Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Siela » piątek, 4 stycznia 2008, 22:12

Zaczynam budowe takiego modelu. I mam takie pytanie na start. W instrukcji mam malowania tylko do roku 1943 z Włoch, Niemiec i Ostfrontu. Czy ktoś ma może informacje czy te człogłi brały udział w walkach w Ardenach na przełomie roku 1944/45 lub czy można w modelu poczynić jakieś modyfikacje żeby przerobić go na specyfikacje z okresu o który mi chodzi. Dziękuje za wszelkie informacje. Chce poprostu wykorzystać ten model w tworzonej przeze mnie dioramie własnie z bitwy w Ardenach.
Siela
 

Reklama

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Radek Pituch » niedziela, 6 stycznia 2008, 01:41

Cześć
Do Ardenów Pz III M się nada ale w wersji dowódczej najprędzej. Jest zdjęcie nawet porzuconego takiego wozu w zaśnieżonej miejscowości (nie pamietam czy to dokładnie wersja M czy coś innego). Fotke mozna znaleźć w Battle of the Bulge Concorda.
Pozdrawiam
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Krzysztofoslaw » niedziela, 6 stycznia 2008, 13:09

czy ten model to jakiś przepak, czy może samodzielny projekt Revella?
Krzysztofoslaw
 

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Siela » niedziela, 6 stycznia 2008, 13:21

Mam już to zdjęcie o którym mowisz i własnie poczytałem troche w necie. Więc najczesciej były wykorzystywane jako czołgi dowódcze lub dokładano jest w 44 roku do Dywizji, w których skład wchodziły Tigery. Znalazłem też info, że stacjonowały na terenach okupowanych przez Niemców. Więć myśle, że nada sie do mojej dioramy bo chce własnie zaprezentować zdarzenia z okolic okupowanego Bastogne.
Siela
 

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Bathin » niedziela, 6 stycznia 2008, 15:12

Krzysztofoslaw napisał(a):czy ten model to jakiś przepak, czy może samodzielny projekt Revella?

Co Ty w bajki wierzysz ? Przepak, stary model Dragona.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Siela » niedziela, 6 stycznia 2008, 15:15

ale jak patrzyłem na wykonianie to jest całkiem niezły. Dostałem go wiec darowanemu koniowi w zęby nie zaglądają. ;)
Siela
 

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Marek Barański » niedziela, 6 stycznia 2008, 15:54

W Concordzie jest fotka ale to raczej Beobachtungspanzer III na na podwoziu wersji F-H. Co prawda na fotce nie widać przodu pojazdu ale mam gdzieś drugie zdjęcie z Beobachtungiem z Ardenów.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:09

Obejrzałem fotke i zgodzę się z Markiem, że najprawdopodobniej to jakiś beobachtungswagen. Jakby się uprzec to i Mke można przy odrobinie wyobraźni gdzieś do ardenów wpasować, ale raczej do jednostek tyłowych, na pierwszej linii długo by nie powojował.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer III Ausf M. 1/35 Revell

Postprzez Siela » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 20:26

Ok w takim razie myślicie, że moge umieścić tego Panzera w scenerji lasu w Ardenach przy niewielkim oddziale piechoty? Bo jak ma mi to kompletnie zniszczyc wizerunek dioramki to go wole tam na siłe nie ładować ale myśle, że mogło by to być ciekawe. Może zrobimy głosowanie? :) Pozdro i dzięki za wypowiedzi
Siela
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości