FT-17 [RPM 1/35]

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: FT-17 [RPM 1/35]

Postprzez rollingstones » piątek, 22 lutego 2008, 11:42

ja stosuję metody
1. pigmenty na model i lekko zalewam white spirytem. Po całkowitym wyschnięciu !!! korekty twardym pędzlem.
2. Pigmentu ma być więcej to uzywam fixera miga, on go skleja pigment w fajne grudki.
3. Metoda Kamila - kurzenie - pigment rozcieńczony z zmywaczem TKZ i aero. Poprawki pędzlami (ścieranie) ale tą metodę opisze sam wynalazca.

Dotyczy to przebrwień i kurzenia oraz drobnego zanieczysczenia. Robienie błota to już inna historia.

pozdrawiam
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FT-17 [RPM 1/35]

Postprzez Akahoshi » sobota, 23 lutego 2008, 16:52

Dzięki wszystkim za pomoc i dobre słowo :)
ewpiga napisał(a):nie wiem czemu ludzie zalewają cały model jednym kolorem

Nie za bardzo Cię Piotrze rozumiem. Pojazd jadący, np. przez zakurzoną drogę raczej wszędzie będzie miał podobny odcień zabrudzeń (zarówno na całej powierzchni, jak i w zakamarkach- wash).
Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):jak się panom nie pali, to jutro przygotuje, a po weekendzie wrzucę małego pigmentowego sbs-a

Jak mus, to mus. Trzeba będzie poczekać.
rollingstones napisał(a):pigmenty na model i lekko zalewam white spirytem

Pigmenty oczywiście nanoszone pędzlem? Krzysztosław napisał, że jego white spirit zostawia tłustawe plamy. Jak to jest u Ciebie?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: FT-17 [RPM 1/35]

Postprzez ewpiga » sobota, 23 lutego 2008, 20:23

Akahoshi napisał(a):...Nie za bardzo Cię Piotrze rozumiem. Pojazd jadący, np. przez zakurzoną drogę raczej wszędzie będzie miał podobny odcień zabrudzeń (zarówno na całej powierzchni, jak i w zakamarkach- wash)

Tu się zgodzę pojazd na ulicy wszędzie będzie miał podobny odcień zabrudzeń-ale czemu na modelu w zakamarkach ma mieć ciemniejsze? „Waszowanie” zapuszczanie do szczelin na całej powierzchni modelu farby w tym samym zazwyczaj ciemnym kolorze> wygląda to jak kontur- mi się osobiście nie podoba, wygląda mało naturalnie-może przyszedł czas coś pozmieniać. Ja w każdym razie jak pisałem wykonuje go w dwóch odcieniach.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: FT-17 [RPM 1/35]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 24 lutego 2008, 21:58

jak obiecywałem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pigment_%28modelarstwo%29

a tak wogólę, to myślę, ze to czas, w którym wątek wypadało by pochlastać, bo to już nie tylko o czołku jest dyskusja..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości