SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » środa, 17 lutego 2010, 19:29

Może i obicia nie są do końca realistyczne ale taki styl mi się podoba, jakoś żywiej to wszystko wygląda.
Paweł Leszczyński napisał(a):Światła (tył, kierunkowskazy) zestawowe , czy sam robiłeś?

Tylko malowane, najpierw humbrol 11 a potem farba transparentna czerwona (humbrol) lub pomarańczowa (pactra).
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Reklama

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Enigma » czwartek, 18 lutego 2010, 00:54

Slash napisał(a):
Pan_Cerny napisał(a):Takie obicia jak u Ciebie to tylko w nocnych koszmarach sierżantów mogłyby wystąpić. Na prawdziwych pojazdach nigdy.


Oj dokładnie tak.... Każda rysa koszmar nie pojęty
http://www.youtube.com/watch?v=pz_p3b7hpco

Jak widać nie tylko wtedy, ale i dziś, modelarze za nic mają sobie starania "Andzejka".
:mrgreen:


Genialny ten film! Dialogi, że Pasikowski by się nie powstydził. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » czwartek, 18 lutego 2010, 16:59

Na razie ze SKOTem koniec, resztę brudzenia zrobię jak już ulepię dioramę, teraz zajmę się innymi elementami dioramy... Albo czymś zupełnie innym, bo na razie mnie trochę zmęczył ten projekt.
Taka "galeria w trakcie"

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

A co do tych odprysków to jakoś na żywo tak jaskrawe nie są, jakby mój aparat to traktował jak coś świecącego...
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez subgrafik » czwartek, 18 lutego 2010, 19:19

Oponki podpiluj zanim na asfalt postawisz :)
podoba mi sie poza tym calkiem .

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Pan_Cerny » czwartek, 18 lutego 2010, 20:22

Mimo że jest zardzewiały i obdrapany jak niemiecki czołg na drugi dzień po wyjeździe z fabryki to i tak mi się podoba. Ciekaw jestem wyniku końcowego.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Michal » czwartek, 18 lutego 2010, 20:27

Kawał dobrej roboty. Jedyne co psuje efekt to numer rejestracyjny na tylnych drzwiach - nierówny coś wyszedł. Nie lepiej było sklecić z pojedynczych liter i cyfr? Można takie kalki kupić przecież.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Slash » czwartek, 18 lutego 2010, 21:05

Ja tym czasem spytam o co jeszcze innego. Stroju wyjaw, gdzie nabyłeś taka sklekjo-balsę, jak ta używa to budowy podstawy. ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » czwartek, 18 lutego 2010, 21:11

Uwaga wyjawiam:
Kupiłem w Hasshobby przy Pawiaku, 9zł za metrową deskę, można też kupić na ul. Bitwy Warszawskiej, tam jest chyba taniej.

Co do numeru to cierpię przez moje skąpstwo... Bo w moich zasobach takich rozmiarów nie miałem, no i ten szablon mi się rozciągnął przy naklejaniu na model... Bywa, będę się starał prezentować go z bardziej reprezentacyjnych stron.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Enigma » piątek, 19 lutego 2010, 00:02

Stroju,
Skota zrobiłeś tak prawdziwego, że mi się dzieciństwo przypominało i Skoty w lesie pod Zielonką w grudniu 81'.
Będziesz go jakimś brudnym śniegiem mazał?
A co z Fiatem?
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » piątek, 19 lutego 2010, 13:40

Oczywiście będzie trochę "błota pośniegowego" i innych brudów na podwoziu, na razie nie mam pomysły jak takie wykonać, poprzeglądam jakieś zimowe warsztaty, może coś znajdę.
Myślę czy nie dać trochę świeżego śniegu na górę, bo widziałem na zdjęciach zaśnieżone, ale boję się czy to nie zakryję dotychczasowych efektów...
A co do fiata to nic tam się nie ruszyło, na razie robię sobie odpoczynek to pracę trochę zwolnią.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez kapral » niedziela, 21 lutego 2010, 12:03

Witam. Pozwolę sobie kilka uwag odnośnie Twojej pracy. Po pierwsze, o ile boczne rejestracje mogą ujść w tłoku, to tylna absolutnie. Nie może być każda cyfra i litera innej wielkości i pod innym kątem. Po drugie, nie wiem jak gdzie indziej, ale w okręgu warszawskim Skoty były malowane co roku. Nigdy w czasie 2-letniego kontaktu ze Skotem nie spotkałem tak obitego pojazdu. Po trzecie, znowu mamy do czynienia z "dekorowaniem" pojazdu wszystkim co fabryka dała. Nigdy się tego całego "badziewia" na Skocie nie woziło. Owszem była piła zamontowana (pokryta grubą warstwą smaru) z prawej strony gruba lina i jedna łopata wewnątrz. I tyle. Podoba mi się właściwy kąt pochylenia kół. Jeżeli zatem chcesz postawić na realizm to pomyśl nad tym co napisałem. Natomiast jeżeli to czysta "licentia poetica" niechaj zostanie jak jest. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez skala72 » sobota, 8 maja 2010, 10:35

Pomysł rewelacja, chyba pierwszy raz tematyka "SW" w modelarstwie. Zgadzam się z przedmówcą, nie widziałem tak "obitych" wozów bojowych, transporterów czy też czołgów jak ten który ty prezentujesz i osprzęt, raczej ich w tej ilości nie widziałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

------------------------

Obrazek

Obrazek

Foto: pantadeusz10

------------------------
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » sobota, 8 maja 2010, 15:48

Ooo, odgrzebałeś mój temat.
Co do obić to taki mam styl, taki goły bez nich nudno się prezentował. Widać to u mnie nie uleczalne, to samo z cieniowaniem.
A jeśli ktoś zaniepokojony 'zdechnięciem' projektu, to na pewno skończę do października na Lublin, ale nie wcześniej...
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez skala72 » niedziela, 9 maja 2010, 02:48

Eeeee, no bez takich wielkanocnych. Jak to na październik ?? Co do obić itp., to przecież były lekko umazane, ale bez przesady i w śniegu, przecież ziąb był jak diabli.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: SKOT 2A, Grudzień 1981. (ARMO, 1:35)

Postprzez Stroju » piątek, 9 lipca 2010, 18:49

Nie ma to jak zmartwychwstanie od czasu do czasu dla podtrzymania wiary, a i odległy Październik z konkursami ostatnio przestał być tak odległy postanowiłem ruszyć stare projekty by się wyrobić. Coś mnie dziś tknęło i dokończyłem rozwiercanie ram okiennych w dużym fiacie i wstawiłem tam nowe szybki, zajęcie nudne i skutecznie mnie zniechęcało przez ostatnie pół roku... Z jednej strony wyszło lepiej z drugiej gorzej, oczywiście los jest złośliwy - wyszło gorzej od strony którą miał być obrócony do oglądających... ale cóż w końcu to zima, zamaskuje się te białe naloty jakimś zaszronieniem czy błotem, zrobiłem też washa.

Obrazek
Obrazek

Dla przypomnienia, tak wyglądały okna przed moją interwencją:

Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron