T-55 Tamiya 1/35 + żywiczne dodatki

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: T-55

Postprzez fabisz » czwartek, 15 listopada 2007, 15:20

Pięknie, po prostu pięknie :mrgreen:
A do głowy przyszedł mi dość "chory" pomysł
Twój warsztat zadziwia i to nie tylko mnie.
Tak sobie pomyślałem może jakiś trup by tam przyszedł :P
Jestem pewien, że jeślibyś się za to wziął to wyszłoby idealnie
Pozdrawiam
Tomasz Fabiszewski
_________________
Obrazek
Avatar użytkownika
fabisz
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: T-55

Postprzez ewpiga » piątek, 16 listopada 2007, 01:05

Erlend Janson napisał(a):...Moim zdaniem wraki to najtrudniejszy temat w pancerce a zarazem najfajniejszy.

Wraki: łatwizna, całkowita swoboda tu powyginasz tam zagniesz i gotowiec, do malowania wcale nie musisz się przykładać.
TomB(raider) napisał(a):...czy nie za głęboko osiadły pojazdy w podłożu? Wydaje mi się, że są dość świeżo po spaleniu.

Ta "zapaść" kółek w podłoże nie jest taka wielka. To uformowane wzniesienia na ,które nałożę imitacje popiołu> tamta fotka może mylić bo podłoże wszędzie ma jednolity kolor, po złamaniu tej szarej barwy białym powinno prezentować sie nieco lepiej.
Yantom napisał(a):...Małe pytanko techniczne. Jak malujesz podłoże z przyklejonymi wrakami to wraki jakoś maskujesz czy po prostu uważasz malując aero ??

Podłoża nie maluje z aero. malowanie z pędzla >nie maskowałem pojazdów. Famo będzie, na razie nie ma co pokazywać ,sam szkielet i kółeczka.
Radek Pituch :arrow: I, tym razem będzie bez figur [ przyczyny wiadome.]
Pawłowi> kto bliżej niego, niech się zlituje i poda mu ten tlen :) pozostałym dziękuje za zainteresowanie.

Sergionex napisał(a):...Dodasz ten popiół z gum o którym dywagowaliśmy? ;o)

się zrobiło-no nie wiem czy wygląda dość przekonywająco ? coś tam zapewne poprawię , bo sugestie co do ilości popiołu zapewne będą. Za długo gapię się na ten wrak- wszystko bym poprawiał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Sergionex » piątek, 16 listopada 2007, 15:24

Popiół miodzio, może daj trochę czystego czarnego gdzie nie gdzie dla kontrastu, ale ogólnie czad! ;o)

to w końcu gdzie?
/J./
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Sergionex, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: T-55

Postprzez Yantom » sobota, 17 listopada 2007, 20:10

Szanowni koledzy, dzięki uprzejmości kolegi Piotrka miałem przyjemnośc oglądać na żywo skończoną już dioramę. Zdjęcia, choć doskonałe nie oddają wszystkich kolorów, całośc jak dla mnie na każdej wystawie łapie podium i to najwyższe w swojej klasie. Myślę, że z wszystkich wykonanych przez Piotrka dioram ta jest najlepsza. Wrak T 55 oraz ciężarowki to jak dla mnie ideał do którego być może nigdy nie dojdę. Simply the BEST. Piotrek, wrzucaj jak najszybciej fotki do galerii, bo jest czym się pochwalić.
Pozdrowionka i pytanko czym teraz nas zaskoczysz ???
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: T-55

Postprzez Paweł Czarnocki » niedziela, 18 listopada 2007, 11:25

Ewpiga !! Jesteś Bogiem Modelarskim !!
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: T-55

Postprzez ewpiga » niedziela, 18 listopada 2007, 13:01

Sergionex napisał(a):to w końcu gdzie?
/J./

Dałem sobie na luz- już nigdzie, czernidła na popiół trochę dodałem >gotowiec.
Yantom napisał(a):...pytanko czym teraz nas zaskoczysz ???

Miło, że diorama się podobała. Zaskoczenia nie będzie ot, taką małą winietkę- koniki mam poskładane i myślę co dalej.
Obrazek
foto z kniszki M.K.Barbiera KURSK THE GREATEST TANK BATTLE 1943
Paweł Czarnocki napisał(a):Ewpiga !! Jesteś Bogiem Modelarskim !!

Paweł: jaki by nie był On, nie istnieje.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 18 listopada 2007, 13:12

Ewpiga! Dzieki tobie znowu bede musial wydac kase na nowy zestaw :)
Nie wiem skad wezme kase... od wakacji nie mam jej regularnie, ale sobie kupie i cos zloze, bo jak patrze na to arcydzieło to aż chce sie sklejać

ędward ącki


Nie wygrał wyborów!! :twisted:
Ostatnio edytowano niedziela, 18 listopada 2007, 13:42 przez Adam Obrębski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: T-55

Postprzez Sherman » poniedziałek, 19 listopada 2007, 01:39

Ewpiga,
Już wcześniej z mojej strony ochy i achy sie pojawiły. Diorama jest... Każdy widzi.
Mam do Ciebie kolejne pytanie "warsztatowe" - jestem pod wielkim wrażeniem tego jak wymalowałeś podłoże. Podobnie jak Yantom byłem przekonany, że robisz je z pomocą aerografu, ale skoro malujesz pędzelkiem... efekt jest oszałamiający! Możesz coś więcej napisać? Jakich używasz farb, pędzli ( grubość i twardość włosia ), na ile dobrze farba łapie sie plasteliny i ile mniej więcej warstw potrzebujesz do pokrycia podstawowym kolorem uformowanego terenu?



Wiem, że jesteś skromny i znowu napiszesz, że każdy tak może, ale nie każdy ma jak Ty talent! Podziwiam i z chęcią popatrzę na kolejne prace!!!

Pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: T-55

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 19 listopada 2007, 10:25

Piotrze, a ja bym chętnie zobaczył dioramę wykonaną przez Ciebie przedstawiającą polskie pojazdy pancerne w 39-tym.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: T-55

Postprzez imek46 » poniedziałek, 19 listopada 2007, 11:41

Paweł Czarnocki napisał(a):Ewpiga !! Jesteś Bogiem Modelarskim !!
Chyba lekka przesada. Ewpiga robi naprawdę ładne modele, ale Boga nawet modelarskiego nie ma co do tego mieszać.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: T-55

Postprzez Robert Tyczyński » poniedziałek, 19 listopada 2007, 12:55

Cześć
Ja powiem krótko. Brak mi słów.
Avatar użytkownika
Robert Tyczyński
 
Posty: 159
Dołączył(a): wtorek, 2 października 2007, 10:04
Lokalizacja: Siedlce

Re: T-55

Postprzez ewpiga » wtorek, 20 listopada 2007, 01:06

Sherman napisał(a):...Mam do Ciebie kolejne pytanie "warsztatowe" - jestem pod wielkim wrażeniem tego jak wymalowałeś podłoże. Podobnie jak Yantom byłem przekonany, że robisz je z pomocą aerografu, ale skoro malujesz pędzelkiem... efekt jest oszałamiający! Możesz coś więcej napisać? Jakich używasz farb, pędzli ( grubość i twardość włosia ), na ile dobrze farba łapie sie plasteliny i ile mniej więcej warstw potrzebujesz do pokrycia podstawowym kolorem uformowanego terenu?
Pozdrawiam

Witaj
Podłoże zazwyczaj wykonuję z plasteliny jej cienką warstwę rozkładam na podstawce styropianowej (sterodur) którą wstępnie formuję. Na taki podkład nanoszę sobie korekty typu: tam dołek, a tam wzniesienie. Potem pojazdy, T-55 został przykręcony wkrętem do drewnianego klocka przyklejonego do płyty pilśniowej, która jest fundamentem całej podstawki. Dalsze formowanie terenu to kosmetyka ukrywanie np. gąsienic w piasku, skrzynek, beczek itp. Wrak został zatopiony w plastelinie. Podłoże miało imitować pustynię więc całość etapami pokrywam klejem, którego używam do sklejania modeli. Przesiany przez chirurgiczną gazę piasek sypię na klej, dobrze jest zróżnicować sobie grubości ziaren wizualnie lepiej się prezentuje. Czekam> klej wyschnie i malowanie tylko z pędzelka jak powiem, że wymalowałem to tylko czterema kolorami w tym podkład to nie wiem czy ktoś uwierzy ( poza kolegą Ynatomem, który zna moje techniki.) Płaski pędzel nr 6, to malowanie szarego podkładu, płaska 4, sucho pędzlowanie piaskowym, tym samym nr rozjaśniałem niby nasłonecznione place dioramy dodając odrobinę bieli mieszanej z szarym. Na koniec mocno rozcieńczoną farbę i pędzelkiem nr 2 wpuszczałem czerni miedzy grubsze ziarna piasku i większe kamienie. Maluje zazwyczaj Humbrolami i syntetycznymi pędzlami ”Dynasty” o jednakowej twardości. Farba nie łapie się samej plasteliny zazwyczaj jest ona pokryta podsypkami i klejem. Krycie podkładu odbyło się pierwszą warstwą, pierwszym malowaniem. Tu fotki: pierwszy podkład, i końcowe zapuszczanie czarnej farby.

Obrazek
Obrazek

Akahoshi napisał(a):...ja bym chętnie zobaczył dioramę wykonaną przez Ciebie przedstawiającą polskie pojazdy pancerne w 39-tym.

Jak się uporam z aktualnym projektem dioramy którą wykonujemy z Pawłem, to w planach mam dziabnąć w miniaturze coś polskiego dokładniej, jest takie zdjęcie przedstawiające bitwę nad Bzurą. Obecnie poszukuje odpowiednich materiałów, modeli itp. zaprezentuje na forum pewniakiem projekt dojrzewa u mnie od kilku lat i czas by było zabrać się za niego.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości