Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 21 października 2009, 19:06

Dominik napisał(a):Patrząc na historię tego egzemplarza myślę, że po tym jak trafił do MU to dokonano przemalowania wg. rozkazu. I przy tym zostanę.

A haaaaaa, czyli przyznajesz że spód jest w kolorze Sky ;o)
Dominik napisał(a):Jednak, jak już wspomniałem wcześniej, model cudeńko.

Dzięki, dzięki ale poczekaj do końca.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Dominik » środa, 21 października 2009, 20:00

Jacek Bzunek napisał(a):A haaaaaa, czyli przyznajesz że spód jest w kolorze Sky


VETO! Nic takiego nie napisałem ;o) :P

Wrzuć fotki jak na dzisiejszy dzień wygląda Twoja Złośnica.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 21 października 2009, 21:38

Dominik napisał(a):Wrzuć fotki jak na dzisiejszy dzień wygląda Twoja Złośnica.

Makijaż sobie robi.
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Arkady72 » sobota, 24 października 2009, 11:30

Abstrahujac czy zolty pas jest poprawny - z nim model w tym kamuflazu ma niewatpliwy urok.
Jacek, kiedy zaczniesz nitowac swoje modele?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 24 października 2009, 12:12

Arkady72 napisał(a):Abstrahujac czy zolty pas jest poprawny - z nim model w tym kamuflazu ma niewatpliwy urok.

Dokładnie tak. Ponadto, każdy szanujący się Spitfire we wrześniu 1941 musiał posiadać żółlte krawędzie skrzydeł.
Arkady72 napisał(a):Jacek, kiedy zaczniesz nitowac swoje modele?

Dobre pytanie, będę musiał popróbować. Na razie, obecny Spitfire to projekt minimum z założeniem skończenia pierwszego modelu od .....

Obrazek

czasów tego modelu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 24 października 2009, 12:57

Jestem całym sercem za temperate land. Oznaczałoby to, że w MU nie przemalowano samolotu, a taka praktyka jast mi bardzo na rękę, bo tylko tym da się wytłumaczyć czarne skrzydło w mojej dwójce :mrgreen: .

Ładnie idzie!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 24 października 2009, 13:19

greatgonzo napisał(a):Jestem całym sercem za temperate land. Oznaczałoby to, że w MU nie przemalowano samolotu, a taka praktyka jast mi bardzo na rękę, bo tylko tym da się wytłumaczyć czarne skrzydło w mojej dwójce :mrgreen: .

W połowie 1941 sytuacja Wielkiej Brytanii była bardzo ciężka, każdy samolot był bardzo cenny i mam uwierzyć że zatrzymywano jest dłużej w MU tylko po to żeby jeden fabrycznie nowy kamuflaż zastąpić innym. To nie są obowiązkowo wymagane oznaczenia szybkiej identyfikacji tylko strata czasu i środków.
A jak się miewa szanowna dwójka?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 24 października 2009, 14:10

Rozkaz nie gazeta... . Ale szukając argumentacji u siebie też posunąłem się do twierdzenia, że Brytyjczycy to rozsądny naród i nie robiliby scen z byle głupstwa. Bodaj o kamuflaż A/B chodziło :lol: .
Szanowna dwójka cierpliwa ponad miarę. W końcu się doczeka.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Dominik » niedziela, 25 października 2009, 11:00

A ja tam pozostaję przy swoim i stawiam na przemalowanie spodu na MSG a Dark Earth na Ocean Grey lub "Mixed Grey".
Howgh.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 25 października 2009, 13:08

Dominik napisał(a):A ja tam pozostaję przy swoim i stawiam na przemalowanie spodu na MSG a Dark Earth na Ocean Grey lub "Mixed Grey".

Jakieś konkrety :?: ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Dominik » poniedziałek, 26 października 2009, 11:39

Jacek Bzunek napisał(a):Jakieś konkrety


Nie wiem na ile W. Matusiak rozpracował ten temat, ale w czwartej cześci monografii Spitfire'a znalazłem informację, że samoloty opuszczające CBAF (czyli "Dwójki") jeszcze długo w jesień posiadały Temperate Scheme. Przemalowań dokonywano w MU przed dostarczeniem do jednostek. Jeśli nie pomylił się, to ten fragment potwierdzałby mój punkt widzenia na temat maowania tego Spitka. Poza tym, oglądając zdjęcia w monografii 315 squadronu wydanej przez MMP, odnoszę wrażenie, że ten Spitek jest troche za ciemny na Dark Earth/Dark Green...Z tym, że to nie jest 100% dowód - jak z tymi kliszami czarno-białymi było każdy wie.
A jak to z tymi żółtymi pasami na skrzydłach i Temperate Scheme było, to już rozmawialiśmy już na "boku".
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 26 października 2009, 12:20

Jaka by nie była prawda historyczna to Twój "krasnoludek" zapowiada się pięknie. Wprawdzie, jeśli idzie o drugie dno ;o) to ten poprzedni mi się lepiej podoba (Plagis!), no może ciut za jaskrawo wyszły kody i kokardy.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 26 października 2009, 20:24

Dominik napisał(a):Nie wiem na ile W. Matusiak rozpracował ten temat, ale w czwartej cześci monografii Spitfire'a znalazłem informację, że samoloty opuszczające CBAF (czyli "Dwójki") jeszcze długo w jesień posiadały Temperate Scheme. Przemalowań dokonywano w MU przed dostarczeniem do jednostek. Jeśli nie pomylił się, to ten fragment potwierdzałby mój punkt widzenia na temat maowania tego Spitka. Poza tym, oglądając zdjęcia w monografii 315 squadronu wydanej przez MMP, odnoszę wrażenie, że ten Spitek jest troche za ciemny na Dark Earth/Dark Green...Z tym, że to nie jest 100% dowód - jak z tymi kliszami czarno-białymi było każdy wie.

Czyli jak było naprawdę nigdy się nie dowiemy a pewne jest jedynie że samolot nie jest pomalowany Day Fighter z Ocen Grey czyli albo Temperate Scheme albo Day Fighter z Moxed Grey. Wybrałem to pierwsze, bo jak już wcześniej pisałem, takie malowanie po prostu mi się spodobało. A dopóki nie znajdą się kolorowe zdjęcia PK-C życzylbym sobie aby nie nazywać malowania Temperate Scheme jako S-F ponieważ mogę wpaść w jesienną depresję i rozgrzebac kolejny model ;o)

Jaho63 napisał(a):Jaka by nie była prawda historyczna to Twój "krasnoludek" zapowiada się pięknie.

Żadem krasnaludek, to porządne 1/48 ;o)

Przy okazji, właśnie mija tydzień od naklejenia pierwszej kalkomanii. A z pewnego zaprzyjaźnionego przyszło dzisiaj żywiczne śmigło wiodącego czeskiego producenta dodatków z żywicy. Jak znam życie, to zaraz złośliwi ludzie, stwierdzą że PK-C miał inne śmigło.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Dominik » poniedziałek, 26 października 2009, 20:52

Jacek Bzunek napisał(a):Jak znam życie, to zaraz złośliwi ludzie, stwierdzą że PK-C miał inne śmigło.


:mrgreen: No pewnie, że miał inne. Ze zdjęć wynika, że miał wczesnego Rotola charakterystycznego dla "Dwójek" a nie DeHavillanda.

Tyle ze złośliwości :mrgreen:

Ciekawym, kiedy tą Perełkową Złośnicę w Galerii pokażesz.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 26 października 2009, 21:04

Dominik napisał(a): :mrgreen: No pewnie, że miał inne. Ze zdjęć wynika, że miał wczesnego Rotola charakterystycznego dla "Dwójek" a nie DeHavillanda.

Ale w pewnym wiadomym sklepie a nawet w pewnym środkowoeuropejskim kraju a nawet w pewnym brytyjskim sklepie wysyłkowym nie mają Rotola więc na razie będzie coś innego, na pewno lepszego niż śmigło z zestawu a jak się trafi okazja to podmienię na bardziej oryginalne.
Wolę P-40, tam szczytem wątpliwości może być kolor goleni podwozia :)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości