Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 6 lutego 2012, 20:12

Krzysztof, pamiętam - musiałem zostawić sobie notatki na farbę na Rotatrailera i kolejnego Crusadera Mk.II CS, który prawdopodobnie będzie również w tym kolorze...

SCC No.2 :arrow: XF-68 (5 cz.) + XF-3 (4 cz.) + XF-1 (1 cz.) ja dodatkowo do tego dodałem "szczyptę" jasnego szarego, żeby złamać czerwonawy odcień XF-68. Idealny odcień wg pana S. wychodzi z Humbroli ale już się w to nie bawiłem.

Co do CM, to staram się nie łamać - trochę mnie to nie przekonuje, trochę nie umiem i trochę mi się nie chce bawić w cieniowanie...Zobaczę co mi wyjdzie przy użyciu moich "starych" (sprawdzonych) technik :-)

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » czwartek, 9 lutego 2012, 14:16

Sorry, za post pod postem...
Zacząłem "łederować" pustynnego Mk.II. Co o tym sądzicie?
Strasznie trudno uchwycić to pustynne zapiaszczenie żeby nie przesadzić. Teraz zabiorę się za bambetle widoczne na zdjęciu pierwowzoru, a później dostanie ostanią warstwę brudu :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy docelowych zdjęciach będę musiał coś pokombinować z WB bo strasznie w pomarańcze poszedł podstawowy kolor (co prawda żółty jest, ale nie pomarańczowy :-) ).

EDIT: podmieniłem zdjęcia na lekko podkręcone oddające bardziej rzeczywiste kolory.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano czwartek, 9 lutego 2012, 15:06 przez Domi, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Postprzez Sherman » czwartek, 9 lutego 2012, 14:20

Brudzenie wygląda zacnie. Udało Ci się zrobić typowy dla pustynnych Krzyżaków syf wokół nitów. Co do kolorków się nie wypowiadam skoro WB jest walnięty ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Postprzez Akahoshi » wtorek, 20 marca 2012, 21:14

Domi napisał(a):Co do CM, to staram się nie łamać - trochę mnie to nie przekonuje, trochę nie umiem i trochę mi się nie chce bawić w cieniowanie...

Mam to samo. Jakoś to do mnie nie przemawia.

Pytanko troszkę z innej beczki. Czy gniesz druty miedziane na uchwyty?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Crusader Mk.III + Rotatrailer - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 26 marca 2012, 20:14

Akahoshi napisał(a):Pytanko troszkę z innej beczki. Czy gniesz druty miedziane na uchwyty?


Zazwyczaj chwytam przycięty drut pęsetą lub małymi szczypcami i doginam metalową linijką. Jeśli ma być więcej uchwytów w tym samym wymiarze robie sobie szablon z plastikowych płytek o odpowiedniej grubości.

Pozdrawiam
D.
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości