T-55 Tamiya 1/35 + żywiczne dodatki

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: T-55

Postprzez Krzysztofoslaw » wtorek, 30 października 2007, 11:16

ewpiga, pytałeś się o fotki i malowanie. Ja nie pamietam autora tej encyklopedii. Okładka jest zielona, a na niej t-80, a tytuł to Encyklopedia broni pancernej (a może czołgów?). W tej książce formatu A-4 masz kilka zdjęć syryjskich czołgów nad kanałem Sueskim. Szkoda, że nie mam jej w Poznaniu, spróbował bym jakoś zeskanować. Szukam jej w necie i nie mogę znaleść, ale ksiąźka jest świetnia dla pancerniaków;) niestety są tylko czołgi powojenne, ale wiem, że wydali wersje ''drugowojenną''

update: przypomniało mi się -Tomasz Begier, Stanisław Sobala; Współczesne gąsienicowe wozy bojowe
Krzysztofoslaw
 

Reklama

Re: T-55

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 31 października 2007, 10:52

:shock: Robi wrażenie już teraz, co więc będzie po malowaniu... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: T-55

Postprzez Akahoshi » środa, 31 października 2007, 11:06

Paweł Leszczyński napisał(a): :shock: Robi wrażenie już teraz, co więc będzie po malowaniu... :mrgreen:

Naturalna rekcja przy warsztacie Piotra.
Masz rację Pawle, strach pomyśleć, co będzie dalej...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: T-55

Postprzez ewpiga » czwartek, 1 listopada 2007, 20:48

Dalej będzie wciśnięte takie żelastwo> bo to diorama ma być. Fotkę znalazłem na googlach, nijak nie mogę odpowiedzieć jaki to model, i co to za blachy sterczące do góry więc budowa to totalna prowizorka. Pewne jest, że to Irak. Malowaniem to się delektuję jak na razie to cienie prysnąłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Yantom » czwartek, 1 listopada 2007, 21:57

Revelka, z czego zrobiłeś to pogięte "coś"? T 55 zaczyna się ładnie "czerwienić". Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: T-55

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 1 listopada 2007, 21:57

Zapowiada się super. Te wrak ciezarówki nawet bardzo podobny do tego ze zdjęcia.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-55

Postprzez ewpiga » czwartek, 1 listopada 2007, 23:10

Yantom napisał(a):Revelka, z czego zrobiłeś to pogięte "coś"? ...

Z jednej armatki flak 88, gun traktora, Horch 1a, trzech moździerzy amerykańskiej piechoty, kilku dalmierzy, jednego peryskopu, trapu od germańskiej ośmiotonówki, wydechu rosyjskiego Zisa i silnika Jaguara XK SS (60-lata) oraz dwóch puszek po złocistym napoju wyszedł mi zaledwie jeden wrak, i to jeszcze nie skończony.
Radek Pituch napisał(a):...wrak ciezarówki nawet bardzo podobny do tego ze zdjęcia.

Zdjęcie tylko w jednym rzucie i mało czytelne. Trzeba było się domyślić, co przedstawiają kolejne fragmenty wraku. Jak złożyłem identycznie jak na fotce to nie prezentował się ciekawie dodałem od siebie drzwiczki, obłą pokrywę silnika i kilka innych szczątków.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Te-ofil » piątek, 2 listopada 2007, 12:28

Witam. Mam pytanie, gdzie trafiony został wóz? Możesz pokazać zdjęcie?
Te-ofil
 

Re: T-55

Postprzez Przemysław Szymczyk » piątek, 2 listopada 2007, 13:34

ewpiga napisał(a):Z jednej armatki flak 88, gun traktora, Horch 1a, trzech moździerzy amerykańskiej piechoty, kilku dalmierzy, jednego peryskopu, trapu od germańskiej ośmiotonówki, wydechu rosyjskiego Zisa i silnika Jaguara XK SS (60-lata) oraz dwóch puszek po złocistym napoju wyszedł mi zaledwie jeden wrak..


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Skałdników zatrzęsienie, i efekt znakomity póki co
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: T-55

Postprzez ewpiga » piątek, 2 listopada 2007, 22:11

Te-ofil napisał(a):Witam. Mam pytanie, gdzie trafiony został wóz? Możesz pokazać zdjęcie?

Fotografii nie pokażę bo nigdzie jeszcze nie został trafiony samej dziury po "kulce" chyba nie będzie. Lej po pocisku mam wykonany w nim wrak ciężarówki powiedzmy, że była to cysterna tank zapalił się od wraku tego pojazdu.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Yantom » sobota, 3 listopada 2007, 00:53

Z jednej armatki flak 88, gun traktora, Horch 1a, trzech moździerzy amerykańskiej piechoty, kilku dalmierzy, jednego peryskopu, trapu od germańskiej ośmiotonówki, wydechu rosyjskiego Zisa i silnika Jaguara XK SS (60-lata) oraz dwóch puszek po złocistym napoju wyszedł mi zaledwie jeden wrak..


Niezły koktajl, skąd ci irakijczycy to wszystko wzieli na pustyni ;-)). A tak poważnie choć znam Twoje DZIEŁA od lat, to za każdym razem mnie zadziwiasz następnym. Ale nie przestawaj...
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: T-55

Postprzez Sherman » sobota, 3 listopada 2007, 01:29

A ja mam takie oto pytanie - czym wykonana jest złuszczona farba na pancerzu? Bardzo mnie ciekawi czym zrobiłeś te "paprochy".

Pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: T-55

Postprzez ewpiga » wtorek, 6 listopada 2007, 00:13

Sherman napisał(a):A ja mam takie oto pytanie - czym wykonana jest złuszczona farba na pancerzu? Bardzo mnie ciekawi czym zrobiłeś te "paprochy".
Pozdrawiam


Złuszczona farba to nic innego jak przyklejony do pancerza papier chusteczki higienicznej. Po wyschnięciu kleju> zdarłem papier nożykiem. Oderwana celuloza pozostawia sterczące "mechate włoski" te możesz "ułożyć" pryskając na nie lakierem do włosów resztę załatwi finalne malowanie modelu. Tak prezentuje się pancerz po pierwszym malowaniu >już z pędzelka. Kolejne to już sama kosmetyka i pudrowanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-55

Postprzez Przemysław Szymczyk » wtorek, 6 listopada 2007, 01:23

ufffff :shock: :shock: :shock: :shock:

RE - WE - LA - CJA
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: T-55

Postprzez Sherman » wtorek, 6 listopada 2007, 02:57

Ewpiga, pomysł z farbą jest genialny w swej prostocie. Bardzo dziękuje za radę. Ciekawe czy w 72jce ujdzie :P

A sam model... wygląda fantastycznie. Masz dopracowany warsztat, ale bez "daru od Boga" samo by nie wyszło.

Podziwiam i pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron