W środku.

(1.02.2009-31.01.2010)

W środku.

Postprzez greatgonzo » wtorek, 24 lutego 2009, 02:33

Post Darka Trzeciaka o kolorze wnętrza klap w wątku Aleksandra dał mi do myślenia. Jak malowano wewnętrzne elementy konstrukcji? Te wszystkie gniazda i krawędzie widoczne po wychyleniu ruchomych elementów płatowca. Przyjrzałem się filmom zamieszczonym przez ministra informacji J.G. Samolot tam pokazany jest w jedynie właściwym malowaniu. Domyślając się nieco wychodzi mi, że w tym okresie (a przynajmnej w tym egzemplarzu) na rzeczonych elementach było aluminium. Zatem gdzie alu, a gdzie IG? Konstrukcja skrzydeł np. Niech ktoś coś powie, bo jak nie to uprzedzam, że przemaluję na pstrokato!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: W środku.

Postprzez robert.xii » wtorek, 24 lutego 2009, 11:17

kadlub w srodku byl malowany do 13-09-43.
skrzydla we wnatrz - nie widzialem nic co by pokazalo wnetrze skrzydla pomalowane.
wszelkie pokrywy wygladaja na niemalowane.
klapy zapewne tez byly bez malowania.

a wneki podwozia - bardzo roznie. ja przyjalem, ze fabrycznie nowe byly zielone a golenie srebrne. pozniej bylo z tym roznie. ale 100% pewnosci nie mam.

robert
Avatar użytkownika
robert.xii
 
Posty: 124
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 14:53

Re: W środku.

Postprzez Tomasz Borowski » piątek, 24 lutego 2012, 22:01

robert.xii napisał(a):kadlub w srodku byl malowany do 13-09-43.

Właśnie przeglądałem forum żeby się upewnić w jaki sposób był pomalowany wewnątrz kadłub Spitfire V RF D En 951 Jana Zumbacha i trafiłem na ten wątek. Przeglądałem ksiązkę Wojtka matusiaka Donaldy Zumbacha na stronie 36 i 38 są zdjęcia które moim zdaniem wskazują że kadłub za fotelem pilota był srebrny. Porzednie zdjęcia tego samolotu w książce sa datowane na 1942r. Jak by koledzy zechcieli spojrzeć na zdjęcia i odnieść się do tego, to byłbym wdzięczny.

Tomek
Tomasz Borowski
 
Posty: 116
Dołączył(a): niedziela, 26 września 2010, 11:09
Lokalizacja: Sanok


Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości