He he, cały czas mam takie wrażenie :D

Już przy rozpoczęciu budowy modelu zwróciłem na to uwagę i szczególnie kontrolowałem umiejscowienie wylotu tej rury. W mojej ocenie problem polega na tym, że w okolicy wylotu tej rury kadłub bardzo mocno zmienia krzywiznę. Dodatkowo karabiny są osadzone dosyć głęboko we wnękach. Wszystko jest w porządku jeśli patrzy sie na model pod kątem prostym, z boku. Wtedy dokładnie widać, że oś wnęki na km ładnie "wchodzi" w wylot rury. Jednak jeśli tylko kąt patrzenia jest nieco inny (wystarczy kilkanaście stopni odchylenia) to już jest wrażenie, że wylot lufy jest za nisko lub za wysoko. Problem chyba w tym, że oko ludzkie szuka na kadłubie punktów/linii zaczepienia, a linia biegnąca od końca wnęki do wylotu rury wcale nie jest linią prosta, tylko wije się po mocno obłym w tym miejscu kadłubie. Taka jest moja teoria ;o) Poniżej kilka zdjęć, które ilustrują to zjawisko.

Zdjęcie lewej połówki kadłuba prawie idealnie w rzucie prostokątnym z boku.

Obrazek


Zdjęcie wykonane pod kątem kilkunastu stopni z góry. Widać, że wylot rury powędrował do góry...,

Obrazek


...a teraz opadł. Zdjęcie wykonane pod kątem kilkunastu stopni z dołu

Obrazek


Tujaj jest zdjęcie wykonane od przodu, ale dalej równolegle do osi kadłuba - oś wnęki km zgadza się z wylotem rury.

Obrazek


I jeszcze zdjęcie drugiej strony kadłuba z włożonym w otwór rury pręcikiem na wysokości osi lufy karabinu (czyli głęboko w kadłubie).



Obrazek


Wszystkie zdjęcia były robione obiektywem 100mm, czyli raczej nie ma mowy o zniekształceniach perspektywy.

I tutaj jeszcze fragment planów z MiniRepliki pokzaujący jak głęboko są osadzone kaemy w kadłubie.

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 21:26

Wojtek- kolejna wspaniala aktualizacja. Ta chlodnica wyglada pieknie. Zdecydowanie cienka blaszka jest lepsza.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez Frosty » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 23:29

Dokładnie to samo miałem napisać - niesamowita robota!
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez Aleksander » środa, 22 kwietnia 2009, 13:46

Cisza z mojej strony nie wynika z braku zainteresowania śledzę cały konkurs WingMasters z wielkim zaciekawieniem - po prostu przysiadłem i nawet nie wiem co mam pisać... Jak napiszę, że mi się podoba, że super warsztat, że wykonanie jak zwykle precyzyjne - to mam poczucie, że jestem trywialny.
Patrzę więc jeno i wzdycham z podziwu...
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8012
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez siara1939 » niedziela, 26 kwietnia 2009, 18:28

Po dzisiejszej aktualizacji brak mi slow. Niesamowite modelarstwo.
Problem w tym, ze nie wiadomo co napisac, bo wszystkie superlatywy juz byly uzyte. A znowu nie komentowac sie nie da, jak slowa zachwytu same sie na usta cisna. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 09:14

Konkurs powinien zostać zweryfikowany. Wojtek z irasem pokazują niesamowite modelarstwo i właśnie dublują resztę uczestników. Koordynator na zasadzie ciągnięcia zapałki pozostawi jeszcze kogoś trzeciego by pudło jakoś obsadzone zostało.
Ja w każdym razie w tym konkursie, stojąc naprzeciw Wojtka czuje się jak bokser w ringu...dwa strzały na gębę moją.. KO w dwudziestej sekundzie...a miało być pięknie.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez michal.s » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 12:06

Wojtku, tak dalej być nie może...
Inni mają specjalne rangi za to, co pokazali na forum, a Ty do tej pory nie miałeś żadnej za swoje niesamowite blaszki.

Przyznajemy Ci tytuł
Obrazek :!: :!: :!:
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez shivadog » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 12:32

Może lepiej Tinmaster?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 14:58

shivadog napisał(a):Może lepiej Tinmaster?


OK, ale najpierw niech nam Wojtek zrobi Mercurego z metalu. :mrgreen: Przecież te żywiczne części , jakie zamierza użyc w swoim modelu będą razic swoją brzydotą w porównaniu do bezkompromisowego płatowca z blachy.
Jak dotąd nie widziałem żadnej makiety silnika , w tej skali, gdzie byłyby prawidłowo odwzorowane pionowe żeberka na głowicach cylindrów.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez potez » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:46

No to już chyba raczej Brass Master :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez trex73 » niedziela, 3 maja 2009, 20:25

Wojtku, czy stosujesz czasem wyżarzanie blaszek przed zawijaniem takich elementów jak te osłony k.m.-ów?
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 3 maja 2009, 20:37

Wojtek absolutnie nie może być mierzony tą samą miarą co inni startujący w tym konkursie - to inna technika, inna półka, inne wykonanie. Czytam i iglądam wszystko co Wojtek robi i nie wychodzę z podziwu dla tej produkcji.

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: P.11c - nr 8.70 - ppor. Hieronim Dudwał

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 3 maja 2009, 21:41

Koledzy! Bardzo się cieszę, że wam się relacja podoba. Zachęcam wszystkich do spróbowania takiego rodzaju modelarstwa.




trex73 napisał(a):Wojtku, czy stosujesz czasem wyżarzanie blaszek przed zawijaniem takich elementów jak te osłony k.m.-ów?


Nie, nie wyżarzam blaszek. Staram sie raczej używać materiałów, które nie sprawiają kłopotów przy kształtowaniu. W przypadku tych osłon luf do trawienia wykorzystałem blaszkę miedzianą o grubości 0,07 mm.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości