OT 34/76 Memento Mori z PWM | Tamiya | 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Bathin » piątek, 16 listopada 2007, 09:05

Wszystko ładnie pięknie ale pała za siatkę, tak to powinieneś zrobić:
Obrazek

Ta szpara z tyłu między wanną a kadłubem tez mi jakoś podpada.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Reklama

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Yantom » piątek, 16 listopada 2007, 20:57

Wszystko ładnie pięknie ale pała za siatkę


Lepsze wrogiem dobrego.
Następnym razem ( a mam jeszcze 2 teciaki) użyję elementów fototrawionych. Niemniej uważam, że osłona wygląda lepiej od oryginalnej z modelu.

Ta szpara z tyłu między wanną a kadłubem tez mi jakoś podpada.


masz rację postaram się to jeszcze poprawić.

Przy okazji link z pięknie odrestaurowanym OT 34/76

http://walkarounds.airforce.ru/armour/rus/ot-34/index.htm
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Radek Pituch » sobota, 17 listopada 2007, 01:45

Ach faktycznie, nie zwróciłem uwagi że to wersja ognio-miotna :)
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Wehrwolf » sobota, 17 listopada 2007, 03:08

fajnie wyszło cieniowanie i kurz..
tylko popraw łączenie kadłuba bo szkoda psuć efektu :)
wydaje mi się ze pierwsza figurka by pasowała po minimalnych poprawkach do tego gościa ze zdjęcia

Obrazek
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Yantom » niedziela, 18 listopada 2007, 15:03

Wczorajsze spotkanie z EWPIGą ma też złe strony. Poza tym, że nabawiłem się kompleksów to stwierdziłem, że moja podstawka nadaje się tylko do kosza. Tak więc podstawkę zaczynam od nowa, z starej pozostanie tylko drzewko. Uznałem, że jest za mała, a płyta pilśniowa nie daje takich możliwości ukształtowania podłoża jak styrodur. Ponadto, po dokładnym przyjrzeniu się fotografii pod lupą zauważyłem, że pominąłem kilka szczegółów m.in lina holownicza z drugiej strony wozu.

wydaje mi się ze pierwsza figurka by pasowała po minimalnych poprawkach do tego gościa ze zdjęcia


Wehrwolf, bardzo dziękuję za podpowiedź, gość z fotki dręczył mnie od początku budowy.
Obawiam się, że nie jestem w stanie dotrzymać terminów budowy.
Ale co tam, nasze hobby uczy podobno cierpliwości a budowa dioramy to nie wyścigi.
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Yantom » poniedziałek, 19 listopada 2007, 23:33

Podstawka nr 2 część 1. Na życzenie niektórych kolegów wrzucam fotki z budowy podstawki. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z nas to są trywialne sprawy. Proszę więc potraktować to jako wymianę doświadczeń. Dla innych być może będzie to pomoc przy budowie swojej pierwszej dioramy.

Materiał wykorzystany do podstawki to styrodur. Jest to rodzaj styropianu powszechnie stosowany w agencjach reklamowych do wykonywania liter. Wycięcie z arkusza na właściwy wymiar piłką do metalu. Następnie po wycięciu uformowałem powierzchnię przy użyciu świeczki. Styrodur pod wpływem płomienia kurczy się tworząc nierówną powierzchnię. Na tym etapie wskazana jest ostrożność by nie zapalić podstawki. Poprzednio używałem noża, by wymodelować powierzchnię, ale ten sposób jest wg mnie jest lepszy. Przejścia są płynne i przez to można użyć później mniej wypełniacza.


Obrazek

Następnie metodą Ewpigi zastosowałem plastelinę do wypełnienia podstawki. Oczywiście można użyć innych materiałów np. fuga do płytek łatwo dostępna i w szerokiej gamie kolorów. Plastelina podgrzana na grzejniku jest bardzo plastyczna i bez problemu daje się rozprowadzić po powierzchni bardzo cienką warstwą. Do tego przykleiłem drzewko oczywiście plasteliną. Na fotce wyraźnie widać różnicę pomiędzy starą i nową podstawką. Moim zdaniem nowa jest zdecydowanie bardziej trójwymiarowa. cdn

Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: OT 34/76 Memento Mori z PWM

Postprzez Yantom » piątek, 30 listopada 2007, 00:06

Po wykładzie EWPIGI i "zdradzie" tajemnic warsztatu uznałem że najwyższy czas zakończyć ten projekt. Fotki w galerii pojazdy.
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości