Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » sobota, 28 marca 2009, 23:51

Założyłem na ogon Złośnicy coś na kształt przepaski wojowników Muoi-Thai :lol:
Jutro dopracuję szczegóły i pomaluję. Mogło być lepiej, ale chyba w sumie nie jest najgorzej. Powoli zbliżamy się do nieuchronnego końca :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz myślę, że już nie porzucę tego projektu, ale go skończę.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez greatgonzo » niedziela, 29 marca 2009, 02:58

Aleksander napisał(a):Ich podział podkreślę "łosiem" (choć wiem, że Ty akurat tego nie lubisz).


Eeee, tam. Ja na pewno lubię ładne modele. Ładność można uzyskać przeróznymi sposobami i skreślanie jakiegoś z powodów uczuciowych nie jest szczególnie mądre. Tak całkiem dokładnie to ja nawet nie wiem co to jest ten łoś (takie z łopatami na głowie przyjdą tu czasem do miasta ale te wykluczam ;o) ), więc jak mi go lubić lub nie? Moja KNRZP nie jest skierowana przeciwko żadnej technice, a jedynie wyraża moją niechęć do postępowania zgodnie z jakimś modnym schematem bez analizy poszczególnych technik i celu w jakim mają być zastosowane. Jeleń, łoś... może być i łoś! :D



Ale nacięcia tylko by pomogły :mrgreen:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 30 marca 2009, 13:59

Ciąg dalszy "tajskiej opaski" na ogonie :mrgreen: .
Obecnie wyglada tak - i jak jej nie popsuję, to już tak zostanie. Z grubsza podobna do tego co na zdjęciu i rysunku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » piątek, 3 kwietnia 2009, 22:50

Jedziemy dalej. Po kalkach i dorobieniu drutu na ogonie Złośnica dostała "łosia" (w oryginale jest łagodny, zdjęcia niestety wzmocniły efekt) i Sido.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Stratocaster » sobota, 4 kwietnia 2009, 08:52

Wydaje mi się, że masz lekką "kaszę" na modelu. Zapiaszczenie powierzchni. Taki efekt niekorzystnie wpływa na kolejne etapy pracy. Lakier, kalki, wash itd.
Miałem taki problem w zagłębieniach modelu. Zbierała się tam grubiej farba przez inny kąt malowania niż powinien. Radzę sobie z tym problemem wycierając papierem 2000 na mokro każdą warstwę w miejscach, gdzie dochodzi do efektu "kaszki". A ostatnio im bardziej rozrzedzam farbę, tym mniej muszę przecierać papierem. No i Gunze z Leveling Thinner... Wybawca :)

Życzę wytrwałości
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » sobota, 4 kwietnia 2009, 15:50

Masz rację - ta kasza jest głównie w tych miejscach, gdzie niedokładnie wygładziłem 'powierzchniaka" - ale myślałem, że zniknie pod farbą. Teraz już nic z tym nie zrobię, ale nauczka na następny model.
I cały czas biję się z myślami - robić otwarte klapy, czy zamknięte. Wiem, że tak naprawdę to bardzo rzadko Spity miały opuszczone klapy na postoju - raczej wyjątki niż reguła. Za to na ogół opuszczone były stery wysokości - tego tym razem nie zrobiłem. Z drugiej strony - trochę żal nie wykorzystać szansy ożywwienia bryły modelu...
Jeszcze nie wiem, choć na dziś bliższy jestem opcji pierwszej (Flaps Up :lol: )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez jaros » sobota, 4 kwietnia 2009, 18:50

Aleksander napisał(a):Masz rację - ta kasza jest głównie w tych miejscach, gdzie niedokładnie wygładziłem 'powierzchniaka" - ale myślałem, że zniknie pod farbą. Teraz już nic z tym nie zrobię...


A ja bym się nie poddawał. Spróbuj położyć dwie trzy warstwy bezbarwnego i potem przeszlifować płótnem, ale bardzo drobnym - około 2000 a potem 3000. Potem jeszcze raz bezbarwny. Sądzę, że sprawa powinna być do uratowania.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » sobota, 4 kwietnia 2009, 19:28

Kusząca propozycja - poszukam papieru 3000, może się uda, jak cierpliwości wystarczy :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez jaros » niedziela, 5 kwietnia 2009, 21:37

Aleksander napisał(a):Kusząca propozycja - poszukam papieru 3000, może się uda, jak cierpliwości wystarczy :lol:


W uzupełnieniu może dodam, że bardzo dobrze sprawdza się zestaw z Mr Hobby GT-36. Polecam i powodzenia!
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » niedziela, 12 kwietnia 2009, 20:16

Niestety, próba wygładzenia nie bardzo sie powiodła - musiałem zostawić jak jest (bo mogło być gorzej), choć pod Humbrol Satin Cote wygładziło się znośnie. Więc niniejszym melduję zakończenie pierwszego Spita w projekcie - nie jestem do końca zadowolony, ale mam wrażenie, że znowu mały kroczek do przodu...
I tego się trzymam.
Zdjęcia na razie "warsztatowe", mam nadzieję, że jutro słońce wyraźniej zaświeci i będę mógł ją wytoczyć przed hangar i zrobić zdjęcia do galerii. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli, Radkowi Greatgonzo także za niesamowity doping z użyciem rysunku. Pomogło i weszło na ambicję. Życzę również zdrowych i choc odrobinę (jak u mnie) modelarskich Świąt !
Fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 17:18

No tak, jak obiecałem - słoneczko trochę wyszło, udało mi się parę fotek zrobić, ale chyba wreszcie zaiwestuję w namiot, bo cienie nie najlepiej wyglądają.
Oto ONA:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS Na ostatniej fotce nie zauważyłem, że wyszedłem "poza studio" - no trudno, chciałem pokazać ją od dołu
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 23:07

Pięknie, szczególnie bardzo podobają mi się przejścia kolorów. Nie podoba mi się maszt antenowy, wygląda na zbyt gruby. Ponadto pionowa czarna linia na lewym skrzydle sprawia wrażenie jakby się srebrzyła. Nic więcej godnego krytyki moje wredne oczy nie zauważyły.
Na konec standardowo zapytam się o kolejny model?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » wtorek, 14 kwietnia 2009, 11:22

Dziękuję za miłe słowa.
Maszt antenowy nie wygląda tak źle "na żywo", choć ten typ masztu akurat w Spicie mi się nie podoba - zwykły patyk.
Niestety, po matowym werniksie kilka miejsc zaczęło mi srebrzyć, robiłem co mogłem, ale wszystkiego ukryć się nie da :lol: .
Kolejny model ? No cóż - podpisałem cyrograf na jeszcze jednego Spita do projektu, więc będzie "krótkoskrzydły" Mk Vb Tamki (oczywiście 1/48). Od wczoraj prace trwają...

PS Pytanie do Moda - Czy mam galerię otworzyć samemu, czy odbędzie się to "z automatu" ?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 14 kwietnia 2009, 11:52

Model wyszedł ci super. Świecenia kalek na zdjęciach właściwie nie widać.
Ciekawe, że jak jakaś firma wypuszcza wczesnego Spita to musi to być samolot z "19" na stateczniku. Tak jak by był tylko jeden dwułopaciany Spitfire.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Mk I (wczesny) Airfix 1/48

Postprzez RAV » wtorek, 14 kwietnia 2009, 12:36

Mac Eyka napisał(a):Ciekawe, że jak jakaś firma wypuszcza wczesnego Spita to musi to być samolot z "19" na stateczniku. Tak jak by był tylko jeden dwułopaciany Spitfire.

A serial też mają zawsze ten sam? Bo akurat w tym przypadku "19" to numer dywizjonu, który jako pierwszy dostał Spitfire'y. Pewnie kolejne nie są już tak bogato obfotografowane albo egzemplarze nie są w nich tak wczesne...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości