IS-2 1/35 Zvezda

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

IS-2 1/35 Zvezda

Postprzez scigi » piątek, 7 marca 2008, 19:06

Witam. Korzystając z okazji chciałem całej modelarskiej zgrai przedstawić mój pierwszy militarny projekt. Przeglądając forum, znalazłem wiele ciekawych pomysłów dotyczących budowy czołgów. Bardzo chciałem takowego złożyć i oto spełnia się. Przedstawiam IS-2 Józef Stalin od Zvezdy w skali 1/35. Planuje wykonać go w malowaniu jednego z dwóch czołgów które służyły w polskim wojsku.

Jak na razie skleiłem wanienkę, układ jezdny, złożyłem i pomalowałem gąski. Próbowałem również zrobić błoto na burtach wanienki lecz nie wyszło mi to chyba dobrze. Do środy nic więcej nie zrobię, ponieważ model składam na kole modelarskim, które jest w środy. Wyjątkowo wziąłem go do domu aby złożyć układ jezdny. Reszty nie tykam bo nie będę miał co robić na kółku w środę.

Obrazek

Wanienka trochę brudna ponieważ washowałem na niej gąsienice, ale to się umyje.

Pozdrawiam wszystkich modelarzy.
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Reklama

Re: IS-2 1/35

Postprzez rzelu » sobota, 8 marca 2008, 00:07

Nie wiem jak z Bezpieczeństwem, ale z Higieną Pracy słabo u Ciebie.
Przed sklejeniem warto części oszlifować ze śladów po formie - taki ślad widać na elemencie przy kole napędowym.
Pośpiech jest złym doradcą. Nie musisz zaraz sklejać, ale możesz przygotować części do sklejenia. Pilniczek, papier ścierny i jazda...
Powodzenia.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: IS-2 1/35

Postprzez Patterson » sobota, 8 marca 2008, 01:24

A ja mam pytanie, co tu się wydarzyło? Pomaziane jest to wszystko jakimś rdzawym czymś. To tak ma być? Czy to w ogóle jest pomalowane to "podwozie"
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 8 marca 2008, 12:23

No więc tak. "Podwozie" nie jest pomalowane tylko "trochę" ubrudzone ponieważ malowałem na nim gąsienice. Pierwsze co z nim zrobiłem to po wycięciu z ramek wszystko oszlifowałem. Wygląda tak ponieważ próbowałem zrobić imitację błota wg. przepisu znalezionego na forum (a dokładniej wg. tego: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=362&highlight=b%B3oto ) jednak zbytnio mi to nie wyszło. Myślę że nie będzie wyglądało to tak tragicznie po pomalowaniu.

A wanienka jest już umyta.

Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Michal » sobota, 8 marca 2008, 14:03

scigi napisał(a):Planuje wykonać go w malowaniu jednego z dwóch czołgów które służyły w polskim wojsku.

IS-ów 2 to było w WP sporo więcej. Na froncie dwa pełne pułki (4 i 5), po 21 wozów każdy. Dwa mieliśmy, ale Is-3 (już po wojnie). Jakie konkretnie malowanie planujesz (jednostka, numer taktyczny)? Model Zviezdy to IS w wersji z 43 czy 44 roku?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 8 marca 2008, 14:49

Model który mam to:
Obrazek
Nie znam się na czołgach i nie powiem Panu z którego jest on roku. Wydaje mi się jednak że jest to ta wersja:

Obrazek Obrazek

Nie wiem czy to wcześniejsza czy późniejsza wersja.
Planuje go pomalować tak:

Obrazek

Tylko że to na razie są tylko plany, i może się okazać że jednak pomaluję go na wersję z pudła czyli:

Obrazek

Nie mam kalek na wersję polską więc jak by co to będę malował ręcznie oznaczenia.

A tak wygląda umyta wanienka (troszkę niedomyta z tyłu przy kole napędowym :-/ ):

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano sobota, 8 marca 2008, 15:36 przez scigi, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Claoodiush » sobota, 8 marca 2008, 15:27

scigi napisał(a):No więc tak. "Podwozie" nie jest pomalowane tylko "trochę" ubrudzone ponieważ malowałem na nim gąsienice.


?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!!?

A przed nałożeniem błota podkład jakis podłożyłeś ,wogóle zamierzasz cos pomalowałeś ,czy wszystko chcesz zaciapkać błotem? A co to jest to białe?? Mała rada: Jeżeli to twoje pierwsze modele ,postaraj się najpierw robić "czyste" pojazdy ,bo pierwsze "błota" zazwyczaj wyglądają tragicznie... (wiem bo moje były...)

scigi napisał(a):Nie mam kalek na wersję polską więc jak by co to będę malował ręcznie oznaczenia.

Z jednej strony: masz ciekawe pomysły i zaparcie. Ale z drugiej: Nie za dużo nowości jak na początek?? Efekt może być różny. Ale na czymś się uczyć musisz...
Ostatnio edytowano sobota, 8 marca 2008, 17:28 przez Claoodiush, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 8 marca 2008, 15:39

Prędzej zrobiłem kilka modeli samochodów cywilnych i samolotów. Kiedyś skleiłem Tytanika i jakąś tankietkę (z 10 lat temu :-/ ). Jednak to jest mój pierwszy militarno-czołgowy projekt, tak jak napisałem w temacie.
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 8 marca 2008, 16:46

Kalkomanie robi Armo do polskich Isów są oznaczenia chyba w zestawie 35401 o ile pamiętam.
I zdecydowanie zrób model pierwszy jako "nówkę"...
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: IS-2 1/35

Postprzez Michal » sobota, 8 marca 2008, 19:56

Patrząc po rysunku na pudełku wóz w wersji z 1944 roku (czasami niepoprawnie nazywanej IS-2m). Czyli podejdą dowolne malowania IS-ów z 4 pułku czołgów ciężkich 1 Armii WP. Kalki na kilka czołgów z tej jednostki są w zestawie Armo 35401 (jak podał Daniel) - znam odpowiednik tych kalek w 1:72 i polecam.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » sobota, 8 marca 2008, 20:52

Nie mam funduszy na nowe kalki więc najpewniej czołg będzie w wersji "spudła". Mam też do Was pytanie, czy kolor Humbrol 155 (Matt Olive Drab) nada się do pomalowania IS-2??

Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Akahoshi » sobota, 8 marca 2008, 21:30

Wydaje mi się, że lepszy byłby H116/117...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez Michal » sobota, 8 marca 2008, 22:08

Podejdzie właściwie każdy odcień oliwki czy zielonego - Rosjanie nie przejmowali się odcieniami farby. Jak do tego dołożyć naturalne zmiany odcienia w toku eksploatacji pojazdu to nie dziwi fakt że w kompanii czołgów mogło nie być dwóch wozów w jednym odcieniu.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1/35

Postprzez scigi » niedziela, 9 marca 2008, 00:01

Wielkie dzięki bo z innymi kolorami u mnie krucho.
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1/35

Postprzez Klima1 » niedziela, 9 marca 2008, 21:41

Michal napisał(a):Patrząc po rysunku na pudełku wóz w wersji z 1944 roku (czasami niepoprawnie nazywanej IS-2m). Czyli podejdą dowolne malowania IS-ów z 4 pułku czołgów ciężkich 1 Armii WP. Kalki na kilka czołgów z tej jednostki są w zestawie Armo 35401 (jak podał Daniel) - znam odpowiednik tych kalek w 1:72 i polecam.

A jest coś do IS-2 z "łamaną" przednią płytą pancerza w tych 1/72?
Klima1
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 22 gości