* Merlin Spitfire - lista uczestników

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:26

RAV napisał(a):
gzt napisał(a):czy ktos posiada artykul "Spitfire'y Gabszewicza" ??

A gdzie on był?

W innym wątku gzt pisał o Aeroplanie z 1997 roku. W numerze 2 z tegoż roku, był artykuł "Spitfire dowódcy 131 skrzydła"- nie wiem czy to o ten chodzi. Niestety akurat tego numeru pod ręką teraz nie mam.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez RAV » poniedziałek, 9 lutego 2009, 18:32

No to mam.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez gzt » poniedziałek, 9 lutego 2009, 19:00

RAV napisał(a):
gzt napisał(a):czy ktos posiada artykul "Spitfire'y Gabszewicza" ??

A gdzie on był?

Tak to chyba byl wlasnie ten numer 2/1997
:( daaawno temu
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 15:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez quake » wtorek, 17 lutego 2009, 22:09

Witam.Chciałbym sie przyłączyć do projektu, tylko czy mnie ktoś przyjmie, debiutanta? Jeśli tak to proszę o przeniesienie tematu :

viewtopic.php?f=12&t=5863
quake
 

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 17 lutego 2009, 23:10

Co z tego, że debiutanta.
Piloci Spitów, szczególnie podczas Bitwy o Anglię, też często byli debiutantami, a jak dobrze sobie radzili :).

Wątek przeniesiony - autor 'dorzucony' do listy :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6025
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez marskan » środa, 4 marca 2009, 20:46

Nie zauważyłem projektu i niezależnie od niego zacząłem budowę Spitfire IX. Czy można wątek przepiąć do projektu ?
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=6027
Avatar użytkownika
marskan
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:53

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 4 marca 2009, 22:32

Jak najbardziej można. Nawet trzeba ;o).
A wątek już przeniesiony.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6025
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 6 marca 2009, 14:40

Doczekaliśmy sie pierwszego zagranicznego uczestnika - witaj Mirku w projekcie :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6025
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Jaho63 » czwartek, 2 kwietnia 2009, 23:03

Aby ratować honor 72-ki, zgłaszam mojego Seafire III, no chyba, że "dzieci" Spitów nie zaliczamy, ale w/g mnie, Merlina miał, i całą resztę :). Model wprawdzie zacząłem z Octopusa, ale po wstępnych zalotach postanowiłem go zrobić "od nowa" ;o) , kadłub jest z Revell'a (z dwu egzemplarzy :)), skrzydło przerabiam "C" z Pavli, z Octopusa biorę tylko potrzebne detale :) (model w/g mnie okropny). Ewentualnie "zagęściłbym" projekt jeszcze dwoma starszymi modelami: Vb i Vb/trop również z Revell'a, ale po obejrzeniu Spita Zumbacha spod ręki RAV-a :shock: nie wiem po prostu czy "wypada" :) Myślę, że jeśli mój Sea ma być "bękartem" to pewnie ojciec założyciel go przeniesie? :?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Salva » piątek, 1 maja 2009, 22:11

Witam,

Od jakiegoś czasu śledzę sobie relacje w tym projekcie i jako zdeklarowany pancerniak nabrałem ochoty na postawienie na półce swojego własnego Spita. Czy prawie totalny debiutant w modelarstwie lotniczym (jeden rozpoczęty model CR.42) może się przyłączyć? Uprzedzam, że jestem na etapie na którym dla mnie Spit to Spit i kompletnie nie orientuję się w różnicach poszczególnych wersji. Będę więc potrzebował sporo Waszej cierpliwości i pomocy w kwestiach merytorycznych?

Chciałbym zabrać się za Mk.I z zestawu Tamiyi w skali 1:48 plus kalki Techmodu i blaszki Parta. Potrzebne zestawy już zamówiłem i jeżeli będzie zgoda na dołączenie do projektu to założę wątek po otrzymaniu przesyłki czyli nie wcześniej niż pod koniec przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 15:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 1 maja 2009, 22:27

Czasu Krzysztof do zakończenia projektu jest jeszcze bardzo dużo, więc nie widzę żadnych 'przeciwskazań', byś rozpoczął budowę swojego Spita w ramach 'Merlin Spitfire'.

Tym bardziej, że jesteś

Salva napisał(a):...na etapie na którym dla mnie Spit to Spit i kompletnie nie orientuję się w różnicach poszczególnych wersji.

a projekt jest świetną okazją, by wiedzę o Spitach poszerzyć :).

Także ściągaj model i dodatki, załóż relację i do roboty :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6025
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez RAV » piątek, 1 maja 2009, 23:18

Salva napisał(a):Chciałbym zabrać się za Mk.I z zestawu Tamiyi w skali 1:48 plus kalki Techmodu i blaszki Parta. Potrzebne zestawy już zamówiłem...

No i skucha na samym początku. Model i kalki nie pasują do siebie. Tamiya produkuje wersję Mk.Ia, a kalki Techmodu są do Mk.Ib/IIb. Różnica między I a II jest bardzo mała, ale między "podwersjami" a i b - poważna. Zupełnie inne skrzydła - w wersji a były 4 karabiny, a w b - dwa karabiny i działko. Aby przerobić skrzydło a na b będziesz musiał przeryć część linii podziału i dorobić "bąble" nad i pod komorą działka, oraz jego lufę. Życzę powodzenia...

Jeśli możesz jeszcze anulować zamówienie, to radziłbym zmienić je na Tamiyę z Techmodem, ale w wersji Mk.Vb. Nie tylko oszczędzisz sobie roboty, ale jeszcze uzyskasz jeden z najsławniejszych Spitfire'ów na świecie (ostatnio wykorzystany w jakiejś kampanii politycznej, bynajmniej nie przez Polaków) - RF-D z Donaldem Zumbacha.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez greatgonzo » sobota, 2 maja 2009, 00:58

Spit to Spit... ale liczy się tylko w wersji Dark Earth :mrgreen: . Zawsze możesz zrobić IIa i zapewniam Cię, że pomocy teoretycznej i tej fizycznej Ci nie zabraknie... :D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez RAV » sobota, 2 maja 2009, 10:59

greatgonzo napisał(a):liczy się tylko w wersji Dark Earth :mrgreen: .

Czy ja wiem? Spitfire jest fajny w każdym kamuflażu:
Obrazek
Obrazek

greatgonzo napisał(a):Zawsze możesz zrobić IIa i zapewniam Cię, że pomocy teoretycznej i tej fizycznej Ci nie zabraknie... :D

Aż Ci głowa spuchnie od domysłów... ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: * Merlin Spitfire - lista uczestników

Postprzez Salva » sobota, 2 maja 2009, 15:55

Zamówienia już nie zmienię. W ofercie sklepów kalki opisane są jako I/IIb i stąd ta skucha, nawet mi przez głowę nie przeszło że mogą nie pasować. Spróbuję więc zrobić coś z tego co będę miał, poważne przeróbki na początek odpadają więc jeśli nie da się inaczej to może której z malowań pudełkowych. A kalki najwyżej zostaną na potem.

greatgonzo napisał(a):Zawsze możesz zrobić IIa i zapewniam Cię, że pomocy teoretycznej i tej fizycznej Ci nie zabraknie... :D


I na to bardzo liczę choć trochę też się obawiam ;o) Będzie to dla mnie spore wyzwanie.

Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 15:51
Lokalizacja: Szamotuły

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości