IS-2 1/35 Zvezda

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: IS-2 1/35

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 14 marca 2008, 22:07

scigi napisał(a):Ja to już polakierowałem sidoluxem więc nie powinno się pogryźć, pozdrawiam i dziękuję za podniesienie na duchu ;o), i postaram się skończyć ten model z jak najlepszym rezultatem, a dopiero później zabiorę się za dioramę.

To Cię zdziwie. Ja na początku zawsze miałem problemy z tym, że mimo położonego sido farba gryzła mi się z washem :/ Jak dla mnie podstawą jest nie używać specjalnie agresywnych rozcieńczalnikow. Teraz farby rozcieńczam wamodem, a wash robie benzyną i wszystko jest ok.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 15 marca 2008, 13:30

Witajcie. Wczoraj zabrałem się za wash'a i brudzenie. I stało się coś strasznego... nie dość ze poodpadało kilka uchwytów (to zawsze można ponownie przykleić) to na dodatek... powinniście to wychwycić bez problemów :oops: . Nie wiem co dalej, mam teraz dwie opcje, albo zostawić tak jak jest, albo wrzucić to do kreta. Oj słabo dzisiaj spałem, oj słabo :( .

Adam Obrębski napisał(a):
scigi napisał(a):Ja to już polakierowałem sidoluxem więc nie powinno się pogryźć, pozdrawiam i dziękuję za podniesienie na duchu ;o), i postaram się skończyć ten model z jak najlepszym rezultatem, a dopiero później zabiorę się za dioramę.

To Cię zdziwie. Ja na początku zawsze miałem problemy z tym, że mimo położonego sido farba gryzła mi się z washem :/ Jak dla mnie podstawą jest nie używać specjalnie agresywnych rozcieńczalnikow. Teraz farby rozcieńczam wamodem, a wash robie benzyną i wszystko jest ok.


Trochę za puźno to przeczytałem ( użyłem rozpuszczalnika lakowego :? )

Foty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. Jakby co to karabin jest wyjęty, do washowania metalizerem ;o)

PS2. Wiem też że czołgi tak nie rdzewieją, ale mój to Jozin z Bazin i chciałem żeby tak wyglądał :P
Ostatnio edytowano sobota, 15 marca 2008, 17:18 przez scigi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Mikołaj Wawer » sobota, 15 marca 2008, 13:58

łoł , wyglada jak by stał na dworze z rok czasu i nikt go nie odpalał . Wash myśle je na poczatek OK jednak zbyt monotonny i jednolity , troche urozmaicenia by sie przydało np. na błotnikach ;o)
Mikołaj Wawer
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 15 marca 2008, 14:02

Ale nic nie zauważyłeś że się gdzieniegdzie farba złuszczyła? Bo mnie to troszkę boli ze taki ładny kolor miałbym zmyć, bo już mi się skończył i nie miał bym czym go znowu pomalować, po kretowaniu. A małe poprawki w brudzeniu będą jeszcze po doklejeniu detali ;o) .
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Timi » sobota, 15 marca 2008, 14:05

proszę postaraj się o odrobinę lepsze fotki
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 15 marca 2008, 14:19

Timi napisał(a):proszę postaraj się o odrobinę lepsze fotki


Spróbowałem jeszcze zrobić zdjęcie z fleszem. Jeżeli ta fotografia jest w za słabej jakości no to ja już na to nic nie poradzę, ponieważ jest to szczyt możliwości tego sprzętu, a lepszego nie posiadam. Flesz także rozjaśnia cały pigment, w rzeczywistości jest on wiele ciemniejszy.

Fotografia:

Obrazek
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Balu » sobota, 15 marca 2008, 14:24

scigi napisał(a):

Trochę za późno to przeczytałem ( użyłem rozpuszczalnika lakowego :? )

Ja tam robiłem z benzyny i nic się nie działo. Wg mnie problem leży w niedokładnym pomalowaniu sido, jak nie jesteś pewien to możesz zawsze 2 warstwę dla pewności pomalować. Ogólnie to dalej nie widzę złuszczonej farby, bo to brudzenie zasłania i fotki jakieś takie dziwne. Może fotografem nie jestem, ale myślę, że dobre światło i ustawienie ostrości na miejsca które chcesz pokazać było by dobrym rozwiązaniem.
Balu
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 15 marca 2008, 14:38

Na tym widać dokładnie :roll:

Obrazek
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez kazio » sobota, 15 marca 2008, 16:40

Na tym widać dokładnie


Tak... widać dokładnie, ale ślady pędzla albo paprochy, które znajadują się w farbie (mnie to wygląda jak włoski z pędzla).
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: IS-2 1/35

Postprzez Timi » sobota, 15 marca 2008, 17:16

włosów nie widzę, ale jak dla mnie za mocny ten "łoś"
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: IS-2 1/35

Postprzez siara1939 » sobota, 15 marca 2008, 17:25

Podobne, tylko ze niemieckie ostatnio wyciagali z ziemi w Bulgarii. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: IS-2 1/35

Postprzez Bathin » sobota, 15 marca 2008, 18:30

Omg, ten model gdzieś Ci wpadł :?
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: IS-2 1/35

Postprzez Don Kisiel » sobota, 15 marca 2008, 19:47

Faktycznie, widać ślady łuszczenia. To samo miałem za każdym razem gdy używałem benzyny lakowej jako rozcieńczalnika do łosza. Więc proponuję zaopatrzyć się w white spirit (np. dulux do dostania w castoramie albo lerła merlę :P ). Co do modelu, to wygląda przez te pigmenty jakby leżał w bagnie przez 50 lat. Proponuję żebyś lepiej poćwiczył robienie "czystych" modeli (tj. lekki łosz, suchy pędzel), a dopiero kiedy nabierzesz wprawy zabrał się za brudzenie.

Pozd.
Don Kisiel
 

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 15 marca 2008, 20:28

Bathin napisał(a):Omg, ten model gdzieś Ci wpadł :?


Nie wpadł mi nigdzie, tylko tak miało być (wiem że czołgi tak nie rdzewieją ;o) ) (ogólny zamysł to coś podobnego do: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=2202) ale że moje doświadczenie w tym temacie jest równe zeru więc wygląda jak wygląda.

Dobra, z tym dam już sobie spokój, ale następny zrobię czysty ale z wash'em.

PS. Nie do końca dam sobie spokój, tylko że chodzi mi oto ze to co na nim jest to już zostanie, tylko jeszcze co nieco dodam :twisted:
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Mierzu » sobota, 15 marca 2008, 22:54

Teraz to możesz go chyba tylko zrobić jako porzucony w....bagnach :lol:
Po co bawisz się w sido? Jak malujesz pędzlami to trzeba było go malować akrylami, następnie zrobić wash z farb olejnych dla plastyków, nastepnei pokryć go matowym lakierem bezbarwnym i zrobić przecierkę "suchym pędzlem".
Przyszedł mi pomysł, że możesz go umieścić na jakiejś diorce z innym pojazdem, a ten JS będzie stał jako porzucony, ale przy takim washu to będzie ciężko go wyprowadzić na kolor zielony ( przynajmniej prześwitujący) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości