willys tamiya 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

willys tamiya 1/35

Postprzez mega » środa, 23 lipca 2008, 22:29

Witam :)
Jestem początkującym modelarzem i postanowiłem sobie sklejić takiego jeepa który przyda mi się do wykonania dioramki.
Na bieżąco będę opisywał tu prace i proszę o komentarze i wytykanie błędów bo pewno trochę ich już jest :).
A teraz fotki tego co zrobiłem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nadwozie pomalowane w olive-drab
aha i nie usuwam śladów po formie w miejscach gdzie nie są widoczne po prostu :)
I teraz pare pytań:
1. Czy powinienem już zacząć brudzić wnętrze przed przyklejeniem reszty i zrobić już tego washa?
2. W jakim kolorze powinienem pomalować części podwozia w szczególności chodzi mi o te resory? Mogą zostać w olive drab?
3. Czy coś będe musiał przerabiać w jeepie żeby wykorzystać go do dioramy z tym zestawem:
Obrazek

Z góry dziękuje za pomoc i prosze o komentarze. Jutro dalsze fotki z prac :)
mega
 

Reklama

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez xenomorph » środa, 23 lipca 2008, 22:49

Witaj na naszym forum.

Na początek mała prośba, zwróć uwagę na pisownię, przed wysłaniem posta, sprawdź, czy nie ma błędów, literówek.
Poza tym, poczytaj troszkę o zdjęciach i również postaraj się nad tym popracować. To tyle moderatorskiego marudzenia.
8-)

A co do modelu, to usuń jednak te łączenie elementów, szczególnie na resorze, bo będzie to mocno widoczne.
Jeszcze jedna ważna sprawa, nie pisz, że nie będziesz usuwał łączeń/szwów elementów, bo tak po prostu.
Modelarstwo polega głównie na przedstawianiu modelu prawdziwych maszyn, w odpowiedniej skali i w tym cała
zabawa, aby z tego co nam zaproponował producent zrobić piękne maleństwo. To jest podstawa modelarstwa.
Od samego początku zabawy w modelowanie przykładaj się do takich rzeczy, bo lepiej mieć dobre nawyki,
niż potem walczyć ze złymi... :)

Co do pytań:
ad 1. to zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć, ale możesz zrobić wash na koniec, po werniksie (lakierowaniu)
ad 2. najlepiej zaopatrzyć się w zdjęcia prawdziwego samochodu i się na nich wzorować. Resor jakimś stalowym
ad 3. ale o jakie przeróbki Ci chodzi, przedstaw zarys dioramy, rok, położenie, zdarzenie, czy jakiś SF ?
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » środa, 23 lipca 2008, 22:59

Ok. Poprawię się. Przepraszam mam kłopoty z ortografią czasami :)
Co do dioramy to ogólny zarys taki:
Normandia 1944, małe miasteczko, grupa Rangersów z jeepem zabezpiecza teren + ewentualnie ten zestaw poddających się Niemców. W tle kamienica, która już zacząłem powoli budować z gipsu. Wzoruję się na tej z Szeregowca Ryana.

A co do modelu.
Czy taka powierzchnia tłumika i tej osłony może być? Czy lepiej by to wyglądało gładkie?
A co do washa. To chciałem osiągnąć efekt takiego cieniowania i zabrudzenia wnętrza. Więc nie wiem czy po przyklejeniu reszty uda mi się to zrobić?
mega
 

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez Sherman » czwartek, 24 lipca 2008, 00:57

Co do Twojego modelu - mocowanie koła zapasowego jest wklejone do góry nogami.

Co do figurek - Rangersi Dragona posiadają wyposażenie użyte podczas desantu na plaży, specjalne kamizelki, paski i charakterystyczne torby na maski pgaz. Bez przeróbek, zestaw ten się nie nadaje na makietę "gdzieś w Normandii", zwłaszcza jegomość z 'bangalorem'. Jeśli jesteś początkujący polecam Ci poszukać zestawu figurek, który bez przeróbek będzie pasował do jeepa, np. zestaw MiniArtu.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » czwartek, 24 lipca 2008, 09:42

A czy jeżeli dałbym go do takiego zestawu spadochroniarzy:
http://mojehobby.pl/szczegoly.php?przed ... teg=288498
To czy musiałbym coś przerabiać w jeepie?

Czy moglibyście podać jeszcze jakieś inne zestawy spadochroniarzy ale z Normandii :)

A jak Rangersi wspinali się na ten klif, to miał prawo gdzieś znaleźć się tam taki jeep na plaży?
Czy bardziej prościej by było zrobić z nimi scenkę na plaży omaha, ale czy tam odrazu były jeepy?

Więc albo zrobię ,jeżeli będzie to możliwe, scenkę z tymi rangersami z d-day albo dokupię tych spadochroniarzy i zrobię scenkę w miasteczku jakimś.

Jeszcze raz proszę o prawidłową pisownię. Jeśli masz z nią problem, to korzystaj z Worda, lub zainstaluj sobie FireFox.
I pamiętaj, oprócz samej ortografii, gramatyki istnieje również interpunkcja.
Xenomorph
mega
 

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez Michal » czwartek, 24 lipca 2008, 11:10

Link do spadochroniarzy nie działa. O ile wiem to angielscy spadochroniarze wprowadzali sporo przeróbek w jeepach, więc amerykańscy pewnie też. Koledzy pewnie doprecyzują co i jak. Natomiast można by założyć że przy grupce spadochroniarzy stoi armijny jeep (po połączeniu desantu morskiego ze spadochroniarzami). Trzeba by tylko zajrzeć do kalek jakie masz do jeepa - na przednim zderzaku malowane było oznaczenie jednostki.
W sprawie Rangersów na Pointe du Hoc - raczej jeepów nie mieli, bo i po co?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » czwartek, 24 lipca 2008, 11:57

Przepraszam za błędy. Mam Firefoxa.
http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=548404
Teraz powinien działać link.
No właśnie chodzi mi o te przeróbki, czy by były konieczne. Może prościej będzie założyć, że to właśnie zwykły jeep z armii USA kilkanaście dni po D-DAY.
Kalki mam na:
wg. instrukcji
1. 5th Armored Div. 95th Field Artillery Battalion Service Company No. 4 Lato 1944, Normandia
2. 3886th Transportation Corps Truck Company No.2 'Red Ball Express'

Wydaje mi się, że tylko te 2 wersje pasują do Normandii.
Pozostałe to: Belgia styczeń 1945, Czechosłowacja 1945, Włochy 1945

Ma ktoś jakieś fotki willysów z Normandii? Takie na których bym się mógł wzorować i zrobić model, wzorując się na oryginale ze zdjęcia.

A co do tego mocowania koła to już poprawiłem ;o)
mega
 

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » czwartek, 24 lipca 2008, 18:35

Fotele na razie tylko pomalowane na olive drab później pomaluje materiał. Maska pomalowana. Deska chyba już skończona. Jak wyszła? Coś poprawić?
a oto fotki, mam nadzieję, że są lepsze niż ostatnio:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mega
 

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » niedziela, 27 lipca 2008, 15:38

Podwozie sklejone z nadwoziem, przednie koło do poprawki, koła przykurzone pastelami.
I jak? Proszę o komentarze.

Obrazek
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
mega
 

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez siara1939 » niedziela, 27 lipca 2008, 15:53

mega napisał(a):I jak? Proszę o komentarze.

Troszke lepsze fotki. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: willys tamiya 1/35

Postprzez mega » wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:35

model skończony zapraszam do galeri : http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=3888
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mega
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości