Tiger I Italeri 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Boozy » niedziela, 20 kwietnia 2008, 14:21

Jako że jest to mój pierwszy poważny post na tym forum witam wszystkich. Nazywam się Damian i praktycznie modelarstwem zajmuje się dopiero od trzech miesięcy.

Przedstawiam mój pierwszy model a jest nim czołg Tiger (po kupnie dopiero doszedłem do wniosku, że model jak na pierwszy jest za trudny ale podjąłem to wyzwanie :D ). Malowanie miało być wzorowane na Afrika Korps ale sami to oceńcie.

Model dałem do działu warsztat ponieważ nie jest jeszcze skończony i tu od razu kilka pytań do was:
Jaki numer taktyczny dać tygryskowi? Czy może to być numer 222?
Już wiem ze przesadziłem z tymi odpryskami... zły podkład chyba dałem?

Jak już pisałem jest to mój pierwszy model więc technik modelarskich dopiero się uczę a właściwie będę uczył na następnych modelach (o ile takie będą bo nie wiem czy ten nie jest za straszny żeby się z nim tu pokazywać :D ).
Zdjęcia jak widać też nie najlepsze ale nie mam własnego aparatu a po drugie też uczę się je dopiero wykonywać.
Mam nadzieje że chociaż niektórzy wpiszą tutaj swoje uwagii i opinie.

PS Dziękuje także osobie pod nickiem MarchewaNH ponieważ to dzięki przyglądaniu się jego pracy wpadłem na pomysł tego modelu.

Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:roll:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Reklama

Re: Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Smigi » niedziela, 20 kwietnia 2008, 14:52

:mrgreen: Witamy Witamy, ja na wstępie się przyznam , że też od niedawna siedzę w modelarstwie i przystąpiłem do tego forum. Mam nadzieje , że się nie poddasz zbyt szybko ;o) . Co do Tygrysa , całkiem fajne jak na razie, odpryski faktycznie troche przesadzone ale reszta na dobrej drodze. Pewnie bedziesz jeszcze robił wash, drybrush, i dobrudzał. Powinien Ci wyjsc przyzwoicie. Zresztą co ja się będę wypowiadał , dostaniesz pewnie kupe porad od innych .

Pozdr.
Smigi
 

Re: Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Michal » niedziela, 20 kwietnia 2008, 15:27

W sumie wygląda pozytywnie. Ze spraw do poprawki - mocno świecą się liny holownicze - przejedź je matem. Na moje wyczucie są trochę zbyt srebrne ale to może być kwestia oddania koloru na fotkach.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Boozy » niedziela, 20 kwietnia 2008, 18:26

Widzisz Smigi i tu mam problem z tym wash'em bo nie wiem do końca jak to zrobić. Czy rozcieńczyć kolor kamuflażu i ponakładać na wystające elementy? Czy dodać do tego coś ciemniejszego i ponakładać to w zagłębienia?

Dziękuje za opinie.

PS Byłbym wdzięczny jakby mi tu ktoś napisał czy na tak pomalowany model mogę nałożyć numer 222 i nie będzie to sprzeczne z faktami (chyba że numer 122, 141 lub 732?).

Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Akahoshi » niedziela, 20 kwietnia 2008, 18:58

Boozy, najpierw zrób wash'a, czyli ciemna farba w zagłębienia, zakamarki i linie podziału blach, a następnie drybrushing, czyli uwypuklenie wystających elementów.
Po szczegóły technik rzuć okiem na FAQ Główne

Byłbym wdzięczny jakby mi tu ktoś napisał czy na tak pomalowany model mogę nałożyć numer 222 i nie będzie to sprzeczne z faktami (chyba że numer 122, 141 lub 732?).

Jakiego koloru masz te kalki? Czerwone? Czerwone z białą obwódką? Czarne? Białe? Bez tych informacji trudno coś doradzić.
Weź pod uwagę taką rzacz, że kalki możesz rozciąć na poszczególne cyfry, dzięki czemu będziesz miał większe pole do popisu, jeśli chodzi o oznaczenia.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger I Italeri 1:35

Postprzez Boozy » niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:01

Kalki są czerwone :->
Ok dzięki za linka. Poczytam i może coś pokombinuje.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości