Spitfire Mk.I, Airfix 1/72 Standard

(1.02.2009-31.01.2010)

Spitfire Mk.I, Airfix 1/72 Standard

Postprzez Dominik » niedziela, 28 listopada 2010, 14:50

Postanowiłem też wystartować w konkursie. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się dokończyć model w terminie.
Dlatego też zdecydowałem się na budowę modelu prosto z pudła, bez dodatków żywicznych ani blaszek. Myślałem o pasach z blaszek Eduarda, ale to by automatycznie przeniosło model do open.
Sam model to najnowszy produkt ze stajni Airfixa. Model wygląda sympatycznie, choć rażą linie podziału. Może coś przy nich pogrzebię...ale to się jeszcze okaże.
Jak widać na zdjęciach model wpadł pod aerograf gdy malowałem sobie Hurrika I z Hasegawy (1/72). Pomalowałem tylko częśći wewnętrzne na Interior Grey-Green. Model wykonam w malowaniu pudełkowym DW-K. A jako, że mam jeszcze jednego Spita z Airfixa i kalki ze Spita Tamki to do towarzystwa zrobię kiedyś Spita DW-O. Będą sobie dwie siostrzyczki stały koło siebie.
Dobra, oto dwa zdjęcia na początek - mam nadzieję, że pomalowanie kilku części nie dyskwalifikuje.
Obrazek
Obrazek

Zaraz siadam i posklejam kilka części coby zacząć dłubać przy nim.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Spitfire Mk.I, Airfix 1/72 Standard

Postprzez Dominik » środa, 16 lutego 2011, 18:11

Krótki raport słowny, ponieważ pożyczyłem aparat i na razie jest w podróży gdzieś tam daleko.
Model ma już sklejony kadłub i skrzydła. Musiałem użyć dużo szpachli ponieważ wiało wielkimi szparami. Do tego okazało sie, ze kabina jest za długa do przeznaczonego na nią miejsca. Zacząłem ją lekko skracać. Boję się też jakości kalkomanii, jak przyklejałem tablice przyrządów to klej średnio łapał. Zobaczymy jak będzie dalej.
Tyle teraz. Czekam na aparat.

Miłego wieczora.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości