SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez Lampi » sobota, 14 listopada 2009, 14:27

Witaj!

Ogrom pracy jaki wkładasz w cały model i jego detal jest imponujacy. Z niecierpliwościa czekam na kolejna relację i zdjęcia całości. Gratulacje. Łódź górą. :mrgreen:

Pozdrawiam

maciej
Avatar użytkownika
Lampi
 
Posty: 322
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 19:56
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez RAV » sobota, 14 listopada 2009, 16:00

tomhajzler napisał(a):Kolejna ciekawa sprawa to wlot powietrza do chłodnicy paliwa w nasadzie lewego skrzydła. (...) Oglądając wiele modeli spitów z cyrku, nigdy nie spotkałem się, aby ktoś pokusił się o wykonanie tego elementu

Ja się pokusiłem (Italeri 1/72):
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez tomhajzler » sobota, 14 listopada 2009, 17:56

RAV napisał(a):
tomhajzler napisał(a):Kolejna ciekawa sprawa to wlot powietrza do chłodnicy paliwa w nasadzie lewego skrzydła. (...) Oglądając wiele modeli spitów z cyrku, nigdy nie spotkałem się, aby ktoś pokusił się o wykonanie tego elementu

Ja się pokusiłem (Italeri 1/72):
Obrazek

Bardzo dobrze, to jest nas już dwóch. Może ktoś się jeszcze dołączy.
Tomek Hajzler
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez tomhajzler » piątek, 4 grudnia 2009, 17:39

Witam!
Będzie to ostatnia część prezentacji mojego spitfire. Chciałbym zaprezentować go w aspekcie ukazania się na rynku modelu Tamiyi, który uważany jest za arcydzieło. Sam też go zamówiłem i czekam na dostarcznie. Ale poprzez ten model chciałbym pokazać, że z zupełnie kiepskiego modelu przy sporym nakładzie pracy można osiągnąć niezły efekt. Model ten otrzymał już kilka nagród, ale nie był budowany z myślą o konkursach lecz z modelarskiej fascynacji tym pięknym samolotem. Nie będę pisał co poprawiałem, co sam dorobiłem w pozostałych podzespołach, bo z obserwacji dotychczasowej dyskusji wnioskuję, że mało to kogo obchodzi. Jeśli kogoś coś zainteresuje proszę o opinie i zapytania. A uprzedzając niektóre, chciałbym wyjaśnić, że w przypadku spodniej części chciałem odtworzyć silne wycieki oleju z silnika( podobno częsta przypadłość spitów z merlinami) do którego to oleju poprzyklejał się kurz i piasek z podłoża. Czy tak było w rzeczywistości nie wiem, brak jest zdjęć samolotów z cyrku z widoczną spodnią częścią, ale taką miałem ochotę i już. Kolor kurzu i piasku wybrałem brązowo-czerwony gdyż taki dominuje w Tunezji w rejonach w których działali nasi piloci. Piszę to z takim przekonaniem, gdyż odwiedziłem te miejsca osobiście.
Pozdrawiam, Tomasz Hajzler.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec jeszcze tylko krótka uwaga.
Powierzchnia modelu została zróżnicowana za pomocą lekkiego polerowania pewnych fragmentów poszycia. Zabieg taki powoduje występowanie przebarwień i uplastycznia całą powierzchnię. Efekt ten najlepiej jest widoczny pod światło, na zdjęciach jest trudny do uchwycenia.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez Aleksander » sobota, 5 grudnia 2009, 11:52

tomhajzler napisał(a): Nie będę pisał co poprawiałem, co sam dorobiłem w pozostałych podzespołach, bo z obserwacji dotychczasowej dyskusji wnioskuję, że mało to kogo obchodzi. Jeśli kogoś coś zainteresuje proszę o opinie i zapytania.

Nie przesadzaj, że mało to kogo obchodzi! Model jest bardzo dobrze zrobiony i z ciekawością ogladałem pozczególne etapy (część "wstępną" widziałem na własne oczy w Da-Ta) - robi duże wrażenie, właśnie z powodu dużej ilości samodzielnych przeróbek i "doróbek". Nie ukrywam, że jako miłośnik Spitfire'ów i posiadacz zestawu ICM, będę traktował Twój model jako punkt odniesienia i swego rodaju ściągę. A każdy pomysł na zrobienie czegoś samodzielnie i każdy "patent" jest na wagę złota!
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 5 grudnia 2009, 23:50

Kuba Plewka napisał(a):Dziekuję. Wiesz mniej więcej od kiedy przestano malować kadłuby i w jakich zakładach, jakie wersje?
Czy Mk. V powinien mieć kadłub pomalowany? Pytam, bo na znanym kolorowym zdjęciu samolotu Zumbacha można sie dopatrzeć gołego aluminium za osłoną kabiny.



Modyfikacja 787 z września 1942.
Trafiłem przypadkiem.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez Kuba P. » sobota, 5 grudnia 2009, 23:51

coś więcej trafiłeś?
Jakieś konkrety dot. tej modyfikacji?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: SPITFIRE IX c 1/32 ZX-1 konwersja Hasegawy Vb

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 6 grudnia 2009, 01:41

Kuba Plewka napisał(a):coś więcej trafiłeś?
Jakieś konkrety dot. tej modyfikacji?


"Spitfire. The History" str 171 wyd z 1993 roku.
W opisie wersji Mk.V.
tekst brzmi: 787 delete painting fuselage interior ( all marks) 13-9-1943
Jest tam oczywisty moim zdaniem błąd w dacie tej modyfikacji. Następna modyfikacja ma datę z grudnia 1942.
Modyfikacje z września roku 1943 mają numery ponad 1000.
Może ktoś dysponuje innym wydaniem, gdzie zostało to skorygowane?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Poprzednia strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość