Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » wtorek, 22 kwietnia 2008, 19:46

Witam

Rozpocznę od przedstawienia się. Nazywam się Paweł Smuga-Fries. Mam nieomal 27 lat, a modelami zajmuję się od 17 lat. Nie przekłada się to na super umiejętności, gdyż wielokrotnie musiałem sobie robić dłuższe przerwy. Ostatnio jednak mam mocne postanowienie poprawy. Dlatego, aby dać sobie kopa, zaczynam od razu od konkursu. Nie mam wielkich wyobrażeń o moich wynikach na początku - póki co chcę wziąć udział dla satysfakcji.

Do sedna.

Obrazek

Wybrałem Kubela z dwóch powodów

1. jest prosty (nie tylko w stosunku do innych prezentowanych modeli), dzięki czemu na pewno ukończę go w miarę szybko i będę mógł się zastanawiać czy nie wystartować z czymś trudniejszym (a mam kilka takich na półce)
2. mam go akurat i nie muszę specjalnie kupować czegoś na konkurs.

Zamierzam wykonać go tak jak państwo z Italeri sobie wymyślili. Barwy DAK, chyba że ktoś mnie podpuści na coś innego. Jeśli uda mi się go zrobić zgodnie z zamiarem, to będzie mój pierwszy, który trąci chociaż realizmem. Nie to żebym malował broń pancerną na fioletowo..... ale blisko

światłocienie i jakieś brudzenia na pewno się pojawią

i figurki (mimo ostrzeżeń Juli(an)a )

pozdrawiam
fryc7
 

Reklama

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez matejson » wtorek, 22 kwietnia 2008, 20:20

Witamy na forum. Czekam na pierwsze zdjęcia z budowy :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Krzysiek D » wtorek, 22 kwietnia 2008, 21:05

To czekam na foty :mrgreen:
A może by trochę go ucywilnić

CIACH

Zdjęcie wstawione niezgodnie z regulaminem: 'Zabrania się umieszczania [...] adresów obrazków bez znaczników '. Proszę poprawić.
Jarek Gurgul
Ostatnio edytowano wtorek, 22 kwietnia 2008, 21:59 przez Krzysiek D, łącznie edytowano 1 raz
Krzysiek D
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » wtorek, 22 kwietnia 2008, 22:29

Po pierwsze: "ucywilizowany" to już raczej nie wojskowy, a to jest Konkurs w kategorii pojazdów wojskowych. sorry :?

Po drugie to byłoby dokładnie w moim dotychczasowym stylu. Tyle, że pierwowzory istniały wyłącznie w mojej głowie. Wystarczy.

Póki co pozostaje schemat z Libii, bo taki proponuje Italerka. Jeśli chodzi o realizm to będę się posiłkował stroną: http://www.kubelwagen.co.uk , ale ze względu na małą ilość detali modelu, nie będzie wiele do porównywania.

Pierwsze macanie już jutro (mam nadzieję).
fryc7
 

pierwszy dzień

Postprzez fryc7 » środa, 23 kwietnia 2008, 23:31

Udało mi się rozpocząć pracę na Kubełkiem. Moja strategia działania:

1. wycięcie i przygotowanie (spasowanie ze sobą) wszystkich "dużych części". - ZALICZONE
2. wstępne (barwy podstawowe) pomalowanie mniejszych części jeszcze na ramkach - jak wyschną będę zdejmował po kolei do montażu
3. lakiernia dużych części - elementy blacharki pomaluję osobno główną farbą (nie będę musiał maskować szyb etc.) - ciekaw jestem jak mi wyjdzie ten eksperyment
4. złożenie całości do kupy + szpachla + podmalowanie tam gdzie będzie trzeba
5. kalkomanie, światłocienie i eksploatacja
6. elementy dodatkowe i figurki


AD 1

Model jak na Italeri jest całkiem miło odlany. Nie musiałem dużo szlifować ani skrobać nożykiem. Blacharka pasuje do siebie. Miejscami tylko przydałoby się coś uzupełnić (patrz zdjęcie en face zadka). Burty troszeczkę odstają, ale przy lekkim podgięciu nie będzie problemu. Najwyżej dam punktowo klej CA i z głowy. Zestawienie części na sucho wypadło pozytywnie. Jestem zadowolony.

Fotki z pierwszego dnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zadek (nie podoba mi się to łączenie - próbowałem równać, ale widzę że będzie trzeba szpachlować delikatnie)

Obrazek

w międzyczasie chciałbym prosić o pomoc w kwestii farb.

wybrałem następujące malowanie:

Obrazek

czy ten kolor "sand" MM, który proponuje Italeri to na pewno jest Dunkelgelb, którym były malowane Kubele? sprawdziłem - MM ma w ofercie:
Model Master 4796 Panz Dunkelgelb (używam akryli)
Obrazek
czy to jest "prawidłowa" farba (taka, do której nie przyczepi się ktoś dociekliwy)

jeśli tak to nie mam jej wśród swoich gotowych farb. Zamierzam ją przygotować samemu (dla mnie to akurat typowe) na bazie jakiegoś piaskowego, którego akurat mam.

od następnego razu już będzie mniej opisów, a więcej działania
fryc7
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Panzer » czwartek, 24 kwietnia 2008, 08:11

Ja bym tam robił panzergrau i dopiero na to jakiś piaskowy i wcale niekoniecznie niemiecki dunkelgelb, który tak nawiasem mówiąc w ogóle mi tam nie pasuje. Raczej strzelałbym w afrykański piaskowy. Z tego co widzę na rysunku to Kubel nie jest w wersji Trop więc na pewno był przemalowywany już w Afryce - masz spore pole do popisu i wolnej interpretacji biorąc pod uwagę, że w Afryce Niemcy malowali pojazdy czym popadło do momentu aż nie zaczęli dostawać już pomalowanych pojazdów.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Bathin » czwartek, 24 kwietnia 2008, 08:20

Szkoda tylko że ten model Italerki jest słabiutki, na rynku dostępne są piękne kubelki Tamki i to w wersji pustynnej, niewspominająć o trudno dostępnych już afrykańskich kubelkach Dragona.
Mimo to z ciekawością poobserwuję budowę.
Pzdr
Ps. Czy Twój strój na zdjęciu to to o czym myślę ?
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:07

Wiem, że na rynku są lepsze wersje modelu, ale ten miałem na półce, o czym wspomniałem już. Poza tym nie należę do tych, którzy na model wydadzą obecnie więcej niż 50 zeta.

No i ten pomysł by zrobić "przemalkę" europejskiego na afrykański. BTW. Dzięki za podpowiedź Panzer. W takim razie pomyślę jak to wykorzystać. Może jakaś delikatnie odchodząca farba (którą ktoś pomalował Kubełka zbyt pospiesznie, bo już zaraz miał pędzić na akcję), a spod niej pzgrau? maybe maybe ciekawe.... Jeszcze tak nie robiłem. Radzisz użyć Cleanluxu (wolę go od Wamoda, bo jest tańszy i nie najgorszy) miejscowo, czy podobnie jak z zimowym kamuflażem - że się po prostu starła ta pospiesznie nakładana SAND?

P.S. Mój strój to po prostu garnitur zwany chińskim (polecam). BTW z okazji chrztu syna....
fryc7
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Bathin » czwartek, 24 kwietnia 2008, 11:27

fryc7 napisał(a):Poza tym nie należę do tych, którzy na model wydadzą obecnie więcej niż 50 zeta.


ok, ale tak dla informacji, to obecnie na Allegro afrykański kubelek Tamiya jest dostępny za 45 zł. A sciągając ten model z Hong Kong-u razem z przesyłką zapłacisz niecałe 30 zł.

fryc7 napisał(a):P.S. Mój strój to po prostu garnitur zwany chińskim (polecam). BTW z okazji chrztu syna....


Heheh, ciekawe czy w ogóle jakiś ksiądz zajmuje się modelarstwem.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 24 kwietnia 2008, 11:54

nie jeden..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Panzer » czwartek, 24 kwietnia 2008, 19:43

Ja bym robił Kubla panzergrau, który pospiesznie był przemalowywany pędzlem na piaskowy :) Albo co jeszcze ciekawsze - paćkany pustynnym pyłem rozrabianym na błoto. I to jest już hardcore:)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » czwartek, 24 kwietnia 2008, 20:53

Bathin - widziałem te afrykańskie na allegro i kusi, ale na razie mam tego "złomu" trochę nakupowanego i do zrobienia, więc nie planuję zakupów.

Panzer - kurcze udało ci się!!! podpuściłeś mnie, wchodzę w to! przynajmniej spróbuję. Masz jakieś fotki pojazdów paćkanych? Chciałbym zobaczyć jaki to mniej więcej efekt daje, czym to nakładane (dużym pędzlem, a może jakąś kielnią) i na ile jest to gruba warstwa. No i co z oznaczeniami? chyba malowane w miejscach nie paćkanych, albo Softer pójdzie w ruch

BTW czy ktoś wie skąd wziąć trochę pyłu pustynnego ;-) może ma ktoś trochę do odstąpienia.
Na serio to pokombinuję z mąką, piaskiem etc.
fryc7
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez fryc7 » czwartek, 24 kwietnia 2008, 22:22

Obrazek

Moja propozycja Panzergrau (trochę za jasno się zeskanowało). Przed chwilą "ukręciłem" z jakiejś średniej szarości (farba), błękitu i czerni (pigmenty z Castoramy)

Jak dla mnie to PZG jest bardzo ciemnym niebiesko-szarym. przynajmniej takie coś podpatrzyłem w necie. Do zaakceptowania?
Jeśli tak to będę mógł przejść do punktu numer 2
fryc7
 

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Adam Chmielewski » piątek, 25 kwietnia 2008, 07:13

fryc7 napisał(a):BTW czy ktoś wie skąd wziąć trochę pyłu pustynnego ;-) może ma ktoś trochę do odstąpienia.

Proponuję suche pastele przetarte na pył.
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Adam Chmielewski
 
Posty: 69
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 09:48
Lokalizacja: Białystok

Re: Kubelwagen Typ 82 - Italeri (nr 312) - 1:35 - standard

Postprzez Panzer » piątek, 25 kwietnia 2008, 07:52

Mam takowe zdjęcia w kilku pozycjach książkowych. Problem jest ze skanerem. Postaram się coś wykombinować i podesłać jak najszybciej. Niemniej na pewno na necie też się takie zdjęcia znajdą.

Suche pastele jak najbardziej!!! :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2410
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron