Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Postprzez Żukow » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 20:25

Nie za duże te zwisy? Po za tym, nie licząc kilku "kanciastości" całkiem dobrze wyglądają te gąsienice.
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Postprzez Maciek » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 21:46

Prawdopodobnie za duże. :oops: I tak dałem mniej ogniwek niż instrukcja przewidziała. Nie znam ilości oryginalnej. Ponad to pomimo tej samej ilości ogniw zwisy po obu stronach są różne. Podejrzewam, że się rozsunęły podczas zaginania i naciągania na koła. :-/ Tym razem nie będę tego poprawiał. Następnym razem będę po prostu bardziej uważny.
Maciek
 

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Postprzez klajus » wtorek, 22 stycznia 2008, 17:58

Witam,

można wiedzieć ile ogniw na stronę "przewidywała" instrukcja?
W rzeczywistości było ich 101 (36 cm Kgs 61/360/120).
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 22 stycznia 2008, 18:00

Instrukcja przewidziała 108. Ja dałem po 104. Po przyłożeniu na sucho stwierdziłem, że 108 to za dużo więc zjechałem do 100, a to było za mało więc zrobiłem 104 i wyszło jak wyszło.
Maciek
 

Re: Pz.Kpfw.IV Ausf.E "Vorpanzer" Dragon 1:35

Postprzez Krzysztofoslaw » wtorek, 22 stycznia 2008, 18:18

Hmmm... juz kiedyś o tym pisałem. Najlepiej popatrzeć na zdjęcia i wtedy ocenić, czy warto robić, czy też nie powinno się robić zwisów. Przy takim układzie napędowym ten czołg by nie mógł ruszyć. Chyba, że napinanie jest zwolnione z racji dłuższego (naprawdę dłuższego) postoju. Oczywiście nie musisz tego zmieniać, bo to może się podobać...

Obrazek
ale już tutaj...
Obrazek

Dla zainteresowanych źródłem - zdjęcia pochodzą z moich zbiorów.
Krzysztofoslaw
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości