7 TP modernizacja "politycal fiction" Grafika

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » wtorek, 24 lutego 2009, 00:24

Dalsze prace nad zapewnieniem maksymalnej obrony p-lot "moich" kolumn zmotoryzowanych.
Tym razem jest to działka 20mm Oerlikon zamontowane w sposób podobny do okrętowego.
Żeby umożliwić realnie strzelanie pod dużym kątem, należało umieścić oś obrotu pionowego jak najbliżej ramion strzelca. To z kolei powoduje, że działko jest źle wyważone. Dlatego dodałem pancerną osłonę strzelca, która jest przeciwwagą działka. Dając jednocześnie "psychiczną" ochronę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dodam jeszcze składane "krzesełko", żeby strzelec był zawsze na miejscu. Pewnie nie będzie szczęśliwy, ale wojsko to wojsko :-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Mariusz 72 » wtorek, 24 lutego 2009, 12:01

Alien vs predator?
Masz ducha kolego :)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez CzarekB » wtorek, 24 lutego 2009, 14:01

Czolem.
Obserwuje to wszystko od poczatku, w koncu i ja cos napisze.
Swietny temat, kapitalny pomysl a i super wykonanie, masz talent, tylko pogratulowac.

Osobiscie nie podoba mi sie uklad wydechowy ( bardzo delikatny jak na czolg ) i cale to uzbrojenie PLOT. No ale to kwestia gustu, mnie sie nie podoba, komus innemu sie podoba, Twoj projekt, Twoja decyzja.. Tak trzymac.

Obserwuje nadal, to jest jeden z ciekawszych watkow na calym forum.
Czarek.

P.S.
Czy to rysujesz mozna "przetlumaczyc" na solids albo parasolids ?
C.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » wtorek, 24 lutego 2009, 14:49

24 LUTY !!! Po prostu jakiś szczęśliwy dzień :-))16 lat temu poznałem żonę :-)).
Dzięki chłopaki za komentarze.Dodały mi ducha !!
Dorzucam fotkę pokazującą działko p-lot.
Obrazek
Wyczytałem,że Polacy produkowali dobre działko 20mm wz.38. ale nigdzie nie znalazłem porządnych rysunków. Więc zastosowałem Oerlikona. Masa takiego zestawu (działko = magazynek, + przeciwwaga, to jakieś 100-150 kg. dlatego istotnym ulepszeniem, jest dodanie hamulca
typu (rowerowego). Chodzi o to, by móc wyhamować w odpowiednim momencie ruch obrotowy w płaszczyźnie poziomej.
Samolot to największy wróg kolumn zmotoryzowanych. Dlatego upieram się, przy konieczności zapewnienia realnej obrony p-lot.
Stworzony dla celów biegania wkoło wieży z działkiem nawis, zagospodarowałem, montując pod nim skrzynki, i myślę,że to chyba dobry pomysł.
Pozdrawiam

Edit 1:
CzarekB napisał(a):Czolem.


Osobiście nie podoba mi się układ wydechowy ( bardzo delikatny jak na czolg )

Zgadzam się
klapy do przedziału silnikowego, tez są zbyt delikatne.
Przerobie to.
I dzięki za uwagi merytoryczne.
Pozdrawiam

Edit 2:
Biodra!!!!!!!
Biodra są najważniejsze. Każdy kto ćwiczył jakieś sztuki walki wie, że biodra są najważniejsze. Działko trzeba "przypiąć" do bioder. Nie do ramion !!!!
Taka modyfikacja znacznie zwiększy szybkość naprowadzania działka na cel.
Idę zmieniać :-))(Idę to złe określenie, bo przecież nigdzie nie idę, tylko przełączam okna :-))
Pozdrawiam

Sorki, będę łączył posty :-))
Strzelec musi mieć na sobie uprząż podobną do wspinaczkowej. Takie sztywne "gatki", z metalowym( ładnie obitym skóra i czymś miękkim) pasem biodrowym.
Będzie musiał w tych "gatkach" chodzić, ale nie jest to nic strasznego. I tymi "gatkami" będzie się wpinał do działka.
CDN
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » wtorek, 24 lutego 2009, 22:30

spiton napisał(a):Musicie mi wybaczyć, że mnie fantazja ponosi.
Wszystko to przez program "Eksperyment Nowy Wiśnicz".

Powiem tak.
Kompletny "Eksperymwent Nowy Wiśnicz" dostałem od braci Dudziaków długo zanim pojawił się na youtube, podobnie jak dostałem od nich kilka innych rzeczy, np. rzuty TKS-D :)
Film, choć nieco "nagięty", trzyma się mocno realiów i wiernie pokazuje polski sprzęt oraz działania 10 BKZmot. No dobra poza Vickersami, które pociskami urywają wieże Pz I czy Pz II :) Generalnie przegięć nie ma za wiele. Czołgi jeżdżą, strzelają, facet chodzi, opowiada - miło sympatycznie, z wyczuciem.
Nie ma tam słowa natomiast o wersjach rozwojowych 7TP, o którym jest też w zasadzie tylko migaweczka. To co robisz jest hmm ciekawe, ale jak już ktoś powiedział, dopisywanie do tego 7TP i rzekome "bazowanie" na tym wozie mija się z celem.
Powiem szczerze, że większe wrażenie zrobił byś na mnie, generując zwykłego jednowieżowca 7TP z możliwie jak najlepszym odwzorowaniem wnętrza. To co tu widać w tej chwili to "lanie w banie" na zasadzie "a może tu zmienię, a tu dodam, a tu odejmę". Ten wóz nie miałby racji bytu z wielu przyczyn, widać to już na pierwszy rzut oka...

Vanitas vanitatum, et omni Vanitas
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » wtorek, 24 lutego 2009, 23:08

Zaraz odniosę się do Twoich Jendras zarzutów, a tymczasem "bezsensownego projektu" dalszy ciąg :-)):
Działko mocowane jest do bioder strzelca, dzięki czemu operowanie nim jest teraz dużo łatwiejsze. Nie wiem czy ktoś wpadł już na ten pomysł. Jeśli nie to oświadczam, że jest to ORYGINALNA POLSKA MYŚL TECHNICZNA.(ale jestem marny ;_)) . Dzięki temu rozwiązaniu można strzelać pod bardzo dużymi kątami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"podłogę" czołgu wyłożyłem czymś antypoślizgowym, ale mogłyby to być zwykłe pręty przyspawane do wierzchniej płyty.
W miedzy czasie zmieniłem wieżę, upraszczając jej geometrię. Jednocześnie przerobiłem ja w ten sposób, że os obrotu Oerlikona, i wieży to ta sama oś.
Rozwiązanie to pozwala strzelać z Oerlikona przy przekręconej o 180 ' wieży.
Obrazek
Obrazek
Strzelanie do tyłu jest bardzo ważne, bo atakując bombami najlepiej nadlecieć nad kolumnę zmotoryzowana od przodu albo tyłu. Oczywiście Ju-87 nadleci z góry, ale pozostałe samoloty atakujące bombami z płaskiego nurkowania będą miały największą szanse na trafienia jak nadlecą w osi kolumny. Dlatego ważne jest, żeby pojazdy jadące na tyle mogły szybko otworzyć skuteczny ogień.
Obrazek

Jendras ja nie chcę nikomu imponować. Moja zabawa polega na stworzeniu broni mogących przeciwstawić się zagonom pancernym Rosjan i Niemców.
Mieliśmy dowódców, którzy rozumieli ten problem. Niewielu ale mieliśmy.
A zaczęcie mojej zabawy od modyfikacji czołgu 7 TP jest o tyle logiczne, że to był udany polski czołg. I rozwój broni na ogół polega na modyfikacji zastanych rozwiązań.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » wtorek, 24 lutego 2009, 23:24

spiton napisał(a):Zaraz odniosę się do Twoich Jendras zarzutów

To nie zarzuty, to opinia.

spiton napisał(a):Jendras ja nie chcę nikomu imponować. Moja zabawa polega na stworzeniu broni mogących przeciwstawić się zagonom pancernym Rosjan i Niemców.

Wynik Twojej zabawy jest całkowicie nierealny. Jak ta lata o które mówmy to co tworzysz to całkowita fikcja, niemożliwa wtedy do zrealizowania z wielu przyczyn. Nawet najśmielsze plany nie zakładały stworzenia takiego cuda jak Twoje.

spiton napisał(a):Mieliśmy dowódców, którzy rozumieli ten problem. Niewielu ale mieliśmy.

Ale nie mieliśmy przemysłu, który poradził by sobie z produkcją Twojego czołgu, założeń jego użycia, wyszkolonych załóg, mechaników, silnika, części zamiennych, technologii, pieniędzy ...

spiton napisał(a):A zaczęcie mojej zabawy od modyfikacji czołgu 7 TP jest o tyle logiczne, że to był udany polski czołg. I rozwój broni na ogół polega na modyfikacji zastanych rozwiązań.
Pozdrawiam

Z czołgu lekkiego robisz odpowiednik polskiego mausa. Gdzie Rzym, a gdzie Krym.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » wtorek, 24 lutego 2009, 23:56

Wymiary czołgu są bardzo podobne do 7 TP. jest ze 30 cm dłuższy.
Silnik od 10 TP American la France. O mocy 210-240 KM. 110-150 l/km (spalanie).
Podwozie podobne do czeskich czołgów, które w przypadku Hetzera uniosło 25 ton.
"mój czołg to tylko jakieś 17 ton :-)). Co daje mu całkiem niezłą manewrowość.
Nie ma tu jakiś kosmicznych technologii.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez siara1939 » środa, 25 lutego 2009, 00:03

spiton napisał(a): 110-150 l/km (spalanie).

:shock:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez Jendrass » środa, 25 lutego 2009, 00:21

spiton napisał(a):Podwozie podobne do czeskich czołgów, które w przypadku Hetzera uniosło 25 ton.

Ale żeś dał :) Hetzer ważył ok 15 -16 ton, nigdy 25 :) heheheheh
Dla porównania Stuart miał niecałe 15t i 250 konny silnik.
spiton napisał(a):Silnik od 10 TP American la France. O mocy 210-240 KM. 110-150 l/km (spalanie).

To spalanie to wziąłeś chyba faktycznie z danych o 10TP a to inny wóz całkowicie i inne obicążenia oraz przekładnia itp hehehehehhhehehehehe :mrgreen:

A pancerz jaki gruby ? jaka huta w Polsce by go robiła ? jarzmo, spawany pancerz i masa innych rzeczy które tak swobodnie stosujesz w swoim modelu w 1939 jak i pewnie w 1941 roku była by dość rewolucyjnym osiągnięciem.
Armata 75mm w wieży? Sprawdzałeś masę działa, doliczyłeś pociski ? Dumano, że może 75 Schneidera wsadzi się do 25TP!!!
Czeskie podwozie to mogliśmy obejrzeć na zdjęciach lub co najwyżej dzięki usługom II/SG bo sami właściciele dość byli nam niechętni.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » środa, 25 lutego 2009, 00:34

Dodałem składane krzesełko, dla strzelca( dba się o człowieka :-))
Obrazek
Mam 500 l paliwa na pokładzie, wiec nawet przy spalaniu większym i tak zasięg będzie niezły.
Masy Hetzera teraz nie sprawdzę, ale później chętnie. A podwozie jest z Pz. inż 160 :-))
Pozdrawiam

Ps. No faktycznie Hetzer to 16 ton, ale mój ma mieć 17 :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez siara1939 » środa, 25 lutego 2009, 00:42

Czyli w/g tego co napisales wczesniej, przy zbiorniku 500 l , paliwa starczy na 3,5 km w terenie. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » środa, 25 lutego 2009, 01:04

Siara przejrzyj sobie dane techniczne rożnych czołgów, i nie myl się o dwa przecinki :-)))))
upsss To ja się pomyliłem o dwa przecinki :-))))))))))))
Oczywiście powinno być 110-150 l na 100km. ale to się samo przez się rozumie.
Pozdrawiam
Na dobranoc jeszcze dwa ujęcia krzesełka , na którym można usiąść, i o które można oprzeć przeciwwagę działka p-lot. W pozycji rozłożonej, i złożonej :-))
Z tyłu zamontuje podobny stołek.
Obrazek
Obrazek
Zdaje sobie sprawę, że moje rozważania nad obrona przeciwlotnicza mogą wydawać się dziwne. Ale samolot jest szybki i groźny i nie jest wcale łatwo w niego trafić.
I nie jest dobrze przechodzić wobec tego faktu obojętnie.
Pozdrawiam po raz drugi :-))
Obrazek
Pozycja relaksacyjna tylna :-)) Już wiem gdzie muszę obić czymś miękkim przeciwwagę-pancerz :-))

Ps, któryś tam. Policzyłem sobie, że masa pancerza, to jest pudła kadłuba i wieży to jakieś 8 ton. Przyjmując pancerz przodu kadłuba,przodu i boku wieży 40mm
boczny i tylny 20 mm nakładki pancerne(fartuchy boczne) 20 mm, a pozostałe płaszczyzny 10 mm. I śmiem twierdzić, że w 17 tonach się zmieszczę :-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez spiton » środa, 25 lutego 2009, 03:14

I już na na koniec "dnia" taki obrazek :
Obrazek
Wiem że szachownice są "nowoczesne" (układ kolorów). Ale na wszystkich moich "tworach" science-fiction takie stosuję.
Wiem, że na polskich czołgach nie malowano oznaczeń państwowych. Ale tego nie pochwalam :-))
Dobranoc
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 7 TP modernizacja "politycal fiction"

Postprzez CzarekB » środa, 25 lutego 2009, 03:35

"Wszystkie Ryski to rowne chlopy....." ;o)
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości