7 TP modernizacja "politycal fiction" Grafika

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 12 lutego 2009, 22:16

To sreberko na lufie chyba jest zbędne.
Kiedyś się zasugerowałem takimi modelami i spieprzyłem sobie lufę w czołgu.
Chyba nie jest możliwe żeby tam się starła farba. W każdym razie nie widziałem tego na fotkach historycznych.

P.S. Czołg znowu utył... czym ty go pasiesz? Czekoladą?
... a girki (układ jezdny) nieproporcjonalnie słabiutki... :)

A!!! Przydałby się jeszcze zimerit!!! ... i ... i ... i ... shutzeny!!! ... i ... i ... i ... pazerfaust chociaż jeden.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Reklama

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » czwartek, 12 lutego 2009, 22:44

Pasę go sianem i owsem. Bo to polski czołg!!!!!!
Pozdrawiam :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez siara1939 » czwartek, 12 lutego 2009, 23:22

Ten wlaz kierowcy powinienes poprawic- nie wyglada za dobrze. Dlaczego wiezy nie zaokraglisz z przodu, powinno to spowodowac odkrycie wlazu. W sumie jak zaokraglisz wieze, to juz calkiem bedzie wygladal jak "Tommy Cooker".
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 13 lutego 2009, 13:11

Dobry pomysł z tym falochronem, przynajmniej pociski nie będą rykoszetować od pancerza i ranić postronnych widzów. Czy raczej ten falochron ma stanowić ochronę przed falą w wojsku?
Widzę że całość zmierza do pantherthurma, panterę (dla ubogich) już przypomina a rachityczne zawieszenie połamie się jak tylko czołg stanie na własnych kołach.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » piątek, 13 lutego 2009, 14:04

1. Siara, generalnie masz racje. Czołg jest w fazie projektu :-))). Ale: z jednej strony wiadomo ,że połowa pocisków trafia w przód wieży.Zatem trzeba ją dobrze opancerzyć, co wysuwa ją do przodu zabierając przestrzeń na właz. Po drugie przesuwając wieże do tyło zmniejszamy przedział silnikowy. A na to nie możemy sobie pozwolić (na razie :-)).
2. Falochron w tej formie to faktycznie kiepski pomysł , i w następnej "odsłonie" prawie ich nie badzie. A dla wiadomość powiem tylko, że wykonany był z cienkiej blachy, która w znaczący sposób nie utrudniała by rykoszetowania. A co do podwozia, to można je zmienić :-)). A ten Czołg to tylko modyfikacja Vickersa E :-))).
Taka zabawa w projektowanie czołgu z dużymi ograniczeniami :-)).
Jeszcze w sprawie falochronu. Moja praktyka rowerowa uczy, ze pokonując małe rzeczki należy wjeżdżać do nich szybko.(speed is life :-)). a wtedy, biorąc pod uwagę że do rzeczki wjeżdża się raczej nosem do dołu, czołg zbiera na siebie cały syf wody i mułu, po poprzednich czołgach. Ro wszystko wlewa się do środka, i w konsekwencji powoduje.........tak faktycznie wystarczy zamknąć właz :-)))) No to falochronowi mówimy pa. :-))))))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » piątek, 13 lutego 2009, 20:33

Wywaliłem elementy chroniące przed falą :-)). No nie wszystkie, zostawiłem te które nie wpływają na rykoszetowanie pocisków.
Dorobiłem poza tym reflektory, i prymitywny mechanizm "długich świateł " :-)) W mojej koncepcji główne przemieszczenia wojsk pancernych i zmotoryzowanych odbywały by się w nocy :-)).
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Lucas HS » sobota, 14 lutego 2009, 00:55

Świetna robota Stary! Gratuluję zapału i umiejętności.
Jego ekscelencja, Lucas HS jest pod wrażeniem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » sobota, 14 lutego 2009, 22:11

Obsesyjnie staram się zapewnić "moim" kolumnom zmotoryzowanym dobrą obronę przeciwlotniczą. Doszedłem do wniosku, że na każdy czołgu powinien się znajdować wkm, lub działko 20mm.Wymyśliłem taki patent, że można by przełączać sterowanie obrotem wieży czołgu w uchwytach wkm'u. Oczywiście, celowniczy włączał by tą możliwość, tylko w czasie ataku z powietrza. Dawało by to możliwość, szybkiego obrotu wieży, co z jednej strony ustawia wieżę przodem do kierunku ataku, a z drugiej nie powoduje konieczności biegania celując dookoła wieży. Samolot przymierzając się do ataku na kolumnę na ogół przez ładnych kilka sekund leci w płaskim nurkowaniu, i w tej fazie powinien być ostrzelany. Jak już pisałem wcześniej kolumna atakowana stawała by w miejscu, żeby łatwiej było celować.
Zrobiłem przymiarkę na brudno:
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lutego 2009, 11:29 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Salva » niedziela, 15 lutego 2009, 01:51

Witam,

Także gratuluję zapału, chociaż efekt niekoniecznie mi się podoba. Powstaje jakaś dziwna hybryda która nie ma już NIC wspólnego z tym co ogólnikowo nazywamy polską myślą techniczną. Myślałem, że projekt będzie polegał na wprowadzeniu 3-4 innowacji do 7TP a tutaj natłok dziwnych ulepszeń jest już jak dla mnie nie do ogarnięcia. Ale nie o moje zadowolenie tutaj chodzi tylko o Twoją zabawę.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 lutego 2009, 01:51

Teraz to juz przegiales. :roll:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 15 lutego 2009, 11:35

Musicie mi wybaczyć, że mnie fantazja ponosi.
Wszystko to przez program "Eksperyment Nowy Wiśnicz". Mam już narysowany projekt działa pancernego na tym samym podwoziu, w oparciu o armatę przeciwlotnicza 75mm, pojazdu przeciwlotniczego 2x20 mm ( odmiana pomysłu Jendrassa :-)). I uniwersalnego transportera opancerzonego :-)).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » piątek, 20 lutego 2009, 02:09

Zamontowałem "ogródek zimowy" na czołgu. Jest jeszcze niedopracowany, ale wydaje mi się ,że nareszcie zapewniłem realną obronę przeciwlotniczą "moim" kolumnom zmotoryzowanym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » sobota, 21 lutego 2009, 17:35

Przeglądając książki, natknąłem się na zdjęcie prototypowego działa pancernego Pz. Inż. 160. To co mnie w nim najbardziej zaciekawiła, to koła jezdne w układzie bardzo podobnym jak w czeskich czołgach typ 38, czyli taki sam system jak w Hetzerach. Koło napędowe, było identyczne jak w 7 TP. Oczywiście z miejsca "kupiłem to rozwiązanie do "moich" pojazdów :-))
Obrazek
To taki obrazek, na gorąco :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » sobota, 21 lutego 2009, 20:11

Nowe podwozie :-)). Koła zawieszone niezależnie. Ugięcie 20 cm.
Obrazek
Obrazek
Postanowiłem zamontować właz ewakuacyjny pod gąsienicą. To chyba jedyne miejsce, w którym dało sie właz taki zrobić. Dlatego konieczność podtrzymania gąsek płozami. O załogę trzeba dbać :-))
Dodam że przód to nie Panthera, tylko Pz.Inż. 160 (prototyp polskiego działa pancernego.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 22 lutego 2009, 12:46 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » niedziela, 22 lutego 2009, 03:48

Kolejne modyfikacje. Pod "ogródkiem zimowym"- czyli platformą strzelca Przeciw-lotniczego umieściłem "juki" .Czyli skrzyneczki na pierdoły. Przynajmniej nie będą się walały.:-))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości