IS-2 1/35 Zvezda

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: IS-2 1/35

Postprzez Akahoshi » czwartek, 13 marca 2008, 14:06

A może wyjaśnij wpierw do czego chcesz zastosować te substancje.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » czwartek, 13 marca 2008, 14:08

Do washu
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Akahoshi » czwartek, 13 marca 2008, 14:10

Zastosuj white spirit (kupisz go praktyczne w każdym sklepie dla plastyków). Jest pochodną benzyny lakowej, ale ma lepsze właściwości. Min. jest mniej tłusta i jest o wiele mniej sucha niż lakowa.
Zrobiłeś już podkład z błyszczącej pod wash'a?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » czwartek, 13 marca 2008, 14:14

Czytałem już trochę o tym, ale wielkie dzięki ci za tą radę, tylko że u mnie w mieście nie ma sklepu dla plastyków, więc może jednak spróbuje tą benzyną lakową
Ostatnio edytowano czwartek, 13 marca 2008, 15:00 przez scigi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Timi » czwartek, 13 marca 2008, 14:41

jak zabezpieczysz olejną sidoluxem albo bezbarwnym akrylem to benzyna go nie ruszy
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » czwartek, 13 marca 2008, 14:52

Wielkie dzięki za tą radę, a więc idę to pomalować sidoluxem. Pozdrawiam ;o)

Mały "apdejt"

Czołg jest już polakierowany. Oto efekty, oto są skutki, kto w pysze wielki teraz malutki... Sorry zaszalałem.
Oto Fotki:

Obrazek
Obrazek

Stoi on na dioramie na której będzie jego stałe miejsce (ona jest nie dokończona jakby co)
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 14 marca 2008, 13:06

Heh... jak dla mnie, to ta podstawka jest za mała, bo model wygląda jakby z niej spadał;)
Masz gdzieś w pobliżu sklep z kolejkami? Rozejrzyj się za grysem, może sztyczną trawą, ewentualnie maty imitujące trawę... To wieeele zmieni w wyglądzie dioramki, a co za tym idzie sam model zyska na wyglądzie....
Krzysztofoslaw
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez kazio » piątek, 14 marca 2008, 14:30

Czym lakierowałeś model, że się tak błyszczy? Co do podstawki - ma ciekawy, nietypowy kształt, model z niej "wystający" wcale nie będzie wyglądał źle, to na czym stoi ma być w zamyśle tylko delikatnym uzupełnienim całości, widz wszakże większą uwagę będzie przykuwał do samego modelu, a nie tylko tego, na czym on stoi. Na fotkach widać na drugim planie taki podstawek z prętem na środku - czy to, co na nim leży jest plandeką, czy tylko mi się wydaje? Takiemu kolosowi przydałyby się jakieś bambetle na płycie nadsilnikowej tudzież na błotnikach, coby nie wyglądał "goło".
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: IS-2 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 14 marca 2008, 15:14

One zazwyczaj i tak jeździły gołe...
Krzysztofoslaw
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez Tomek Zieliński » piątek, 14 marca 2008, 15:35

kazio napisał(a):...Co do podstawki - ma ciekawy, nietypowy kształt, ...

Zgadzam się, nietypowy, byle jaki, niechlujny.
kazio napisał(a):....Model z niej "wystający" wcale nie będzie wyglądał źle, to na czym stoi ma być w zamyśle tylko delikatnym uzupełnieniem całości...

Też sie zgadzam, bo nie źle a fatalnie i bez sensu. Jak takie coś postawić na półce i ile ta rewelacja waży :?:
kazio napisał(a):...widz wszakże większą uwagę będzie przykuwał do samego modelu, a nie tylko tego, na czym on stoi.

Masz rację, modele powinno sie ustawiać na gipsowym, szkoda, że nie krowim, placku oblepionym plasteliną.
:mrgreen:
Tomek Zieliński
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » piątek, 14 marca 2008, 16:53

Dzięki :mrgreen:
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez ewpiga » piątek, 14 marca 2008, 19:33

Panowie nie „zgaście” zaraz młodego człowieka ta krytyka powinna mieć nieco inną specyfikę. Sugerowanie, że podstawka powinna być w formie placka krowiego jest w złym tonie. Widziałem ja mniejsze podstawki gdzie czołg wisiał prawie na niej, a też nie wiem czy są jakieś typowe pod model dany jak do średnicy kuchennych szklanek ? Poczekajmy jak warsztat się skończy wtenczas podpowiemy gdzie błędy postawił. Teraz bardziej tu potrzeba ukierunkować młodego jak ma dalej ten model budować i z kolejnymi pracami swój warsztat w technice poprawiać
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: IS-2 1/35

Postprzez Akahoshi » piątek, 14 marca 2008, 19:37

Michale, wydaje mi się, że najpierw powinieneś się skupić na samym ISie. A dokładniej mówiąc na jego wykończeniu. Sam zresztą napisałeś na wstępie, że jest to Twój pierwszy militarny projekt.
Zrób tego ISa od początku, do końca (i może jeszcze kilka innych modeli), naucz się nakładać efekty eksploatacji pojazdu i dopiero wtedy zacznij "bawić się" w dioramy.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 14 marca 2008, 21:15

A ja sądze, że całkiem niezle mu idzie, śladów po pędzlu nie zanotowalem i myślę, że model przy odrobinie pracy może bardzo ładnie wyglądać. Skoro malujesz humbrolami to ja polecam Ci benzynę do zapalniczek(do washa). Napewno nie pogryzie Ci się z rozcieńczalnikiem, którego użyłes do humbrola.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » piątek, 14 marca 2008, 21:35

Ja to już polakierowałem sidoluxem więc nie powinno się pogryźć, pozdrawiam i dziękuję za podniesienie na duchu ;o), i postaram się skończyć ten model z jak najlepszym rezultatem, a dopiero później zabiorę się za dioramę.
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości