TYGRYS II REINKARNACJA - Tamiya - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

TYGRYS II REINKARNACJA - Tamiya - 1:35

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 13:54

Witajcie

Pracuję sobie relaksacyjnie nad reinkarnacją Tygrysa II firmy Tamiya.
Model nabyłem całkiem przypadkowo od jednego z modelarzy młodego pokolenia :mrgreen: w stanie dużego zaawansowania składania. Cieszę się że mogłem pomóc i dziękuję za model ;)
Model był gotowy praktycznie do malowania ( zagruntowany środek minąi i pierwsze malunki- wnętrze i grunt na kadłubie . Jak zwykle dla mnie pojawiało się tylko jedno ale :? – miał zimmerit Eduarda. Długo mnie to męczyło i zdecydowałem się jednak na usunięcie zimmeritu. Za tym rozwiązaniem stały następujące przesłanki: model wyposażony był we wnętrze verlindena, liny karaya, zestaw błotników i narzędzi Abera lufę armoscale. Szkoda było to psuć malując na zimmericie Eduarda. Wszystko ładnie usunąłem i zabrałem się za robienie wnętrza czekając na dostawę friuli i zimmeritu żywicznego.
Efekt prac wnętrzarskich na dziś jest taki.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez rollingstones, łącznie edytowano 1 raz
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez Bathin » sobota, 21 czerwca 2008, 14:02

Kiedyś też w końcu KT trafi na mój warsztat :)
Łuski za bardzo matowe, ogólnie wnętrze wygląda jak we wraku.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 15:20

Bathin napisał(a):Łuski za bardzo matowe, ogólnie wnętrze wygląda jak we wraku.



No własnie - interesuje mnie wasza opinia - jak wyglądał naprawdę czołg w środku -
jak patrzę na mój smochód po tygodniu urlopu to jest syf z mogiłą. Jak musiał wygladać więc czołg :?:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez klajus » sobota, 21 czerwca 2008, 15:24

Błoto po kolana?.... :roll:
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez kazio » sobota, 21 czerwca 2008, 15:54

Resztki posiłków załogi we wgłębieniach ryflu? Zdecydowanie błocko, może też to, czego nie udało sie zachomikować na zewnątrz "stalowej bestii". Jakieś trofiejne drobne pamiątki, brudne łachy czy coś...
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez kazio, łącznie edytowano 1 raz
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez Bathin » sobota, 21 czerwca 2008, 18:48

kazio napisał(a):Resztki posiłków załogi we wgłębieniach ryflu? Zdecydowanie błocko, może też to, czego nie udało sie zachomikować na zewnątrz "stalowej bestii". Jakieś trofiejne drobne pamiątki, brudne łachy czy coś...

I jeszcze zużyte prezerwatywy i puste flaszkiObrazek
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 19:20

Bathin napisał(a):
kazio napisał(a):Resztki posiłków załogi we wgłębieniach ryflu? Zdecydowanie błocko, może też to, czego nie udało sie zachomikować na zewnątrz "stalowej bestii". Jakieś trofiejne drobne pamiątki, brudne łachy czy coś...

I jeszcze zużyte prezerwatywy i puste flaszkiObrazek


Super i papierki po cukierkach i guma donalda :-/ – potrzebuje konstruktywnej pomocy a nie przekomarzania między userami. :?

Pociski nabiorą połysku – pigmenty już wyschły i usunąłem nadmiar. Zakładam jednak że w takim pojeździe na dole wanny zbyt czysto nie było. Jeszcze nie fikseruje może dojdą jakieś mądre rady, mam problem z określeniem wizji wnętrza pojazdu - Acha wizja generalna - pojazd porzucony zagrzebany do połowy w suchym błocku.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez Bathin » sobota, 21 czerwca 2008, 20:04

Zostaw tak jak jest, i tak wiele nie będzie widać.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez badger » sobota, 21 czerwca 2008, 20:09

Seb ja u siebie okresliłem wielkość "brudacji" na takim poziomie, Ty jesteś o jeden poziom do przodu.

Obrazek

Wydaje mi się, że wały przenoszące napęd nie za bardzo powinny być tak błyszczące, w porównaniu do reszty wnętrza. Ten zielony panel nad przekładniami odbiega od reszty.
Zresztą wiesz Twoja interpretacja, wszystko i tak będzie mało widoczne.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 20:40

Jack, twoja interpretacja jest git - mój krok w porównaniu do tematu porzuconego Tygrysa daje mi wiarę że nie przegiąłem - zainspirowałeś mnie kilkoma detalami ze swojgo wnętrza - pozwól że zrobię kopiuj - maluj :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez Marek Barański » sobota, 21 czerwca 2008, 20:55

Dlaczego łuski pocisków są zielone ?
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 21:10

Marek Barański napisał(a):Dlaczego łuski pocisków są zielone ?


takie pociski tylko do tygrysa widziałem w muzeum orła białego - stąd inspiracja.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rzelu » sobota, 21 czerwca 2008, 21:24

W późniejszym okresie wojny ze względu na oszczędność materiałów (mosiądz) łuski były stalowe - lakierowane dla uniknięcia korozji.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez Marek Barański » sobota, 21 czerwca 2008, 22:01

Że stalowe to wiem ale czołgowych lakierowanych nie widziałem, amunicje karabinową owszem.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYGRYS II REINKARNACJA

Postprzez rollingstones » wtorek, 1 lipca 2008, 13:28

Dzięki uprzejmości kolegi Jacka „Badgera” otrzymałem zdjęcie które stanie się inspiracją do zrobienia scenki. Jednocześnie z uwagi na Dragonowy prezent Tygrysowy – wnętrze zmienia swoje miejsce z Tamiyi na Dragona. W zasadzie wszystko jest już przygotowane do przeniesienia.
Pierwszy raz w swojej krótkiej modelarskiej przygodzie chcę zrobić coś według zdjęcia, a to w 100% mnie satysfakcjonuje. Brudny zapadnięty czołg, zerwana gąsienica to wypadkowa moich dotychczasowych prac. Będę jednocześnie pracował nad Hetzerem i Tygrysem II. Jedna praca będzie służyła bardziej za poligon. Jeszcze raz dzięki Jack za pomoc i liczę na więcej ...

Obrazek


źródło wydawnictwo millitaria

Do pojazdu zakupiłem gąski ATL 16 friulmodela. Dzięki uprzejmości kolegów z FMR wiem że pojkazd ten miał ambush i baza chyba była zółta.

pozdrawiam
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości