7 TP modernizacja "politycal fiction" Grafika

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez PiterATS » czwartek, 26 lutego 2009, 16:16

O ile zabawa w budowanie modeli realnych obiektów, jak i tych z serii "What if" podoba mi się, o tyle wchodzenie w sferę totalnego SF i próba doklejenia tego to wydarzeń historycznych, jest już w pewnym sensie przegięciem. Swoją opinię wyraziłem i tyle, kończąc ten temat.

spiton napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie . Jaka jest przewaga przeniesienia napędu za pomocą sprzęgieł bocznych, nad sterowanie poprzez hamowanie lewej, czy prawej strony,


Przewaga jako taka tutaj chyba nie występuje. Jako ciekawostkę podam, że T-34, ISy, KW i inne radzieckie czołgi posiadały i jedno i drugie rozwiązanie. Mówiąc w uproszczeniu, sprzęgło boczne było owinięte taśmą hamulca taśmowego. Między nimi znajdowały się okładziny cierne.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » czwartek, 26 lutego 2009, 20:27

Zacząłem projektować gąsienice.
Przyjąłem następujące założenia:
1. Powinny się składać z jednego gatunku ogniwek. a nie prawe-lewe, czy ogniwko-ogniwko pośrednie itp. Prostota konstrukcji !!!
2.Powinny mieć wkładkę kauczukową (szybkość i ekonomia jazdy po drogach) i jednocześnie nadawać się do jazdy w terenie.
Na razie wygląda to tak:
Obrazek
Musze przyznać, że było to zaskakująco trudne zadanie!!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » czwartek, 26 lutego 2009, 20:47

Teraz trzeba dorobić koło napędowe.
Udało mi się dobrać wymiary tak, by idealnie pasowało do gąsek, i zaraz zacznę je projektować.
Obrazek
O tym jak ważne jest idealne dopasowanie koła napędowego do gąsek wiedzą wszyscy posiadacze zestawu ACADEMY Pather w skali 1-25
Projektant zestawu ACADEMY minimalnie zmienił rozmiar ogniwka, i Mobilny z założenia model całkiem zepsuł. Bo gąsienica nie pasuje do koła napędowego :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » piątek, 27 lutego 2009, 00:39

Udało się wszystko dopasować, ale była to droga przez mękę. Żona się śmiała, że cały dzień robię "jedno kółeczko"!!!
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » piątek, 27 lutego 2009, 01:39

No i nareszcie zrobiłem nowe gąski i koło napędowe. A ile razy się myliłem i wszystko poprawiałem, to nawet moja żona nie wie, bo by mnie chyba zabiła, gdyby wiedziała ile czasu poświeciłem na "nowe gąsienice do czołgu". Kocham Cie skarbie, za to że jeszcze żyje !!!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dobranoc
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Mariusz 72 » sobota, 28 lutego 2009, 22:02

Widd napisał(a): A to moja wersja 7TP. ....Obrazek


Twoja wersja 7TP bardziej mi się podoba niż Spitona ze względu na walory historyczne :D
Spiton już przestałem dawno temu poważnie czytać ten wątek. No zobaczymy co jeszcze wykombinujesz :)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 1 marca 2009, 01:24

Mariusz, czy zdajesz sobie sprawę, że historia to tylko jedna ze ścieżek którymi mogły się potoczyć losy świata. Często nawet nie najbardziej prawdopodobna. To wynik przypadku. Równie dobrze jak przegrać kampanię wrześniową, mogliśmy z Niemcami podbić komunistyczną Rosję, i to przy aplauzie demokratycznego świata.
Nie wiem która z tych ścieżek była bardziej prawdopodobna. Ale myślę, że ta druga byłaby chyba lepsza :-)). Czołg 14 TP miał mieć silnik Maybacha :-)).
Kampania na wschodzie mogłaby się ograniczyć do niesienia zbrojnymi metodami pomocy humanitarnej(rozdawania odżywek dla dzieci, i zegarków dla dorosłych) a ZSRR rozpadł by się sam w przeciągu pół roku :-)). Dzisiaj jeździlibyśmy na urlop nad morze czarne :-)). I nie zginęłoby 50 mln ludzi.
Mój czołg to zabawa, Dużo się przy tej okazji uczę, o konstrukcji czołgów. Czytam sobie różne ciekawe książeczki i jest przyjemnie.

I pojawił mi się taki problem:
Jaka byłaby idealna wieżyczka dowódcy. Czy wyposażona w peryskopy typu "niemieckiego" (mam na myśli takie rozwiązanie jak w późnych panterach) Jest to dosyć bezpieczne rozwiązanie, bo każdy z peryskopów, można szybko od środka wymontować i przetrzeć lub wymienić. Z drugiej strony peryskop odwracalny to polski patent, i jest fajny, ale jak się zepsuje, czy utytła, to czołg ślepnie. Czy znane są rozwiązania będące połączeniem tych dwóch systemów. Np. wciągany do środka peryskop odwracalny, albo jeszcze lepiej, dwa peryskopy odwracalne, wciągane do środka ( żeby wymienić na nowy, albo przetrzeć ) to pewnie jest droższy wariant, bo siłą rzeczy taki peryskop odwracalny jest bardziej skomplikowany. Tak sobie myślę, może ktoś ma jakieś zdanie na ten temat??
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Mariusz 72 » niedziela, 1 marca 2009, 03:01

Oczywiscie, że Twoja praca to swobodna zabawa, rozrywka intelektualna.
Może to dobrze, bo coś tam sobie tworzysz... możesz sie wyszaleć, tylko mam taki niedosyt. Tak na serio to idziesz na łatwiznę.
Myślę, że bardziej byś zainponował gdybyś stworzył model który realnie mógłby powastać np. w 1942 roku.
Żeby to nie była taka twórczość radaosna bez ograniczeń ale oparta na jakiś sensownych załozeniach praca projektowa.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 1 marca 2009, 03:36

Mariusz 72 napisał(a):Oczywiscie, że Twoja praca to swobodna zabawa, rozrywka intelektualna.
Może to dobrze, bo coś tam sobie tworzysz... możesz sie wyszaleć, tylko mam taki niedosyt. Tak na serio to idziesz na łatwiznę.
Myślę, że bardziej byś zainponował gdybyś stworzył model który realnie mógłby powstać np. w 1942 roku.
Żeby to nie była taka twórczość radosna bez ograniczeń ale oparta na jakiś sensownych założeniach praca projektowa.

Nie bardzo wiem czemu ta moja zabawa jest taka wyabstrahowana z realiów???
Moim skromnym zdaniem taki czołg mógłby powstać wcześniej. Nie ma w nim żadnych super rozwiązań.
1. Silnik jakiś by się znalazł, zdecydowanie wolałbym diesel.
2. Armata póki co to Bosfor z trochę przedłużoną lufą.
3. Spawany pancerz?? owszem , a jaki pancerz miał w przedniej części 10 TP ????
4. Zawieszenie, wiem powinienem dać drążki skrętne. Znano ten wynalazek pana Porsche w Polsce i stosowano ( w prototypach)
Ja się na razie zdecydowałem na staromodne resory, ale to faktycznie przesada.
5. Działko p-lot to Wz.38 :-)) Polskiej produkcji.
Może coś gdzieś przegiąłem, ale proszę mi powiedzieć gdzie????
Pozdrawiam
Doszedłem do wniosku, że założenie ,iż "mój" czołg walczyć będzie z Niemcami i Sowietami nie jest dobre. Walka na dwa fronty, z największymi potęgami militarnymi świata to kiepski interes. Lepiej (i taniej)byłoby zamiast czołgów produkować białe flagi. Dlatego przerabiam "mój" czołg na wschodnie bezdroża :-))))
Jakoś dziwnie czuję większe powinowactwo kulturowe z zachodem :-)) A w naszej sytuacji geopolitycznej trzeba by się zdecydować kogo lubimy :-))
Ja wolę niemieckie auta , od rosyjskiej wódki :-))
Dobranoc
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » niedziela, 1 marca 2009, 10:34

spiton napisał(a):mogliśmy z Niemcami podbić komunistyczną Rosję, i to przy aplauzie demokratycznego świata.
Nie wiem która z tych ścieżek była bardziej prawdopodobna. Ale myślę, że ta druga byłaby chyba lepsza :-)).

Ciekawa teroria, może jednak zostańmy przy teorii wojny prewencyjnej Marszałka Piłsudskiego. To bardziej prawdopodobnie niż spółka z Rosją Sowiecką. To ZSRR uważano za potencjalnego wroga Europy,a nie Niemcy. I to o względy Rosji zabiegało większość państw Europy.
spiton napisał(a): Czołg 14 TP miał mieć silnik Maybacha :-)).

10TP też, tyle że Niemcy nie chcieli nam go sprzedać.
spiton napisał(a):Kampania na wschodzie mogłaby się ograniczyć do niesienia zbrojnymi metodami pomocy humanitarnej(rozdawania odżywek dla dzieci, i zegarków dla dorosłych) a ZSRR rozpadł by się sam w przeciągu pół roku :-)). Dzisiaj jeździlibyśmy na urlop nad morze czarne :-)). I nie zginęłoby 50 mln ludzi.

Niezłe, nawet nie pytam kto miałby tą pomoc humanitarną nieść "zbrojnymi metodami".
spiton napisał(a):Nie bardzo wiem czemu ta moja zabawa jest taka wyabstrahowana z realiów???
Moim skromnym zdaniem taki czołg mógłby powstać wcześniej. Nie ma w nim żadnych super rozwiązań.

Diabeł śpi w szczegółach, co innego rysunek, a co innego jeżdżący czołg. Zakładając nawet, że takie coś by powstało (prototyp) to pomijając już wszelkie walory mechaniczno-techniczne, wóz byłby przeraźliwie drogi - tj. nie na naszą kieszeń.
spiton napisał(a):1. Silnik jakiś by się znalazł, zdecydowanie wolałbym diesel.

Jak pokazała rzeczywistość "się nie znalazł" bo ten Amecia de la France to tylko ersatz i to marny. Silnik był jednym z głównych problemów
spiton napisał(a):2. Armata póki co to Bosfor z trochę przedłużoną lufą.

Ciekawe co by na to powiedzieli Szwedzi.
spiton napisał(a):3. Spawany pancerz?? owszem , a jaki pancerz miał w przedniej części 10 TP ????

Co innego grubość płyt, a co innego ich spawanie. Z tego co wiem do wojny nie wyszliśmy poza 20-30mm, a Ty zdaje się proponujesz pancerz grubszy.
spiton napisał(a):4. Zawieszenie, wiem powinienem dać drążki skrętne. Znano ten wynalazek pana Porsche w Polsce i stosowano ( w prototypach)
Ja się na razie zdecydowałem na staromodne resory, ale to faktycznie przesada.

Wynalazek może był i znany, po w PZInż 202 zastosowano coś podobnego ale równocześnie uznano to za zbyt kosztowne, skomplikowane i wymagające dużych nakładów czasu (produkcja, utrzymanie itp). Mieliśmy niską kulturę mechaniczną wśród społeczeństwa, to też ważna rzecz.
spiton napisał(a):5. Działko p-lot to Wz.38 :-)) Polskiej produkcji.

Ciekawe :)
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 1 marca 2009, 12:19

Jendras, uważam, ze potraktowałeś mnie łaskawie.
Co do kampanii wschodniej to miałem taki pomysł:
Szybki wypad klinów pancernych z transporterami wypełnionymi odżywkami dla dzieci i zegarkami. Napotkane wojska w pasie granicznym zwyczajowo przekupywać zegarkami(traktować jak celników). Strzelać w ostateczności. I powrót na pozycje wyjściowe. Po jakimś czasie(lepiej później niż za wcześnie idziemy do przodu"przesuwając strefę celna w głąb terytorium. I powtarzamy manewr z odzywkami i zegarkami. Sukces gwarantowany.
A jak dogadać się z Adolfem???? to bułka z masłem :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez erkamo » niedziela, 1 marca 2009, 14:00

spiton napisał(a):Sukces gwarantowany.

A jaki sukces masz na myśli. Zamianę cara Stalina, na cara Putina? ;o)
Co by było gdyby następnie Władimir dogadał się z Adolfem, czy innym Gerhardem? Jak zwykle Lech zostałby na lodzie? :?
Ale to bla, bla,..ble, ble. :lol:
Twój czołg xTP bardzo mi się podoba i podziwiam Twoje umiejętności w operowaniu programem 3D. Sam nie mam o tym zielonego pojęcia :)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » niedziela, 1 marca 2009, 16:04

spiton napisał(a):Jendras, uważam, ze potraktowałeś mnie łaskawie.

A o co Ci dokładnie chodzi ? Miałem dobry humor, belgijski klimat sprzyja.
spiton napisał(a): A jak dogadać się z Adolfem???? to bułka z masłem :-))

Co chcesz u zaproponować ? Gdańsk, korytarz i część Śląska oraz ogólną korektę granic ? Czy chcesz mu wydać od razu wszystkich Polaków narodowości żydowskiej, romskiej, intelektualistów, powstańców wielkopolskich i śląskich ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 1 marca 2009, 16:23

Mam pytanie.
Skrzynia biegów, boczne sprzęgła, i reszta rupieci znajdujących się z przodu czołgów, to elementy dosyć awaryjne. Jednocześnie przez fakt, że przód czołgu musi być dobrze opancerzony, dostęp do nich jest ograniczony. Co wart jest czołg z uszkodzoną skrzynią biegów?? Niewiele. Przeniesienie typ ustrojstw na tył tak jak to zrobił Christie (pewnie napisałem z błędem) To też nie jest prosta sprawa. Czołg się nam wydłuża, a z miejscem z przodu nie ma co zrobić. Więc trzeba wymyślać super bajeranckie wyprofilowane pancerze typu IS-2, 3. Idąc dalej tym tropem wymyśliłem układ, w którym zarówno przednią, jak i tylna cześć układu napędowego można by szybko wymienić. A przynajmniej wyjąc, i naprawić w normalnych warunkach. I będzie to temat kolejnego "warsztatu wirtualnego". :-)).Oczywiście rozwiązanie to "przetestuje" najpierw na "Ryśku" :-))
Jendras, co do tego co bym zaproponował Adolfowi, to wierz mi, mam to opracowane w szczegółach :-)))))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » niedziela, 1 marca 2009, 16:37

Chętnie posłucham tej "diabelskiej oferty"
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości