Panzer IV czyli kolejne wraczysko - Mig - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Panzer IV czyli kolejne wraczysko - Mig - 1:35

Postprzez Erlend Janson » środa, 25 czerwca 2008, 22:02

Na warsztacie kończę budować winietkę z wrakiem panzer IV Miga. Model malowany farbami Life color oraz brudzony pigmentami. Przepraszam za jakość fotek i ilość ale robione w spartańskich warunkach bo podstawka świeżo malowana:) czekam na Wasze sugestie i porady. Dołącza jeszcze do winietki figurki. Przedstawiony model Panzer 4 to już okres powojenny okolice października 1945.

Wsadzam poprawione foty myślę że teraz będzie coś widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wsadzam poprawione foty myślę że teraz będzie coś widać.
Ostatnio edytowano piątek, 27 czerwca 2008, 00:22 przez Erlend Janson, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Sergionex » środa, 25 czerwca 2008, 23:02

Fajny pomysł ze stojąca wodą! Podoba mi się! Samą rdzę będziesz jeszcze różnicował? Może jakieś resztki farby dla urozmaicenia? :-o

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez matejson » środa, 25 czerwca 2008, 23:04

Bardzo ładnie i klimatycznie 8-) . Co więcej - dopracowane. Na twoim miejscu dodałbym bym bardziej kontrastowych rdzawych akcentów - np. Light Rust MIGa. Może daj trochę popiołu pod koła jezdne. Co do podstawki to przydałoby się trochę kępków trawy.

Jakaś tabliczka i wrzucaj na galerie :!:
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Erlend Janson » środa, 25 czerwca 2008, 23:09

Dzieki Sergio za opinię. Pomysłodawczynią wody stojacej jest moja wspaniała kobita:) Tak jak pisałem fotki na szybko zrobione i dość przekłamane kolorystycznie. W naturalnym świetle model jest dość mocno zróżnicowany kolorystycznie, ale bedę go jeszcze troche marasił tylko musze poczekać az woda wyschnie:) i podstawka żeby nie popsuc efektu.
Pytanie jeszcze do kolegów ma ktoś może odstąpic wózek taki ciągnięty w 35 jak był np w modelu churchila? Mam pomysła żeby tam go jeszcze dostawic i dołozyć powojennych szabrowników złomu.
Popiołu nie będzie bo jak pisałem wcześniej to czołg juz po wojnie , wrak stojacy juz tam kilka lat (np.2)


Pisownia !!!
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Bathin » czwartek, 26 czerwca 2008, 08:33

A ja nie będę z tych co im "szczęka opada" itd :twisted:
Nie wiem co tu jest klimatyczne, przecież to czwarty czy piąty wrak Miga na tym forum.
I taka jest prawda, że pierwszy był najlepszy, każdy następny to mniej czy bardziej udana próba naśladowania.
Na szczęście Erni nie-wraki wychodzą Ci rewelacyjnie :P
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 26 czerwca 2008, 09:41

mmm... mój ulubiony kontestator sie odezwał..
Bathin napisał(a):przecież to czwarty czy piąty wrak Miga na tym forum.


cholera.. a ja chciałem stuga sklejac, a już widziałem kilka na forum.. chyba sie wezmę za coś innego

inna sprawa, że ani zdjęcia dobre, ani model szczególnie udany w porównaniu z innymi wrakami erniego.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Bathin » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:12

Identycznego StuG-a chcesz robić ? Chyba nie. Tu mowa o konkretnym modelu tego samego wraku. Acha, liście też już były na którymś :P
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:26

rany.. liście.. jak mogłem przegapić ten oklepany, trywialny detal..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez rzelu » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:34

Niestety zdjęcia są tak burowate, że niewiele można stwierdzić.
Poza obecnością liści.
A temat faktycznie już lekko oklepany...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:38

kolejnym teciakom, stugom i panterom też mówimy stanowcze nie!
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Pan_Cerny » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:42

Łeeee, model na podstawce, to już było, było...
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez klajus » czwartek, 26 czerwca 2008, 11:42

Już nic nie rozumiem?
Czyli co? Nie można robić modeli, które ktoś już zaprezentował na forum?

Pomysł z wodą super! Może dolałbym jej w kilku miejscach jeszcze.
A zdjęcia lepsze też by się przydały....
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez badger » czwartek, 26 czerwca 2008, 12:36

Erni jak są liście to gdzie drzewo?? :P
A tak na poważnie wszyscy wiedzą że zrobienie wraka to raczej dość skomplikowana sprawa. Faktycznie do dwóch prezentowanych ostatnio to ten jest jakby trochę "rozmazany" (mało widoczne zróznicowanie barw, chociaz z drugiej strony - bardziej rzeczywiste?). Ale znając twoje dzieła to śmiało zakładam że to wina zdjęć (prześwietlone?)
Wkop drzewo i zrób lepsze zdjęcia i koniecznie kałużę bo tego przy wrakach nie było. :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Erlend Janson » czwartek, 26 czerwca 2008, 14:59

Drzewko jest poza obrysem winietki. Co nie widac? Co sie tyczy postu Bathina to szkoda gadać, próbuje doścignąć Kamila w złośliwościach :) ale z bardzo mizernym efektem...
Winieta jeszcze nie jest ukończona więc dlatego jest w dziale warsztat. Na dniach zaczne ja dokańczać. Śmiac mi sie chce z tego że to kolejny ,dość podobny model i po co go tu pokazuję. Poprostu dostałem go zrobiłem tak jak mi się podobało i tyle. A to że chciałem go pokazac poprosić o jakieś porady żeby był jeszcze ciekawszy a w rezultacie dostałem tylko opr że smiałem pokazac koleny model wraku to mnie bardzo dziwi. Myślałem ze forum jest po to zeby sobie pomaqgac , doradzać a tu widze że sie myliłem. Jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia mistrzowie tej dziedziny.Ale i tak wiem swoje i dłubie model dalej , tylko mam dylemat czy warto skończony , kolejny, oklepany i tak trywialny temat wsadzac do galeri.


Pisownia !!!
Ostatnio edytowano czwartek, 26 czerwca 2008, 17:28 przez Erlend Janson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Panzer IV czyli kolejne wraczysko

Postprzez Akahoshi » czwartek, 26 czerwca 2008, 16:23

Częściowo muszę się zgodzić z Bathinem, Pan_Cernym i rzelem. Ale tylko częściowo.
Jak już wyżej napisano, kilka wraków "czwórki" Mig'a było na tym forum (podajże Piotra i Sergiusza). Nie oznacza to jednak, że inni nie mogą tego samego modelu zrobić. Wystarczy tylko trochę inwencji twórczej i może wyjść bardzo interesujący model.
Sam Erlend napisał, że pojazd jest w dziale "Warsztat" i nie jest to jeszcze efekt finalny. Pomysł z wózkiem i szabrownikami złomu jest strzałem w dziesiątkę i powinien nadać temu projektowi zupełnie nowego wymiaru. Jeśli mnie pamięć nie myli w innych modelach zdezelowanej "czwórki" nie było figurek...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron