Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF. |Tamiya|1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF. |Tamiya|1:35

Postprzez TomB(raider) » czwartek, 15 listopada 2007, 10:17

Długo szukałem tego modelu, aż w końcu z miesiąc temu przypadkiem upolowałem ostatnią sztukę jakiegoś limitowanego wydania z silniczkiem do pływania na HLJ.
Obrazek

Model buduję z dodatkowym pancerzem EAAK i zmodyfikowanym zawieszeniem.
Pancerz EAAK pochodzi z Hobby Fan, a zmodyfikowane zawieszenie z Blast Models.
Kilka słów o dodatkach. Zestaw z pancerzem EAAK jest przewidziany do pojazdu bez modyfikacji zawieszenia, co niestety powoduje, że będę musiał dorabiać jeszcze tłumik wraz z siatkową osłoną. Na razie z tego zestawu zamontowałem tylko reflektory przednie wraz z osłonami. Niestety są one ciut mniejsze, tak wiec trzeba będzie wypełnić szczeliny styrenem.
Mam nadzieję, że płyty pancerza mają już wymiary dostosowane do modelu.

Podwozie z Blast Models... Cóż... Teraz oceniam je jako lekką pomyłkę. Recenzja anglojęzyczna ->podwozie zmodyfikowane do AAV7A1
Po zamontowaniu mocowania wahacza dobrnąłem do dokumentacji zdjęciowej i okazało się, że niestety brakuje płyt wzmacniających owe mocowanie wahacza. Różnicę jaka jest pomiędzy rzeczywistością, a tym co dało BM, widać porównując części do modyfikacji podwozia z innego zestawu do upgrade'u z Hobby Fan-> link
Tak więc prace się przedłużają, bo trzeba dorobić płyty ze styrenu. Ciekawe, czy po zamontowaniu płyt, później amortyzatorów, nie okaże się, że nie będę mógł zamontować kół, ponieważ po montażu płyt amortyzatory zmienią swoją pozycję...

Na dzień dzisiejszy, hipopotam wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Reklama

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez TomB(raider) » czwartek, 22 listopada 2007, 10:12

Akt II:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model troszkę poszpachlowany. Generalnie jak na Tamiya mam mieszane uczucia co do spasowania elementów.
Przede mną teraz - dorobienie tłumika wraz z siatką ochronną. Montaż pancerza EAAK. A potem malowanko.
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez Kabanos » czwartek, 22 listopada 2007, 15:43

No fajne "cuś"!!! Też chciałbym kiedyś zrobić model... Według mnie wygląda hmm... ciekawie
Kabanos
 

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez ewpiga » czwartek, 22 listopada 2007, 23:51

Racja producent modelu nie popisał się jakością do jakiej nas przyzwyczaił. Zawieszenie widzę gotowe trochę tańczenia będzie też przy pancerzu. Cała zabawa chyba tylko dla Ciebie bo finalnie nikt tej modyfikacji nie spostrzegnie kto nie zainteresowany. Oglądam i czekam, bom ciekaw jak wymalowane będzie pudło. A, zabawa z peryskopami będzie czy odpuszczasz.?
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez TomB(raider) » piątek, 23 listopada 2007, 00:34

Na początku, gdy model trafił na listę 'chcij to' chciałem zrobić go w malowaniu jednokolorowym, pustynnym. Teraz, gdy oglądam fotki z Iraku, postanowiłem, że będę go robił w trójkolorowym kamuflażu. Strasznie podobają mi się jeszcze wozy, które mają częściowo pomalowany pancerz EAAK na piaskowy kolor, a cała reszta w trójkolorze. Fajnie to wygląda. :-)

Ha, peryskopy... Pierwszą myślą było dokonanie odwiertów, szlifowanie i wstawienie szybek. Po dokładnych oględzinach, doszedłem do wniosku, że przy pracach przy kopułce kierowcy zniszczeniu uległyby ciekawe detale, tak więc chyba zwycięży opcja pomalowania wnętrza obecnych zagłębień wizjerowych na czarno i wklejenie szybek, tak jak w oryginale. Ale może mnie ktoś przekona do wycięcia okienek? :-)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez ewpiga » piątek, 23 listopada 2007, 10:17

TomB(raider) napisał(a):... może mnie ktoś przekona do wycięcia okienek? :-)

Wątpię, by znalazł się ktoś ambitny i wiercił otwory w peryskopach, ja nawet nie wklejałem tam szybek z przeźroczystego plastiku. Model podczas składania coraz bardziej zniechęcał mnie do dalszej pracy nad nim, a wykonanie otworów peryskopów nie było na moje siły- zagłębienia wymalowałem zapuszczając tam lakieru bezbarwnego.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez TomB(raider) » wtorek, 18 grudnia 2007, 11:29

Pomocy. Nie mam motywacji. Przychodzę do domu, położę dzieci spać, mam trochę czasu, a nie chce mi się rozkładać warsztatu. NIE CHCE MI SIĘ! I mnie to boli. Niech mnie ktoś zmotywuję, bo chciałbym skończyć ten model...
Dwa tygodnie zajęło mi zrobienie siatki ochraniającej tłumik. Tak mi się nie chciało...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 18 grudnia 2007, 16:15

Witam.

No już myślałem, że zobaczę kapkę farby na tym klocu a tu nic ... dawaj dziadku, dawaj ... nie tylko ja chcę w końcu zobaczyć malowanko !!

Trzymam kciuki !!

Pozdrawiam
Krystian.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez ewpiga » piątek, 21 grudnia 2007, 01:24

TomB(raider) napisał(a):Pomocy. Nie mam motywacji...

Przepłynąłeś morze, a chcesz utonąć w porcie ?? Bier się do roboty...zaraz koniec starego roku > kilkanaście dni i będziesz musiał opowiadać, że budowa trwała "rok"...
Ostatnio edytowano piątek, 21 grudnia 2007, 11:44 przez ewpiga, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez Maciek » piątek, 21 grudnia 2007, 09:43

Mnie również bardzo sie podoba. :D Iteż chętnie zobaczę efekt końcowy. Więc do roboty. Zrób sobie postanowienie żeby skończyć w tym roku. :D
Maciek
 

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez maxtor » piątek, 21 grudnia 2007, 15:31

Masz, tak na motywacje do dalszej pracy: http://www.vonabt.co.uk/models/Dora/index.html

:D :D :D
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Piła

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez Maciek » piątek, 21 grudnia 2007, 15:47

Dziadkowi się na emeryturce nudziło. :shock:
Maciek
 

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez rollingstones » piątek, 21 grudnia 2007, 21:40

Nie wiem , może się napij, sponiewieraj ale skończ to, jak mozna zostawić model w najprzyjemnieszym stadium budowy. Malowanko toż to prawdziwa ambrozja. Po żołniersku bierz d.... w troki i na 1 stycznia galeria. :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Hipopotam, czyli AAV7A1 with EAAK w czasie OIF.

Postprzez Erlend Janson » piątek, 21 grudnia 2007, 22:12

Ty se jaja robisz , czy co? Czemu model jeszcze nie w galeri? SKANDAL !! To się do prasy i radia nadaje!!!!!! :) A tak na serio to fajnie Ci to wychodzi więc kończ ten modelik na koniec roku :)
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości