M2/M2A1 Half track 1/35 Dragon

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M2/M2A1 Half track 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » wtorek, 20 maja 2008, 07:34

Aaa tak na szybko zacząłem sklejanie:) Pierwsze próby wykorzystania wash'a MIG
Obrazek
Obrazek
Jeśli chodzi o kolor to pierwsze próby na ramie(po lewej) wyszły za jasne.... Po mieszance vallejo, tamiya, pactra, MM wyszło (po lewej) ja jestem zadowolony, powiedzcie co Wy myślicie.
Obrazek

No i mam problem z rozróżnieniem wersji M2 i M2A1... Wyróżniki M2A1 to przedni zderzak, inne osłony reflektorów, takie okrągłe gniazdo km'u na dachu i coś we wnętrzu....Widziałem jednak wersje M2 (tą z takim "wałkiem" na zderzaku) właśnie z km'em na dachu w tym "kółku z osłoną".... Powiedzcie mi o co chodzi i najlepiej dajcie jakieś fotki dokumentujące :)
Obrazek
Zdjęcie ze "zbiorów" Akahoshi'ego (dzięki jeszcze raz :))
Właśnie tak wygląda wersja M2 z tym dziwnym km'em Help, pomóżcie mi rozróżnić wersje bo w instrukcji takiej jak ta na fotce nie ma....
Ostatnio edytowano środa, 21 maja 2008, 14:51 przez Kabanos, łącznie edytowano 1 raz
Kabanos
 

Reklama

Re: M2/M2A1 Half track 1/35 Dragon

Postprzez Gregor68 » wtorek, 20 maja 2008, 13:23

Witam, to pierwszy mój post na tym forum, chociaż nie jest to pierwsze forum w którym uczestniczę. Do rzeczy... Mogę tylko potwierdzić twoje wątpliwości - najbardziej prawidłowe rozróżnienie wersji jest takie, jak przewidział producent. Jednak także widziałem na fotach z lat wojny wersję jak na zdjęciach przez ciebie załączonych (z "wałkiem" do pokonywania przeszkód terenowych i modyfikowanym balkonikem) - można przyjąc, że były to takie "mieszańce" , często modyfikowane w warunkach frontowych. Nie widziałem za to fotek wersji M2 z wciągarką, nowszymi osłonami reflektorów i starą wersją "skate railingu". Pozdrawiam - Grzegorz Kostulski.
Aha, a jeśli chodzi o warsztat to nad ramą bym się nie rozczulał = efekt i tak powinien zostać zakryty jeśli nie przez błoto, to na pewno przez kurz i brud.
Gregor68
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 12:23
Lokalizacja: Torun

Re: M2/M2A1 Half track 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » wtorek, 20 maja 2008, 14:20

Jeśli chodzi o ramę to była tylko testem koloru (okazało się że zamiast Olive Drab zamówiłem Olive Green vallejo..... I sporo za jasny był (dlatego musiałem mieszać :/))
A co do wersji to chyba zdecydowałem się na M2 z dodatkowym "balkonikiem" jako modyfikacją polową:) Dzięki za info i Witamy na forum!:)
Edit:/
No i takie malutkie postępy :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdecydowałem się prowadzić prace i relację sumiennie, więc będę wklejał dużo fotek :)
Kabanos
 

Re: M2/M2A1 Half track 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » sobota, 24 maja 2008, 17:33

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sorki za jakość fotek....Docelowo planowane zmyte zimowe kamo:P
Kabanos
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości