Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez marder » niedziela, 27 stycznia 2008, 21:40

Witam wszystkich panów/panie jeśli takowe są i chciałbym przedstawić siebie jak i to co próbuję od czasu do czasu "stworzyć".
Na n'PWM jestem poraz pierwszy, na imię mam Rafał, pochodzę z Krakowa, a modelarstwem interesuje się z przerwami mniej więcej od 20 lat. Obecnie jest to broń pancerna II w.św w 1/35 z naciskiem na niemiaszków.

Obecnie próbuję stworzyć Sd.Kfz 251/23 czyli pojazd rozpoznania, a bazą dla niego jest model TAMKI 1/35 ausf. D.
Reszta to własna inwencja, czyli radosna twórczość. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

...a tak wyglądają moje zmagania z wnętrzem, a ponieważ będzie całkowicie zamknięte, pozwoliłem sobie trochę poszaleć i zaeksperymentowałem z brudzeniem. :mrgreen:
Czeka mnie jeszcze parę poprawek i dorobienie kilku detali/drobiazgów i zamykam pudło by zająć się wieżą, której co nieco jeszcze brakuje, by mógł uznać ją za skończoną.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam brać modelarską. :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 stycznia 2008, 17:47 przez marder, łącznie edytowano 2 razy
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 27 stycznia 2008, 21:57

Witaj na forum!

Zanim wpadnie tu jakiś moderator i powycina zdjęcia albo całego posta, zamieść zdjęcia zgodnie z regulaminem. Zgodnie z regulaminem nazwij również swój wątek.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez marder » niedziela, 27 stycznia 2008, 23:32

wojtek_fajga napisał(a):Zanim wpadnie tu jakiś moderator i powycina zdjęcia albo całego posta, zamieść zdjęcia zgodnie z regulaminem.

Witam i dzięki za odp. ...może głupio to zabrzmi ale czy w pkt. 9 Przepisów szczegółowych regulaminu nie jest napisane, że mogą być zamieszczane również mianiaturki?
Jeśli nie, to przepraszam :oops: i możecie wszystko wywalić, ponieważ w tej chwili nie mam już czasu przerobiać tego wszystkiego, by wrzucić na forum raz jeszcze.

...trudno. :cry:

Dzięki i pozdrawiam.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 27 stycznia 2008, 23:54

marder napisał(a):Witam i dzięki za odp. ...może głupio to zabrzmi ale czy w pkt. 9 Przepisów szczegółowych regulaminu nie jest napisane, że mogą być zamieszczane również mianiaturki?


Dokładnie tak tam jest napisane, z tym że dalej jest mowa, że te miniaturki mają prowadzić do obrazków a nie do stron html.

marder napisał(a):... w tej chwili nie mam już czasu przerobiać tego wszystkiego, by wrzucić na forum raz jeszcze.

A użytkownicy forum nie mają czasu na czekanie, aż strona z reklamami się wczyta i często rezygnują z otwierania zdjęć.

Tutaj jest opisane jak poprzerabiać te linki:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=967
To nie zajmuje wiele czasu.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Juli(an) » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 00:16

wojtek_fajga napisał(a):Dokładnie tak tam jest napisane, z tym że dalej jest mowa, że te miniaturki mają prowadzić do obrazków a nie do stron html.


Wojtuś... ale one prowadzą do .jpg :lol:
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 00:21

Juli(an) napisał(a):Wojtuś... ale one prowadzą do .jpg :lol:

A wcale że nie :P
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 00:26

Juli(an) napisał(a):
Wojtuś... ale one prowadzą do .jpg :lol:


Ależ skąd?!

One prowadzą do skryptu php, z przekazaną zmienną z nazwą obrazka.Wystarczy po kliknięciu i załadowaniu "obrazka" zobaczyć źródło strony. Html jak byk.
Choć przyznam, że to podstępne działanie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 00:27

to ja też coś w tym watku napiszę, a co.. jak wszyscy, to wszyscy..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Juli(an) » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 00:40

Obrazek

wojtek_fajga napisał(a):podstępne działanie.


a i owszem! podstepne malizny

ale dobra dobra, juto podziałamy i zaradzimy coś Marder- wątku, opisów ani tym bardzije zdjęć usunąc ni dam- po moim exitus letalis
:mrgreen:
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 17:57

No to ja podziałałem i coś zaradziłem.

Przeedytowanie linków zajęło mi pięć minut, z czego połowa to oczekiwanie na załadowanie się reklam w poprzedniej wersji linków.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez marder » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 21:19

Witam.
wojtek_fajga napisał(a):No to ja podziałałem i coś zaradziłem.

Wielkie dzięki i bardzo przepraszam za zamieszanie, postaram sie dostosować jak nakazuje regulamin. :oops: :oops:
Juli(an) napisał(a):ale dobra dobra, juto podziałamy i zaradzimy coś Marder- wątku, opisów ani tym bardzije zdjęć usunąc ni dam- po moim exitus letalis :mrgreen:

Dzięki za wstawiennictwo Juli(an)ie ale chyba niepotrzebnie stawiasz na szale swoje życie pisząc:
Juli(an) napisał(a):po moim exitus letalis :mrgreen:

...nie warto umierać!

Szkoda tylko, że cała dyskusja nie potoczyła się w związku z tematem "esdeka", a zeszła na temat mojej indolencji... no cóż, bywa i tak! :oops:

Jeszcze raz bardzo wszystkich przepraszam i dziękuję.

Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Maciek » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 21:26

No to ja coś napiszę. Nie wiem jak się to ma do prawdziwego pojazdu, ale domyślam się, że robisz to zgodnie z oryginałem. Bardzo fajnie wychodzi Ci samoróbka wieży.
Jednak dla mnie wnętrze jest trochę za bardzo ztyrane.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez marder » wtorek, 29 stycznia 2008, 23:12

Witam
Maciek napisał(a):Nie wiem jak się to ma do prawdziwego pojazdu, ale domyślam się, że robisz to zgodnie z oryginałem.

...to znaczy na tyle, na ile pozwala mi zebrana skąpa dokumentacja, kilka zdjęć i podpowiedzi życzliwych osób.
Co do tej dokumentacji to niestety nie ma tego za wiele, a właściwie wnętrze w dużej mierze opiera się na bazie Sd.Kfz 251/17 Ausf. D Schwebelafette, gdyż podobieństwo wynikać musiało z zastosowanego działka w obu przypadkach niemalże identycznego.
Posiłkuję się ponadto zdjęciami modelu Sd.Kfz 251/23 ausf. D DRAGONA dla DRAGON-USA jakie zostały zamieszczone na ARMORAMIE...tak więc moja wiedza jest mocno ograniczona.
Maciek napisał(a):Bardzo fajnie wychodzi Ci samoróbka wieży.

Dzięki ale w rzeczywistości choć staram się jak mogę, tak fajnie już to nie wygląda.
Maciek napisał(a):Jednak dla mnie wnętrze jest trochę za bardzo ztyrane.

To prawda :mrgreen: ale jak już wcześniej powyżej napisałem, ze względu na zamkniętą konstrukcję pojazdu, pozwoliłem sobie na eksperymenty...w każdym bądź razie niewiele z tego będzie widać przez otwartą wieżyczkę.

Pozdrawiam.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez marder » niedziela, 3 lutego 2008, 00:43

Witam
Coś się powoli rusza ale bardzo wolno. :doubt:
Narazie skończyłem wnętrze :D i zamknąłem je całkowicie, dorobiłem siedziska obsługi działka wraz z radiem, pałąki stelaża siatek na wieży i parę innych pierdółek, wymalowałem kółka...jednak idzie mi to wszystko jak krew z nosa. :twisted:

Tyle będzie widać z całego wnętrza pod warunkeim, że siatki będą odchylone na boki.
Obrazek
Własnoręczne siateczki.
Obrazek
miejsca obsługi wraz z radiem.
Obrazek
Obrazek
... w każdym bądź razie bliżej już jak dalej. :D

Przepraszam za zdjęcia ale jestem już padnięty, a zdjęcia robiłem w pośpiechu...lecę na twarz.
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz 251/23 1/35-początek

Postprzez Jonak » niedziela, 3 lutego 2008, 01:07

Powinno się przydać:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło: Museum Ordance Special No. 24 Schwerer Panzerspaehwagem (Sd.Kfz.234) T.L.Jentz
Jonak
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości