Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez RAV » sobota, 18 kwietnia 2009, 18:56

Doszły kalki i lakier błyszczący na wierzch. Wykorzystałem kalkomanie Techmod do wersji Ib/IIb. Serial P8038 poskładałem z podobnego P8385, dodając zero z innego. Zdjęcia dla miłośników samolotów czyściutkich i nowiutkich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez Aleksander » niedziela, 19 kwietnia 2009, 20:13

Litery kodowe malowałeś Medium Sea Grey, czy Ocean Grey ? Ja ciągle mam kłopoty z odróżnieniem tych kolorów. Gratuluję projektu - bardzo fajnie wygląda, choć nie ukrywam, że czekam na finał :lol: .
Też go planuję - w 1/48 (nieśmiertelny zestaw Airfixa - ten od wczesnej "Mk-jedynki"), ale tak jak wspomniałem wcześniej, "mój" jednak będzie z czarnym skrzydłem :P
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez RAV » niedziela, 19 kwietnia 2009, 22:09

Aleksander napisał(a):Litery kodowe malowałeś Medium Sea Grey, czy Ocean Grey ?

Oczywiście MSG. O ile wiem, OG nie był używany do malowania liter kodowych.

Aleksander napisał(a):"mój" jednak będzie z czarnym skrzydłem :P

No cóż, ja też mam parę modeli w barwach "fantazyjnych", np. Mustanga PK-G FB166 w pasach inwazyjnych i z zestawem oznaczeń z sierpnia, Typhoona TP-F w popularnym, ale całkowicie zmyślonym zestawie oznaczeń, czy Spitfire'a ZX-6 z czerwonymi literami kodowymi. Czarne skrzydło bardzo mnie kusiło, ale po tak długotrwałym szukaniu prawdy (w sensie: najbardziej prawdopodobnej wersji) nie mogłem jej odrzucić. Ale w kolejce na warsztat jest już Defiant w tych samych barwach od góry, za to cały czarny od dołu, więc statystycznie będzie po jednym skrzydle czarnym, a jednym Sky. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 08:12

Ja zastosowałem zasadę "lestatyzmu" :lol: - ponieważ nie ma (przynajmniej dla mnie) jednoznacznych dowodów, że miał lub nie miał, zrobię go w tej wersji pierwszej - zawsze mi się takie malowanie podobało, a że jest prawdopodobne - mam nadzieję, że nie zrobię wielkiego błędu.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 23:46

Po brudzeniu i matowaniu. Dojdzie jeszcze parę zacieków oleju i chyba dam mu lekki półmat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez Dominik » wtorek, 28 kwietnia 2009, 08:11

Bardzo ładne są Twoje Spitki, ale .... właśnie mam jedno ale. Spód MSZ za bardzo uświniony. Wiem, że ten typ brudził ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że aż tak. Co do góry. Trochę gryzie mnie poziom pobrudzenia/zmatowienia z lekkimi okopceniami. Takie brudzenie było by ok, gdyby samolot stacjonował na lotnisku polowym tuż obok linii frontu.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez RAV » wtorek, 28 kwietnia 2009, 09:01

Dominik napisał(a):Bardzo ładne są Twoje Spitki, ale .... właśnie mam jedno ale. Spód MSZ za bardzo uświniony. Wiem, że ten typ brudził ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że aż tak.

Ten temat omawialiśmy przy okazji mojego Zumbacha:
Obrazek

Dominik napisał(a):Co do góry. Trochę gryzie mnie poziom pobrudzenia/zmatowienia z lekkimi okopceniami. Takie brudzenie było by ok, gdyby samolot stacjonował na lotnisku polowym tuż obok linii frontu.

Ten temat też już studiowałem przy okazji Zumbacha. Merlin stosunkowo mało kopcił. Za rurami wydechowymi widać raczej odbarwienie farby (na jasno) niż sadzę. Farba ulegała też degradacji na powierzchniach nienarażonych na kontakt ze spalinami. Poza tym na powyższych zdjęciach model jest bardziej kontrastowy niż w rzeczywistości, z winy "warsztatowo" robionych zdjęć - z lampą i rozjaśnianiem w Photoshopie. Porównaj Zumbacha z warsztatu i galerii:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire IIa RF-W (Tamiya 1/72)

Postprzez RAV » sobota, 2 maja 2009, 12:11

Galeria jest tutaj.

Obrazek

KONIEC
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość