T-55 ESCI 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

T-55 ESCI 1/35

Postprzez Flacha » poniedziałek, 24 września 2007, 00:38

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, to niniejszym chciałem się z wszystkimi przywitać.
Jednocześnie chciałem przedstawić postępy z prac nad T-55A firmy ESCI (udało mi się go nabyć w Aalst w Belgi). Jako, że jest to mój drugi model jaki robię z pancerki i w zasadzie to dopiero się uczę z czym to się je, więc wszelkie sugestie będą mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

więcej szczegółów tu:
http://picasaweb.google.com/flachenty/T55ESCI

Do modelu dołożyłem jeszcze blachy Eduarda i lufę Abera.
Koncepcja jest taka, że ów teciak jest na wylocie z armii i wkrótce trafi do demobilu.

pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 września 2007, 20:05 przez Flacha, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Reklama

modele polskich samolotów

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Michal » poniedziałek, 24 września 2007, 09:23

Rozumiem że wóz ma kończyć służbę w WP?
"Na moje wyczucie" plamy kamuflażu ma trochę zbyt regularne - nie rozmywają sylwetki. No chyba ze masz jakieś kwity na taki ich układ? O ile dobrze pamiętam kiedy WP zaczęło eksperymentować z wielobarwnym kamuflażem czołgów na oliwkowy podkład nanoszono plamy brązowe i czarne - rozumiem że planujesz jeszcze czarne dołożyć?
Będę wątek śledził, bo T-xx to moje ulubione wozy a model ciekawie się zapowiada.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 24 września 2007, 10:53

Witam !

Mam nadzieję, że to nie miał być T-55A, nie? Bo nie wygląda.

Muszę Cię zmartwić Michale, to nie jest służba w WP. Koloru czarnego już nie będzie bo numery są namalowane (szablon czy kalkomanie? ).
To schemat rosyjskiego kamuflażu z lat 80tych i początku 90tych.

Fajnie, że ktoś sie zabiera za ten model. Sam mam 2 do zbudowania więc pokibicuję. Tylko te włazy... (kolega Fahrenheit mnie uratował :D ,dzięki).

Czyżby to był mój pierwszy post na nowym Forum? Congratulations ! :D
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Flacha » poniedziałek, 24 września 2007, 11:29

Model Esci wogóle niespecjalnie wygląda na T-55 więc nieźle się nadaje do nauki malowania, brudzenia itd. w związku z tym można powiedzieć raczej, że jest to wariacja na temat T-55 niż model. (na ćwiczenia Tamka trochę za droga).
Kamo faktycznie rosyjskie, a numerki to szablon.
Zastanawiam się jeszcze nad trałem KMT-5

Obrazek
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Klima1 » poniedziałek, 24 września 2007, 20:28

Flacha napisał(a):Model Esci wogóle niespecjalnie wygląda na T-55 więc nieźle się nadaje do nauki malowania, brudzenia itd. w związku z tym można powiedzieć raczej, że jest to wariacja na temat T-55 niż model. (na ćwiczenia Tamka trochę za droga).
Kamo faktycznie rosyjskie, a numerki to szablon.
Zastanawiam się jeszcze nad trałem KMT-5


Wydębiłem od pewnego modelarza artykulik o poprawianiu tego T55, opublikowany kiedyś w Military Modelling. Ja bym nie przesadzał, większość błędów da się łatwo poprawić. A co do trału, to zdecydowanie podniósłby walor estetyczny modelu, i tak już dobrze zrobionego. Tylko pytanie - co zrobiłeś z pokrywą silnika. Wygląda na samoróbkę...
Klima1
 

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 24 września 2007, 21:19

Klimo, ten Military Modelling to numer 29 nie? Z 1999? Ja nigdzie nie mogę tego numeru znaleźć...
Ale jak się ma dobre plany/rysunki i zdjęcia to powinny w zupełności wystarczyć.

A wracając do modelu Flachy, to nie mogę się doczekać jak gąsienice będą wyglądały...
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Flacha » poniedziałek, 24 września 2007, 21:28

Klima1 napisał(a):Tylko pytanie - co zrobiłeś z pokrywą silnika. Wygląda na samoróbkę...


Ale niestety taka była, ja tylko obłożyłem ją blachą.

Modelarz napisał(a):A wracając do modelu Flachy, to nie mogę się doczekać jak gąsienice będą wyglądały...


I tu właśnie się zastanawiam, czy rzeźbić coś z tym co mam (dragonopodobne plastiki, kilka długich kawałków + kilka ogniw), czy poczekać na Friule (w końcu ich też muszę się nauczyć).
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Klima1 » czwartek, 27 września 2007, 00:27

Modelarz napisał(a):Klimo, ten Military Modelling to numer 29 nie? Z 1999? Ja nigdzie nie mogę tego numeru znaleźć...

Vol. 29 No.10 1999
Kto się tam w tej anglosaskiej numeracji połapie. Ja dostałem jedynie odbitki wzmiankowanego artykułu, zdaje się, że od Autora, ale ręki nie dam sobie teraz uciąć.
Klima1
 

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Flacha » piątek, 5 października 2007, 01:29

Ciąg dalszy prac.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

To już prawie koniec.
Sugestie i uwagi nadal mile widziane.
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Michal » piątek, 5 października 2007, 09:37

Super się gąski ułożyły. Zastanów sie nad zrobieniem lekkich wytarć na kole napędowym i napinającym - ale to drobiazg w sumie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Modelarz » piątek, 5 października 2007, 11:11

Ale to są oryginalne gąsienice z Esci tak?
Jak tak to wyglądają bardzo zadowalająco.
Jeśli to gąski Esci to mogę spać bez obaw :D

Widowiskowy model :)
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: T-55 ESCI 1/35

Postprzez Flacha » piątek, 5 października 2007, 20:20

Tak to są oryginalne ESCI. Jako, że friule okazują się absolutnie nieosiągalne zmuszony byłem dłubać w tym co miałem i nie powiem, to jak się poukładały zaskoczyło również mnie. Wytarcia jak najbardziej będą (wiedziałem, że czegoś mi brakowało :))
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron