S-35 Somua - Heller - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

S-35 Somua - Heller - 1:35

Postprzez Mikołaj Wawer » wtorek, 20 listopada 2007, 18:20

Witam wszystkich
Jest to moja pierwsza relacja z budowy na nowym PWM-ie. Model jest podarunkiem od kumpla który kiedyś kleił, ale skończył z modelarstwem , likwidował kolekcje i tak oto dostałem ten model . Wytwór Hellera oceniam na poziom, Tamiy z lat 70-tych, posiada sporo 2-3 milimetrowych szpar, co jest jago największą wadą, poza tym nie zauważyłem żadnych innych wad, nadlewek czy jamek skurczowych całość produkcji oceniam na 3+. Zacząłem szpachlować szpary w łączeniach kadłuba, składam też elementy, które rozpadły się podczas czyszczenia w krecie. Postęp prac uzależniony jest od ilości czasu a tego w najbliższym czasie nie będę miał za wiele. POZDR
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mikołaj Wawer
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: S-35 Somua

Postprzez Akahoshi » wtorek, 20 listopada 2007, 23:02

Mam ten sam model i mój jest już po nałożeniu podkładu. Mój w przeciwności do Twojego nie miał ani jednej szparki. Jedynie, gdzie użyłem szpachli, to na łączeniu połówek wieży.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: S-35 Somua

Postprzez Sergionex » środa, 21 listopada 2007, 01:03

Kurcze, coś mi się wydaje, że czeka cię ciężka walka z usunięciem tej szpachli :-/ Trzeba było troszkę delikatniej bo teraz się napracujesz papierkiem...
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: S-35 Somua

Postprzez Krystian Ciechowicz » czwartek, 22 listopada 2007, 16:29

Sergionex napisał(a):Kurcze, coś mi się wydaje, że czeka cię ciężka walka z usunięciem tej
szpachli :-/ Trzeba było troszkę delikatniej bo teraz się napracujesz papierkiem...


eeeeeeeeeetam ... chłopak bystry jest, weźmie zmywacz wamodu do akryli patyczek higieniczny i robota pójdzie jak ta lala, ta metoda zawsze pomaga.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: S-35 Somua

Postprzez Akahoshi » wtorek, 1 stycznia 2008, 22:47

Mikołaju, a gdzie ciąg dalszy prac?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: S-35 Somua

Postprzez Mikołaj Wawer » środa, 2 stycznia 2008, 17:13

Witam . Praca nad modelem stanęła, robię teraz model dla poradnika PAYO, po skończeniu zabieram się dalej za Somuę
Mikołaj Wawer
 

Re: S-35 Somua

Postprzez Claoodiush » środa, 2 stycznia 2008, 21:04

Hm ,dziwne ,mój brat tez kiedyś chciał modelarzem być ,bawił się troche tym zestawem i... dał sobie spokój też po wstępnym malowaniu. Musiałem umyć go ,opilnikować i dziwnym trafem części też zaczeły do siebie niepasować i szpar było wiele :)
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości