Strona 1 z 1

Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: piątek, 30 listopada 2007, 19:17
przez Erlend Janson
Witam

Pewnego dnia przeszukiwałem moje kartony ze złomem modelarskim i wpadł mi do głowy niecodzienny pomysł. Zrobić jakiś pojazd totalne S-F. Jak pomyślałem tak uczyniłem. Wykorzystałem wrak japońskiego transportera, trochę części z M 113 i inne badziewie. Efekt taki jak na zdjęciach. Muszę jeszcze trochę go dopieścić i wsadzę do galerii. Taka mała odskocznia od normalnego klejenia:)

Obrazek

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: piątek, 30 listopada 2007, 19:56
przez Przemysław Szymczyk
hehehe dobre :)

Gdzie to ma kółka z tyłu?

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: piątek, 30 listopada 2007, 21:16
przez MAG
Kółko z tyłu nawet trochę widać pod płytą boczną - coś jak w Citroenie ;)

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: sobota, 1 grudnia 2007, 11:35
przez Paweł Czarnocki
Chmmm a jak ze zgodnością planów ? Widzę pewną nieścisłość. A mianowicie brakuje na przedzie kadłuba kranika z piwem. Te wozy były masowo używane do desantu i był w nich kranik z piwem. Poza tym ten akurat wóz powinien być łamany na pół a nie mieć skręcane koła. Zobacz, że na dole płyty jest czerwona linia. To linia śniegowa. Nie można było wjeżdżać w głębszy śnieg wozem ze skrętnymi kołami a jedynie tymi z łamanym kadłubem. Z lewej strony lufy należało zamontować miotacz orzeszków a Ty założyłeś wyrzutnię landrynek. BABOL !! Ale ogólnie pomysł klawy i wykonanie porządne jak zwykle.

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: sobota, 1 grudnia 2007, 12:52
przez Timi
Ale jak patrze na zdjęcia archiwalne to widać na na nich zdemontowany kranik (podobno żołnierze nie chcieli sie desantować :P )

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: sobota, 1 grudnia 2007, 17:52
przez imek46
Nie zła wizja. A ile trawki przy tym spaliłeś żeby mieć takie wizje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: ;o) ;o) ;o) ;o)

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: sobota, 1 grudnia 2007, 17:59
przez Akahoshi
Tu nie trzeba trawy palić (zresztą, gdzie ją znajdziesz w zimie?). Wystarczy trochę przy oparach kleju modelarskiego posiedzieć ;o)

Koncepcja ciekawa. Wykonanie również. Z jakich pojazdów (chodzi mi o te większe elementy) został "sklecony"?

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: sobota, 1 grudnia 2007, 21:02
przez Erlend Janson
Bazą wyjściową do budowy mojego dziwadła było to:

http://www.ehobbies.com/tsm330.html

Fajnie że wam się podoba :) W przypływie emocji zamówiłem sobie takie cosik..

http://www.hlj.com/product/BAN945937
http://www.hlj.com/product/BAN946729

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2007, 12:23
przez Akahoshi
Ciekawe zamówienie.
Czegoś takiego jeszcze u nas nie było. Kiedy możemy spodziewać się relacji z budowy?

Re: Bardzo współczesny pojazd...w 1/35 :)

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:52
przez Erlend Janson
Hmmm relacja powiadasz? Narazie czekam na paczke ,myślę że jeszcze w tym roku to będzie. A potem się zobaczy , może odrazu ruszę z budową:)