Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez Art1992 » sobota, 3 maja 2008, 17:51

Panterka zawsze mnie interesowała... Jednak jakoś nie było wcześniej okazji jej posklejac...
Ale nic straconego :)

Pudło:
Obrazek
Wypraski:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gąski:
Obrazek
Malowanie:
Obrazek
źródło: http://www.panzer.punkt.p...her_galeria.htm
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 maja 2008, 21:53 przez Art1992, łącznie edytowano 2 razy
Art1992
 

Reklama

Re: Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez Art1992 » niedziela, 4 maja 2008, 15:38

Pokleiłem kółka i dałem podkład farby. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Art1992
 

Re: Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez fryc7 » niedziela, 4 maja 2008, 16:36

Kiedyś dawno temu robiłem ten model, jeszcze w starym opakowaniu Italeri więc mam sentyment. Nie udał mi się, więc tym większy sentyment :P

Mała uwaga z mojej strony. Na zdjęciach 4 i 5 widać, że niektóre koła wiszą w powietrzu, a nie dotykają podłoża. Nie zamierzam się czepiać, bo jestem żółtodziobem na tym forum, ale nie wiem, czy na koniec nie będzie ci trudno zniwelować ten efekt już z gąskami. Kilka razy miałem takie coś i wyglądało hmmm i jak tu nie użyć brzydkich wyrazów... nieładnie :mrgreen:

Mnie się wydaje, ale lepiej by ktoś to zweryfikował, że warto ośki troszkę podgiąć na ciepło - w sumie to jest mała sprawa i nie trzeba od razu topić :twisted:

Ale kibicuję. Keep the good work
fryc7
 

Re: Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez Art1992 » niedziela, 4 maja 2008, 18:54

już po zawodach... kółka założone i sklejone nic z tym nie zrbię ;/
ale zapamietam do następnych modeli :)
Art1992
 

Re: Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 4 maja 2008, 20:30

Ja bym Ci zaproponował, jeśli jeszcze się za to nie wziąłeś, pocienić zimmerit z zestawu - zakładam na podstawie kamuflażu, który planujesz oraz fotki przedniej płyty wanny kadłuba, że robisz model właśnie z zimmeritem Italeri.

Zbyt gruby zimmerit to w zasadzie największy mankament tego modelu (inne drobne błędy nie rzucają się tak w oczy, zwłaszcza jeśli widzowie nie są ich świadomi :)).

Najpierw należy zebrać zgrubnie większą warstwę plastiku od strony 'wewnętrznej' (od strony 'podkładu' zimmeritu - nie sam zimmerit!) skrobiąc zaokrąglonym skalpelem lub nożykiem. Później szlifuje się panele z zimmeritem ('podkład') na papierze ściernym, dociskając zawsze najgrubsze fragmenty, to jest te, które nie są jeszcze dość przezroczyste. W efekcie powinniśmy otrzymać w miarę równą grubość podkładu na całej powierzchni panelu. Przy odrobinie cierpliwości i ostrożności można dojść do grubości kartki papieru.

Należy uważać, by nie połamać, a właściwie nie podrzeć panelu pod koniec szlifowania. Ale jeśli nawet się to przydarzy, można po prostu dokończyć poszczególne fragmenty osobno, a później przykleić je po kolei do kadłuba/wieży.

Obrazek

Przyklejając panel do wieży czy kadłuba, należy go, kiedy jest jeszcze plastyczny pod wpływem kleju, bardzo mocno docisnąć, zwłaszcza na krawędziach - 'wespawać' w pancerz. Po wyschnięciu kleju ewentualne naddatki ściąć skalpelem, wyrównując krawędź panelu zimmeritu z 'płytą pancerną'.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Trochę roboty, ale wartej chyba uzyskanego efektu. Zamiast dwóch 'pancernych płyt', otrzymujemy jedną z wtopionym w nią zimmeritem.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Panther Ausf. A 1:35 Italeri STANDARD

Postprzez Art1992 » niedziela, 4 maja 2008, 20:58

niestety... cześciowo już zapuźno...

lecz na wieżyczke jeszcze sie przyda ta technologia... :)

dzięki za pomoc
Ostatnio edytowano niedziela, 4 maja 2008, 21:09 przez Art1992, łącznie edytowano 1 raz
Art1992
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości