[recykling]Wirbelwind 1/35 Academy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

[recykling]Wirbelwind 1/35 Academy

Postprzez klocek » sobota, 22 marca 2008, 20:09

Moja kolejna ofiara, którą skasowałem z pułki tyle, że bez kąpieli w krecie bo malowany akrylami. Również i tym razem raczej się nie spodziewajcie rewelacji. Zwlekałem z założeniem relacji wiec zdjęć się nazbierało(nie lubię pracować jak inni patrzą na ręce ale czas to wkońcu zmienić) więc trochę zrobiłem przesiewkę. Model to Flakpanzer IV Wirbelwind firmy Academy. Straszny gniot przystosowany do tego by zrobić z niego zabawkę na silniczek :mrgreen: Jak dla mnie całkiem dobra ofiara na crash testy. Głowne założenie przetestować "biedronkę", nową(dla mnie) metodę robienia odprysków i obić oraz zieloną farbę model mastera, którą ostatnio zakupiłem. W czasie prac pojazd przeszedł zmianę kamuflażu bo wstałem lewą nogą i mi się przestało podobać. Weapons free. Życzę miłego krytykowania, doradzania oraz oglądania.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzisiejszo-wczorajsze prace

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Imageshack wysiadł. Dorzucę jeszcze jakieś zdjęcia jutro.

Pozdrawiam!


Proszę o umieszczanie zdjęć zgodnie z regulaminem forum!!
MG
Ostatnio edytowano sobota, 22 marca 2008, 20:29 przez klocek, łącznie edytowano 1 raz
klocek
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez tytusbowler » sobota, 22 marca 2008, 21:13

Masz rację, wszystko Academy na podwoziu IV to straszna "kiła". Jeśli ten pojazd ma być tylko poligonem dla celów badawczo-malarskich to nie ma sprawy. Bo poza tym, to "hardzior" jeśli chodzi o wykonanie produkcyjne Academy. :)
pozdrawiam serdecznie - Mariusz
Na warsztacie:
Panzer IV D "414" 21 Pz Div/Pz.Rgt.5/DAK 1:35 Tristar
Avatar użytkownika
tytusbowler
 
Posty: 29
Dołączył(a): piątek, 21 marca 2008, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Mierzu » sobota, 22 marca 2008, 23:06

Na zdjęciach Twojego modelu rolki podtrzymujące gąsienice mają metaliczne otarcia. Rozumiem, że takie stosowano w Wirbelwind pod koniec wojny, bez bandaży gumownych?
Pytam, bo robię Pzkw IVD i zgłupiałem, bo już zrobiłem rolki ale z bandażami :-/
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez klocek » niedziela, 23 marca 2008, 02:41

Pz IVD to początek wojny i z tego co mi wiadomo to nie miały nigdy rolek metalowych.
klocek
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Gundlach » niedziela, 23 marca 2008, 10:08

Powiem jedno ACADEMY się nie postarało. ;/
Gundlach
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez klocek » niedziela, 23 marca 2008, 12:35

Ocencie tą "biedronkę". Na wieży wyszła chyba jako tako ale mam mieszane uczucia co do kadłuba. Mam nadzieję, że już więcej na zdjęciach widać. Mam jeszcze pytanie czy koniecznie muszę użyc sidoluxu żeby kontynuować prace z wash'ami? Zastanawiałem się czy nie zrobić wash'a z akryli żeby tylko ominąć sidolux :? .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.[/quote]
klocek
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Bathin » niedziela, 23 marca 2008, 12:57

Widać Klocek że łapiesz już o co chodzi, teraz zamiast w buzuny zainwestuj w porządny model.
Jesteś fanem czwórek to polecam Dragonowską F2 albo G.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Kabanos » niedziela, 23 marca 2008, 13:29

Że się tak spytam, malowany pędzlem?
Kabanos
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Mierzu » niedziela, 23 marca 2008, 15:21

klocek napisał(a):Pz IVD to początek wojny i z tego co mi wiadomo to nie miały nigdy rolek metalowych.

Tak myslałem, że chodzi tu po prostu o wszechobecny brak surowców w III Rzeszy, w szczególności pod koniec wojny.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » czwartek, 27 marca 2008, 11:36

Hej.
Jeżeli wcześniej dałeś lakier to teraz nie musisz, jeżeli nie dawałeś to dobrze by było psiknąć teraz (np. Sido). Zwróć uwagę na fakturę jaka jest i sam oceń. Generalnie po biedronce mozesz spokojnie zrobić wash, tylko odczekaj kilka godzin. A wracając do niej, to chyba za dużo niedomytej białej farby dałeś, a zbyt mało innych kolorków. Może spróbuj raz jeszcze z umbrą i ochrą.
Krzysztofoslaw
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez klocek » czwartek, 27 marca 2008, 18:24

Kabanos napisał(a):Że się tak spytam, malowany pędzlem?


Za brzydki na malowanie aerografem ;o)

Krzysiek napisał(a):Hej.
Jeżeli wcześniej dałeś lakier to teraz nie musisz, jeżeli nie dawałeś to dobrze by było psiknąć teraz (np. Sido). Zwróć uwagę na fakturę jaka jest i sam oceń. Generalnie po biedronce mozesz spokojnie zrobić wash, tylko odczekaj kilka godzin. A wracając do niej, to chyba za dużo niedomytej białej farby dałeś, a zbyt mało innych kolorków. Może spróbuj raz jeszcze z umbrą i ochrą.


Wolałbym unikać sidoluxów czy lakierów bezbarwnych ponieważ nie posiadam aerografa oraz lakieru matowego. Obawiam się, że kolejna próba biedronki chyba będzie już za dużo jak na jeden model. Spróbuję przy następnym recyklingu mniej białego jak radzisz dać. Mogę nałożyć wash'a olejnego żeby się ta biedronka nie rozpłynęła? Zawsze mogę użyć z akryli ale kiedyś używałem tego typu washy i efekty znacznie gorsze niż olejami. Proszę o radę.

Pozdrawiam!
klocek
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 28 marca 2008, 14:16

Tak, nie powinna się rozpłynąć. Washujesz tylko w szczeliny, a nie na całym pojeździe. Nie powinno. A co do poprawy biedronki... hmmm, jak nie chcesz to trudno, ale efekty tymi barwami będą rewelacyjne;)
Krzysztofoslaw
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez klocek » sobota, 5 kwietnia 2008, 18:14

Zrobiłem wash. Poprawiany aż chyba przesadziłem :mrgreen: Reszta na zdjęciach. Można jechać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
klocek
 

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 5 kwietnia 2008, 18:30

Uważam, że najpilniejszą Twoją inwestycją powinien byc kawałek białego kartonu na tło do fotografowania...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: [recykling]Wirbelwind 1/35

Postprzez klocek » sobota, 5 kwietnia 2008, 18:36

Wkrótce będę miał "namiocik" więc narazie improwizuję(łapię co mam pod ręką by syfu na biurku nie było widać). Zawsze się trzeba czepiać zbędnych szczegółów? Złośliwie tego nie robię.

Pozdrawiam!
klocek
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości